בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האלמוני מהטוויטר שעושה למשטרה את העבודה

תחת שם בדוי הוא מעלה מאות סרטונים של ערבים חמושים, חושף את הפרטים שלהם ומתייג את הרשויות - "אני רוצה להעיר את המדינה", הוא אומר לקול היהודי

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"א שבט תשפ"ב - 09:56 13/01/2022
גודל: א א א
משה קוזאק בטוויטר - "רוצה להעיר את המדינה"
משה קוזאק בטוויטר - "רוצה להעיר את המדינה"

תופעת הפשיעה הערבית הולכת ומתגברת, והרשתות החברתיות ובראשון האינסטגרם והטיקטוק הפכו לממלכת ה"שופוני" של העבריינים המתעדים את עצמם עם נשקים, מבצעים ירי, מחזיקים סכומי כסף גדולים ומבצעים שלל עבירות. מבצע "שומר החומות", המהומות בימים אלו בנגב ושלל אירועים נוספים ממחישים כי הלאומני והפלילי מתערבבים, ונותנים נופך נוסף לכל סרטון שכזה.

ובזמן שהרשויות מגלות אזלת יד, שוטרים מתפטרים ופותחים את הפה על המשטרה בתכניות טלוויזיה, מי שנכנס לחלל שהותירו הרשויות הוא משתמש אלמוני בשם "Moshe Kozak" שהחל לפרסם את הסרטונים ואף את פרטיהם של העבריינים בחשבון שטוויטר שפתח לפני מספר חודשים.

ירי, החזקת נשק, האזנה לקשר המשטרתי, מירוצי מכוניות סביב ניידות משטרה והחזקת סכומי כסף גדולים וארגזי תחמושת שנגנבו מצה"ל, אלה החומרים מהם מורכב בדרך כלל חשבון הטוויטר של קוזאק.

אט אט צבר קוזאק אלפי עוקבים וכמה סערות שיצרו סרטונים שחשף. בימים האחרונים פרסם בחשבון הטלגרם שלו תיקייה לרשות הציבור ובה מעל 700 סרטונים שאסף. ברובם נראים עבריינים ערבים ובדואים חמושים בכלי נשק מבצעים ירי. לעיתים תמונות העבריינים אף גלויות, ולא פעם הם חושפים את כלי הנשק למצלמה סמוך לניידות משטרה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

המטרה: "להעיר את המדינה"

פנינו לקוזאק בבקשה לראיין אותו, אולם הוא ביקש שפרטיו לא יחשפו גם בפנינו ולכן הראיון נערך באמצעות שאלות ותשובות בהתכתבות טוויטר פרטית. "אני אדם פרטי ואין לי שום עניין להפוך לאישיות או משהו כזה", מסביר קוזאק את אלמוניותו. "בנוסף, אתה רואה כמה נשק יש לחבר'ה שאני מעלה ואין לי שום עניין שהשם שלי לא ישתרברב אצלם".

לדבריו, המטרה המרכזית שלו היא להעיר את הציבור לסכנה הקיימת. "אולי התיעודים יעזרו להביא למעצר הפורעים, אבל המטרה קודם כי היא להעיר את המדינה שהאיום הכי גדול זה המחבלים מבפנים. בשומר החומות ראינו את זה היטב. דבר שני המטרה היא להראות את הבזיון של המשטרה שהכל כל כך גלוי והם לא עושים כלום".

קוזאק מספר כי הוא מגיע למידע בקלות מחומרים שגלויים ברשת. "בהתחלה הייתי מביא את רוב הסרטונים מהטיקטוק ובהמשך הבנתי שצריך להיות יותר ממוקד במה שאני מחפש והתחלתי לעקוב אחרי ערבים מהאיזורים שאני מחפש באינסטגרם. המידע נגיש לכולם כמו שעוקבים אחרי עומר אדם באיסטגרם אפשר לעקוב אחרי אחמד מתל שבע. רוב הפרופילים אפילו לא פרטיים ככה שגם לא חייבים לעקוב".

"מה שהכי צורם לי זה ההודעות שלהם על "אמצעים טכנולוגים" שהמשטרה הפעילה. לא צריך שום אמצעים - הכל גלוי ופתוח. שיתוף הסרטונים התחיל באירוע של הסטירה לחרדי מהרכבת. אחריו התחילו גל של סרטונים מה שמכונה "טרור הטיקטוק" שכל כך כאב לראות אותם וראיתי שאף אחד לא נחשף ואין שום פרסום של המקרים".

לקט מתוך הטוויטר של קוזאק:

למה שלא ימשיכו?

במשך חודשים איש במערכת לא פנה אליו ולא התייחס לסרטונים, אולם לאחרונה בוצעו גם מעצרים כמו במקרה של ילד ערבי שתועד נוהג ברכב ועלאא קסוואני שתועד מתעלל בבחור חרדי עם צרכים מיוחדים.

קוזאק חושף כי ממש בימים האחרונים אף פנה אליו גורם מודיעין מאחת הרשויות, מסר לו ברכת "ישר כח" וביקש כי יעביר אלהם סרטונים ובהם "גילויי לאומנות, עיסוק חריג באמצעי לחימה, תכני הסתה ופרסומים המעידים על פגיעה במשילות המדינה" ופרטים של העבריינים.

כשאני שואל מדוע לדעתו מרשים לעצמם אותם עבריינים להעלות כאלו תיעודים מפלילים לרשת הוא עונה בתגובה "למה לא?". "מספיק לדפדף בדף שלי ולראות כמה פנים גלויות ומספרי רכב יש ואף אחד לא נעצר ואם נעצר אז העונש בדיחה. אז למה שלא ימשיכו?".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד