בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
לאחר הפרסום בקל היהודי:

דרישה: לפתוח בחקירה כנגד ח"כ היבא יזבק

לאחר שפרסמנו כי ח"כ יזבק כינתה את הרוצח סמיר קונטר כ"שהיד אל מוג'האד", המשפחה השכולה פנתה ליועמ"ש בדרישה לפתיחה בחקירה פלילית

  • ב' אלול תשע"ט - 18:04 02/09/2019
גודל: א א א

משפחתו של דני הרן הי"ד, שנרצח יחד עם בתו בידי המחבל סמיר קונטר, פנתה בדרישה ליועץ המשפתי לממשלה לפתוח בחקירה כנגד ח"כ היבא יזבק.

המכתב ששלחה המשפחה השכולה, מגיעה לאחר הפרסום בקול היהודי בו הבאנו שורה של ציטוטים מחברי כנסת ומעיתון המזוהה עם מפלגת חד"ש, בהם עולה חשד להסתה לאלימות ועידוד טרור כנגד יהודים.

לתכנים הייחודים והמקוריים של הקול היהודי - הורידו את האפליקציה שלנו >>

הירשם לתפוצת המייל של הקול היהודי >>

קונטר נעצר לאחר הפיגוע הקשה בנהריה, בו רצח את השוחר אליהו שחר ולאחר ששבה כבני ערובה את בני משפחת הרן, רצח ביריה את האב דני הי"ד מול עיני בתו בת ה-4. לאחר מכן, רוצץ את גולגלתה של הבת, עינת, באמצעות קת הרובה. קונטר שוחרר במסגרת עסקת גולדווסר. לפני מספר שנים הוא חוסל בפיצוץ בסוריה. יעל, בת השנתיים שהסתתרה בבוידם בביתם יחד עם האם כדי שלא יתפסו בידי קונטר, נחנקה למוות במהלך הפיגוע.

בשנה בו חוסל קונטר, פרסמה חברת הכנסת לשעבר ניבין אבו רוסקון (בל"ד), פוסט בפייסבוק המהלל את המחבל הרוצח קונטר. לפני כשלושה חודשים בלבד, פרסמה חברת הכנסת היבא יזבק (בל"ד) פוסט דומה בו עולה חשד לכאורה להסתה לאלימות ולטרור.

בפוסט שפרסמה יזבק, "העניקה למחבל הנתעב סמיר קונטאר את התואר המרומם 'שהיד אל מוג'האד' (כלומר, מת על קידוש שמו של אללה)", נכתב בפניה ליועמ"ש, שבוצע בידי עורך הדין מיכאל ליטווק מארגון בצלמו. "כזכור היועמ"ש ופרקליט המדינה וכן בתי המשפט השונים קבעו שההגדרה שאהיד משמעותה מחבל קדוש ולא סתם אדם שנפל חלל. (מתוך התביעה נגד דארין טרטור)".

"עצם הבחירה באחד  המרצחים האכזרים והמזעזעים שהיו  במדינה ולתמוך בו ולהמליך אותו לשאיד היא הסתה חמורה ביותר", כתב עו"ד ליטווק בשם בני משפחת הרן.

במכתב מזכיר ארגון בצלמו את פסק הדין של בית המשפט העליון שהתייחס לאחרונה לאותו פוסט בדף הפייסבוק של יזבק. "בהעדר הסבר כלשהו עשויות ראיות אלה בהחלט להתפרש כהבעת הזדהות ותמיכה מצדה בגורמים שונים – ובהם המחבל סמיר קונטאר שהורשע ברצח של ארבעה ישראלים בפיגוע בנהריה בשנת 1979  – הנוטלים חלק במאבק מזוין נגד מדינת ישראל ובארגוני טרור", כתבו השופטים.

עוד נכתב, כי "אציין שמדובר במקרה מזעזע ביותר,  תמיכה בו מהווה חציית קו אדום ביותר. לאור דברי כבוד הנשיאה שקבעה חד משמעית שמדובר בהסתה ותמיכה בטרור ולאור מעמדה הציבורי של היבא יזבק אין כל ספק שחובה לפתוח בחקירה פלילית מיידית כנגד דבריה".

עו"ד ליטווק מבקש לציין כי לח"כ יזבק לא עומדת חסינות פרלמנטרית, שכן המעשה המיוחס לה ביצוע עוד לפני שנמנתה כחברת כנסת מן המניין.

המכתב שנשלח ללשכת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, נשלח בהעתקים נוספים גם לפרקליט המדינה שי ניצן, המשנה ליועמ"ש לעניינים מיוחדים נורית ליטמן, שר המשפטים אמיר אוחנה ובני משפחתו של השוטר אליהו שחר הי"ד שנרצח באותו הפיגוע.

עו"ד מיכאל ליטווק יועמ"ש ארגון זכויות האדם בצלמו  המייצג את בני משפחת הרן מסר: "מדובר בתמיכה בטרור וחציית קו אדום ברור, על היועמ"ש לממשלה להורות על פתיחה מיידית בחקירה פלילית גלוייה כנגדה על מנת להעמידה לדין בקרוב".

"ברור כי בנוסף לאמור יש להשעותה מהכנסת בהתאם להליך הפלילי", מבקש עו"ד ליטווק לציין.

"כל החלטה אחרת של היועמ"ש לממשלה תוכיח כי יש איפה ואיפה בפרקליטות המדינה וכי תומכי טרור זוכים לחסינות בשל מוצאם. מערכת המשפט קבעה חד משמעית כי מדובר בהסתה וכעת הגיע תורו של היועמ"ש לממשלה לפעול בעניין. ארגון בצלמו ימשיך להיאבק בהסתה, פשעי שנאה ותמיכה בטרור".

מדוברות פרקליטות המדינה נמסר לקול היהודי בתגובה, כי "הפנייה התקבלה והיא נמצאת בבחינה".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד