בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ד"ר קידר: "המערכת עדיין חיה בשישה באוקטובר"

המזרחן ד"ר מרדכי קידר מספר על המחדל המודיעיני שקדם למתקפת הפתע של חמאס והזכיר שני אזרחים שאספו מודיעין בעל השלכות ביטחוניות: לרפאל חיון סגרו את תחנת ההאזנה, ואת אריאל דנינו עצרו בצו מנהלי. "לא מבינים שהגיע הזמן לעבוד פה בערבית"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' כסלו תשפ"ד - 16:23 20/11/2023
גודל: א א א

המזרחן ד"ר מרדכי קידר התארח בפודקאסט של דניאל דושי בנוגע למלחמה המתרחשת בימים אלו, ובין היתר ענה לשאלתו של דושי בנוגע למחדלים שהובילו למתקפת הפתע ביום שמחת תורה.

"מערכות שלמות לא עבדו, גם המערכת הצבאית וגם המודיעינית", אמר ד"ר קידר בפודקאסט של דושי.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

ד"ר קידר סיפר על רפאל חיון, תושב הדרום שהאזין לרשת הקשר של חמאס בחודשים שלפני המלחמה. "מדי פעם היה שולח לי קטע שביקש שאעזור לו לפענח, מערבית. אם ידעתי הייתי אומר לו". מספר חודשים לפני מתקפת הפתע, במערכת הביטחון החליטו לסגור לחיון את תחנת האזנה, "כי אמרו שהוא מרגיז את הצבא, את המודיעין", אומר קידר.

ד"ר קידר מציין גם את מעצרו המנהלי של אריאל דנינו, שהתנדב במחלקת החירום של הקול היהודי ואסף מודיעין גלוי מהרשתות החברתיות. דנינו העביר את המידע שאסר לידי אנשי כוחות הביטחון שהיו עימו בקשר. "היה בחור אחד מיצהר שעשה דבר דומה, ועבר על המדיה החברתית וניטר דברים שקשורים לביטחון שוטף ביהודה ושומרון. היום, כשאנחנו מדברים, הוא במעצר מנהלי, כי זה מרגיז את הצבא".

עוד הוסיף ד"ר קידר ואמר: "הם עדיין חיים בשישה באוקטובר. הם לא מבינים שהגיע הזמן לעבוד פה בערבית ולהבין מה שהם אומרים".

לצפייה בפרק המלא >>>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד