בע"ה ט"ו ניסן תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חיזבאללה עיראק: נחמש אלפי לוחמים ירדנים

לאחר חיסול הבכיר האיראני, חיזבאללה עיראק מאיים לתקוף דרך ירדן.

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • כ"ג אדר ב תשפ"ד - 01:35 02/04/2024
גודל: א א א
חיזבאללה. (Kobi Richter/TPS)
חיזבאללה. (Kobi Richter/TPS)

אבו עלי אלעסכרי, דובר חיזבאללה בעיראק, הגיב להתנקשות הישראלית בסוריה והבטיח כי אנשיו יחמשו את ערביי ירדן במטרה שיתקפו את ישראל.

בתגובה לתקיפה הישראלית אתמול (שני) בבית השגריר האיראני בסוריה, בה נהרגו בכירים במשמרות המהפיכה האיראניים, איים דובר חיזבאללה עיראק על מדינת ישראל.

על פי דבריו, אנשי חיזבאללה הכינו ציוד על מנת לחמש 12,000 לוחמים עם נשק קל ובינוני, מקרב ה"אחים הלוחמים של ההתנגדות האיסלאמית בירדן". וזאת במטרה להגן על הפלסטינים מפני "בני הקופים והחזירים" (היהודים).

על פי ההודעה יתנו חיזבאללה ללוחמים הירדניים משגרים נגד שריון, טילים טקטיים, מיליוני פרטי תחמושת וטונות של חומרי נפץ.

ההתקפות על ישראל מחמירות

אתמול (שני) הותר לפסום כי כתב"מ שנשלח מאילת פגע בהאנגר בבסיס חיל הים באילת. זאת בזמן שספינות מלחמה עוגנות בו.

מאוחר יותר באותו היום, כוחותינו תקפו את בית השגריר האיראני בסוריה וחיסלו את מוחמד רזא זהאדי, מפקד כוחות משמרות המהפיכה האיראנים בלבנון וסוריה. יחד איתו חוסל גם סגנו וקצינים נוספים.

זהאדי היה אחראי גם עם פיגועים והברחות נשק אל תוך ישראל, וככל הנראה הוא הדמות הבכירה ביותר שחוסלה לאיראן מאז חיסולו של קאסם סולימני על ידי ארצות הברית.

היום (שלישי) התפוצץ כתב"מ נוסף בסביבות שדה התעופה רמון.

גבול הבקעה

הגבול המזרחי של מדינת ישראל נחשב גבול של שלום, אך ההברחות הרבות שעובדות דרכו, ואפילו מחבלים שנתפסו עוברים דרכו, מלמדים שהוא עלול להפוך למדמם בקלות רבה.

בימים האחרונים, כמעט בכל ערב, מפגינים רבים צועדים לעבר השגרירות הישראלית בירדן בקריאות לתקוף את ישראל.

כחודשיים לאחר תחילת המלחמה אמר שר החוץ הירדני איימן א-ספדי בפסגת הביטחון האזורי שנערכה בבחריין, כי ירדן תעשה כל מה שתצטרך בכדי לעצור את עקירת ערביי יש"ע מבתיהם. "לעולם לא ניתן לזה לקרות. מעבר לכך שמדובר בפשע מלחמה, הדבר יהווה איום ישיר על הביטחון הלאומי שלנו". עוד אמר השר הירדני, כי "חמאס הוא רעיון, ואי אפשר לחסל רעיונות בכוח הנשק". גם ראש ממשלת ירדן אמר ש"כל ניסיון לעקור פלסטינים מעזה או מהגדה המערבית ייחשב כהכרזת מלחמה"

גם צבא ירדן קיים תרגילים צבאיים רבים באזור הגבול.

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

בנוסף לכך, גם בזמן המלחמה הברחות הנשק בגבול ירדן לא פוסקות. לפני כשבוע הודיעו השב"כ וצה"ל על תפיסה חריגה של אמל"ח מתקדם. נשק שיכול לשנות את מאזן הכוחות ביהודה ושומרון, כולל מוקשי וטילי נ"ט, מטולים רקטות RPG, מטעני רסס וחומר נפץ רב. 

גדודי חללי אלאקצא של הפת"ח, שאחראים בשנתיים האחרונות למאות פיגועים הוציאו הודעה כי הנשק שובר השוויון שנתפס שייך להם. גורם בטחוני מסר לקול היהודי כי הנשק הוברח דרך גבול ירדן.

מחבלים דרך הגבול

כשבוע לפני כן נתפסו בשדות מושב פצאל שני מחבלים חמושים ברובה קלאצ'ניקוב וקוראן, שעברו את הגבול מירדן.

מהחקירה של השניים עלה כי בלילה שבין חמישי לשישי הם עברו את הגבול בדרום בקעת הירדן, ושהו במהלך הלילה והיום באזור הגבול מבלי שזוהו. בחשיכה יצאו לכיוון צפון מערב והגיעו לפצאל שם זוהו. 

רבש"ץ הישוב פצאל הצליח בתושיה ללכוד את השניים מבלי שהספיקו להשתמש בנשקם. בחקירה סיפרו כי רצו להגיע ליפו. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד