בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם טכנאי האולטרסאונד פגע במטופלות ממניע לאומני?

גורמים מזוהי חמאס בקמפיין רשת למען רמזי געבה שפגע במטופלות חרדיות. געבה עצמו מחבל מורשע פעיל חמאס ומסית לטרור

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • ו' תמוז תשפ"ב - 10:35 05/07/2022
גודל: א א א
רמזי געבה במסיבת השחרור מהכלא (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
רמזי געבה במסיבת השחרור מהכלא (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

קמפיין רשת שעלה ברשתות בשבועות האחרונים מעורר תהייה האם רמזי געבה, מוסלמי אדוק שעבד כטכנאי אולטרסאונד בביתר עילית והרשה לעצמו לפגוע במטופלות חרדיות, פגע בהם מתוך מניע לאומני.

כפי שחשפנו, בדיקת הקול היהודי העלתה כי געבה הינו מחבל מורשע שישב בכלא על התפרעות וזריקת אבנים על שוטרים בהר הבית.

אלא שלאחר פירסום שמו ותמונתו של געבה בידי המשטרה ופירסום החשדות כנגדו, החל קמפיין רשת בהשתתפות קרובי משפחתו וגורמים המזוהים עם ארגון הטרור חמאס, תנועת המורביטון וכן התנועה האיסלמית בירושלים, הטוען כי געבה הינו אדם בעל מידות טובות ודתי אדוק, ולכן לא יכול להיות כי הוא פגע במטופלות החרדיות שהגיעו אליו להיבדק.

כחלק מהקמפיין, פוסט בדף הפייסבוק של משטרת ישראל שבו פירסמה את תמונתו של געבה תוך קריאה לנפגעות נוספות להתלונן כנגדו, הוצף בלמעלה מ-1,700 תגובות מצד ערבים התומכים בגעבה, וברשתות החברתיות התקיים קמפיין נרחב תחת ההאשטאג #רמזי_תמים בערבית, עברית ואנגלית.

בין המתגייסים לקמפיין עבורו, בכירות ארגון המורביטאת שיצא אל מחוץ לחוק, חדיג'ה חוויס והינדי חילוואני.

כמו כן, קרובי משפחתו של געבה בשכונת שועפט שבירושלים ובחברון הוציאו הודעות המגבות אותו ומתארות אותו כבעל מידות טובות ומוסלמי אדוק, כשלדבריהם אחת הראיות לחפותו וצידקותו של געבה היא היותו אסיר משוחרר.

מתחקיר הקול היהודי עולה כי געבה עצמו מזוהה עם ארגון הטרור חמאס, בחגיגות שחרורו מהכלא הצטלם כשהוא עוטה סרטים ומנופף בדגלים של ארגון הטרור, ובעבר פירסם דברי שבח למחבלים וכןקריאות לכאורה לביצוע פיגועי טרור.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בין השאר, כתב געבה דברי שבח ותמיכה במחבל מסבאח אבו סביח - מנהיג "שבאב אל אקצה" ופעיל חמאס, וזאת לאחר שרצח במהלך פיגוע ירי שביצע בגבעת התחמושת את לבנה מליחי ושוטר היס"מ יוסי קירמה הי"ד. בפוסט שפירסם געבה הוא מכנה את אבו סביח "האריה של ירושלים".

מספר שבועות לאחר הפיגוע שביצע אבו סביח פירסם געבה שוב דברי שבח וקריאה לטרור, וזאת בעקבות פיגוע דריסה בתחנת הרכבת הקלה שמעון הצדיק בירושלים, במהלכו רצח מחבל חמאס, אבראהים אל עכרי משכונת שועפט בירושלים, את קצין המג"ב הדרוזי ג'דאן אסד ואת הנער שלום אהרן בעדני הי"ד, וכן נהרג בפיגוע עבד אל-כרים נאפית חמיד, ערבי כבן 60 מהכפר ענאתא.

בהזדמנות נוספת כתב געבה דברי שבח למחבל הירדני סעיד עמרו שחוסל ברחבת שער שכם לאחר ששלף סכין וניסה לדקור שוטרי מג"ב.

עוד עולה כי געבה המשיך להיות בקשר גם לאחר שיחרורו מהכלא עם פעילים לאומניים-דתיים בהר הבית, ולפני כשנה העלה געבה תמונות שצילם במהלך חודש הרמדאן בהר הבית, מהם עולה כי השתתף בשיעור של ראיד פתחי, שייח' בכיר בפלג הצפוני של התנועה האיסלמית, הנחשב לאחד הסמנים הקיצוניים בתנועה.

בקול היהודי סיקרנו בהרחבה את תופעת הטרור הלאומיני, וכפי שפירסמנו בעבר במקרים מסוימים יהודיות שנפגעו מערבים באופן זה הוכרו גם על ידי הרשויות כנפגעות פעולות איבה.

היותו של געבה מוסלמי אדוק ובעל עבר לאומני מעלה את התהיה האם גם במקרה זה הפגיעות מצידו במטופלות חרדיות הינן על רקע לאומני.

נזכיר כי לפי כתב האישום בו הורשע געבה יחד עם ערבים נוספים, הוא השתתף יחד עם אחרים בהתפרעות בהר הבית בראש השנה תשע"ו. במהלך ההתפרעות חסמו מתפרעים את "שער 7" של מסגד אל אקצא באמצעות ברזלים, סולמות וחוטי תיל והוא יידה אבנים על השוטרים כשהוא רעול פנים. אחד השוטרים נפצע מאבן באירוע.

ההתפרעויות בהר הבית באותו ראש השנה הובילו את "אינתיפאדת הסכינים" וגל פיגועי טרור ערבי.

בית משפט השלום בירושלים נגזרו על גבעה שישה חודשי מאסר, אולם ביהמ"ש המחוזי קיבל ערעור שהגישה המדינה והחמיר את עונשו לתשעה חודשי מאסר.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד