בע"ה י"ד אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם ישראל תחקור את השופטים הפלסטיניים שגזרו מוות על משת"פ?

תיעוד: בית משפט פלסטיני גזר על מונזאר חפנאוי, יהודי שגדל בשכם, בן לאב ערבי, גזר דין מוות בגין שיתוף פעולה עם ישראל. 52 משת"פים דורשים מישראל להעמיד לדין את השופטים הפלסטינים ומבצעי גזר הדין

  • יח"צ
  • י' חשון תשפ"א - 10:20 28/10/2020
גודל: א א א

 << For reading in English 

בקשה חריגה לזימון שופטים פלסטיניים לעדות וחקירה, הוגשה לבית משפט המחוזי בירושלים, במסגרת תביעתם של 52 משתפי פעולה עם ישראל.

התובעים, באמצעות עו"ד ברק קדם ממשרד ארבוס קדם צור, מבקשים לזמן לעדות וחקירה את שלושת השופטים הערבים שדנו משתף פעולה למוות, את התובע הכללי של הרשות הפלסטינית ואת אנשי כיתת היורים שביצעו את גזר הדין. 

מונזאר חפנאוי, יהודי שגדל בשכם, בן לאב ערבי ולאם יהודיה שעברה להתגורר בשכם, היה מגדולי הסוחרים ברשות הפלסטינית. בשנת 2001 נעצר חפנאוי בחשד לשיתוף פעולה עם ישראל. לאחר עינויים פיזיים קשים מאוד שנמשכו חצי שנה, הוא נשפט על ידי בית המשפט של הרשות הפלסטינית ונדון למוות על ידי כיתת יורים ולהחרמת כל רכושו, כולל כל המפעלים שלו, חשבונות הבנק ונכסי הנדל"ן שבבעלותו.

בסרטון שנחשף לאחרונה ואשר הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים במסגרת הגשת הראיות, ניתן לראות את משפטו של חפנאוי, את טענות התובע הכללי במשפט, את הכחשתו של חפנאוי, את ההמון המוסת המבקש נקם, ואף את הוצאתו להורג בידי כיתת היורים. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

חפנאוי וחמישים ואחת משתפי פעולה נוספים המיוצגים על ידי עו"ד ברק קדם ועו"ד אריה ארבוס, מנהלים תביעה בבית המשפט המחוזי בירושלים כנגד הרשות הפלסטינית בשל חטיפתם, כליאתם ועינויים על ידי הרשות.

במסגרת פסק דין חלקי, כבר פסק להם בית המשפט המחוזי בירושלים 13 מיליון ₪ בגין שלילת חירותם. תביעתם העיקרית בסך מאות מיליוני שקלים, בשל העינויים שסבלו, הנכויות שנותרו בגופם והאונס והרצח של חלקם, מוסיפה להתנהל בימים אלו בבית המשפט. 

במסגרת תביעתם העיקרית הוגש לבית המשפט סרטון המתעד את המשפט והרצח, ובית המשפט התבקש לזמן לחקירה ועדות את השופטים הפלסטינים, התובע הכללי, הסוהרים, החוקרים ואנשי כיתת היורים.

עו"ד ברק קדם מסר בתגובה: "חקירת השופטים והחוקרים הפלסטינים על דוכן העדים בבית המשפט המחוזי בירושלים, תשפוך אור על החקירות המזוויעות הנוהגות ברשות, על מכשירי עינויים שפסו מן העולם בימי הביניים אך עדיין פועלים במרתפי הכליאה של הרשות, על משפטי ראווה לצהלות ההמון המוסת, ועל רצח בחסות החוק בידי כיתות יורים".

"ישראל, החתומה על האמנה הבינלאומית נגד עינויים, לא יכולה לעמוד מנגד כאשר עינויים כאלה מבוצעים במרחק חצי שעת נסיעה מבירתה. על ישראל להעמיד לדין את כל מי שהיה מעורב בזוועות האלה. כאשר מדובר במשתפי פעולה, חובתה של ישראל גדלה שבעתיים. משתפי הפעולה השליכו את נפשם מנגד על מנת לסייע לישראל למנוע טרור, מוות ושכול מאזרחי ישראל. על בתי המשפט של ישראל לעשות אתם צדק ולהטיל על הרשות פיצויים משמעותיים שישקפו את נזקם ואת הסלידה של החברה המתורבתת מעינויים ברבריים".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד