בע"ה י"ז תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בג"ץ דן בהחזרת גופת המחבל; המשפחות השכולות הפגינו

בבג"ץ נדחה היום (ב') עתירת משפחתו של המחבל שדרשה להחזיר את גופת בנם שרצח את יותם עובדיה ז"ל: "אי אפשר שיהודים ירצחו ואתם לא תוציאו הגה מהפה"

  • יח"צ
  • ב' סיון תש"פ - 12:16 25/05/2020
גודל: א א א
הלוויתו של יותם עובדיה הי"ד (צילום: יצחק קלמן/TPS)
הלוויתו של יותם עובדיה הי"ד (צילום: יצחק קלמן/TPS)

בית המשפט העליון דחה היום (ב') את עתירת משפחת המחבל מחמד טארק אבראהים דאר יוסף מהכפר כובר שביקשה להחזיר לחיקה את גופתו לאחר שרצח לפני כשנתיים בליל ט"ו באב את יותם עובדיה הי"ד בפיגוע רצחני בישוב אדם.

טל תהל עובדיה, אלמנתו של יותם הי"ד החברה בפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות המלווה ע"י תנעות "אם תרצו" הגיעה לדיון יחד עם בני משפחה, חברי פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ופעילים ציוניים רבים שבאו להשמיע קול זעקה נגד שחרור של גופת המחבל.

עם הכניסה לדיון אמרה עובדיה כי: "מאז אותו לילה ארור, החיים שלי ושל ילדיי לא אותם חיים. הבן הגדול היה בן שנתיים וחצי והבן הקטן היה בן חצי שנה. ילדיי יגדלו להכיר את אבא שלהם, שאהב אותם כל כך ועשה בשבילם הכל, רק דרך סיפורים של אנשים אחרים ושלי. אנחנו נושאים את הצלקת הזוועתית הזאת איתנו לכל מקום. הימים הם לא ימים והלילות הם לא לילות. מוחמד טארק יוסף רצח באכזריות את בעלי ואב ילדיי, יותם, ככה סתם רק על שום היותו יהודי!!!".

"אני ניצבת כאן לפניכם ורוצה להביע את כאבי, כעסי והתנגדותי המוחלטת לשחרור הגופה והחזרתה למשפחתו, וכן גם על עצם האפשרות שנותנים למשפחה של מחבל לבקש את הגופה של רוצח בעלי. 
התנגדותי המוחלטת נובעת גם מעצם כאבי האישי וגם מהיבטים נוספים חשובים אף יותר ממני הקטנה - היבטים של האינטרסים החשובים למדינה שתפקידה להגן על אזרחיה. איבוד ההרתעה מול המחבלים. מהווה עידוד למעשה טרור נוספים".

"אני לא יכולה לדמיין כי לאותו שפל תתקיים הלוויה המונית שתייצר קרקע פוריה להסתה. המחבל כמובן יקבל תואר "שהיד" ובלוויה יחולקו סוכריות וממתקים כאשר "החתן" הוא השהיד מוחמד טארק יוסף. המילה "חתן" הוזכרה לא אחת ע"י הורים ובני משפחה של "שהידים" במהלך השנים. אני פה כדי ששר הביטחון גנץ והרכב השופטים יקום מתרדמתו. אי אפשר שימשיכו לרצוח את אזרחינו ואתם לא תוציאו הגה".

מתנועת "אם תרצו" אשר מלווה את טל תהל עובדיה החברה בפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות נמסר כי: "קיום הדיון בבג"ץ בנושא החזרת גופת מחבל היא התערבות חמורה במדיניות המלחמה בטרור של ממשלת ישראל. אין לשופטי בג"ץ שום סמכות להתערב בנושא הזה. כשם שהשופטים לא התערבו עד היום בשום נושא שהם כן תמכו בו כמו עסקאות בנוגע להחזרת מחבלים חיים, גירוש יהודים מביתם או העברת כספים לרש"פ כך עליהם לנהוג גם בעתירה זו. לצערנו, שופטי בג"צ מתנהלים כפוליטיקאים בעלי מדיניות של איפה ואיפה ואין לסמוך עליהם בכל הקשור למדיניות המלחמה בטרור. אף אחד בפרקליטות לא עדכן אותי על הדיון".

"הגיע הזמן שנבחרי הציבור וראשי מערכת הביטחון יתחילו להעמיד את שופטי בג"ץ על טעותם ובפה מלא יאמרו להם כי אין להם סמכות לדון בעניינים אלה".

לאחר החלטת השופטים לדחות את עתירת משפחת המחבל, אמרה עובדיה, כי "הצדק יצא לאור רק חבל שהוא נעשה מאוחר מידי. לא יעלה על הדעת שבית המשפט ישמש חממה לרוצחים שפלים ויאפשר להם להגיש עתירות הזויות מעין אלה. הגיע הזמן שבית המשפט יעזור ביצירת הרתעה אמיתית נגד הטרור ולא יתערב במדיניותה הביטחונית של מדינת ישראל. אני קוראת לראשי המדינה לסלק את משפחת המחבל לעזה. מי שגידל בביתו בן עוולה שהשתייך לחמאס  ראוי שיוגלה לאלתר מהארץ שלנו. דם יהודי אינו הפקר".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד