בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם כוחות הביטחון של הרשות הביאו לתפיסת רכב המחבל?

השבוע פורסם כי מנגנוני הביטחון של הרש"פ הביאו לתפיסת רכב המחבל מצומת תפוח. בכפר זעמו על הידיעה, והאשימו את הקצין שמצא את הרכב ב"שיתוף פעולה עם האויב הציוני".

  • אלישע ירד
  • כ"ג אייר תשפ"א - 15:21 05/05/2021
גודל: א א א
מרדף אחר מחבלים (צילום: דובר צה"ל)
מרדף אחר מחבלים (צילום: דובר צה"ל)

סערה בכפר עקרבא שבשומרון, בו נתפס אמש רכבו של המחבל שביצע את פיגוע הירי בצומת תפוח.

הסערה החלה לאחר שדווח בכלי התקשורת כי מי שהביא לתפיסתו של הרכב, הם מנגנוני הבטחון של הרשות הפלסטינית, שדיווחו על כך לכוחות הבטחון הישראליים.

בנוסף, פורסמו ברשתות החברתיות בכפר, תמונות מזירת האירוע, בהם נראים שוטרים ברשות הפלסטינית סביב רכבו של המחבל, ביניהם קצין בכיר במנגנוני הבטחון, בשם יאסר אבו ג'נאים.

התמונות הביאו לזעם רב בקרב צעירי הכפר, שכינו את ג'נאים בוגד וקראו להחרימו בשל "שיתוף פעולה עם האויב הציוני", בכך שהביא ללכידתו של רכב המחבל ודיווח לכוחות הבטחון הישראליים.

ג'נאים שמצא את עצמו תחת מתקפה, מיהר למסור את גרסתו לאירוע בפני חבריו ובכירי הפת"ח באזור, גירסה שממנה עולה תמונה חמורה ומדאיגה.

על פי בכיר במחלקת התקשורת של הפת"ח שנחלץ להגנתו של ג'נאים, כוחות הבטחון הפלסטינים שהוקפצו למקום, קיבלו דיווח על רכב חשוד שחונה בצד הכביש, ועל פי החשד היה שותף לריב חמולות שהתרחש יום קודם לכן בכפר.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

כשהגיע ג'נאים עם שוטריו למקום והבחין שמדובר ברכב המחבלים, קרא ג'נאים לצעירי הכפר וביקש מהם שיציתו את הרכב, ולא דיווח על כך לכוחות הבטחון הישראליים.

בנוסף, הזהיר ג'נאים את הצעירים שימנעו מצילום הרכב לפני השריפה, דבר שיוכל לסייע לצה"ל באיסוף הראיות.
  
על פי גרסתו של ג'נאים, מי שדיווח לכוחות הבטחון הישראליים, היה אדם אחר שאיננו קשור למנגנוני הרשות הפלסטינית.

בכיר נוסף בקרב מנהיגי הכפר נחלץ אף הוא להגנתו של ג'נאים, והזכיר לתושבים כי ג'נאים הוא "משלנו" בכך שריצה בעבר 7 שנות מאסר בכלא הישראלי בשל פעילות טרור.

הבכיר אף הזכיר כי שני אחיו ואביו של ג'נאים הינם "שהידים" שנהרגו במהלך פעילות חבלנית שביצעו.

בכיר אחר בכפר נזף בצעירים שמיהרו ללכת אחרי "קונספירציות" כלשונו, והאשימו את ג'נאים בכך ששיתף פעולה עם "הכיבוש", ואמר לצעירים כי אם השוטרים הפלסטינים לא היו מגיעים ראשונים לזירה ו"מטפלים" ברכב, היינו רואים את כוחות הבטחון הישראליים מעמיסים את הרכב על גרר, כשהוא שלם ובתוכו ראיות, ולא שרוף כמו שאירע.

הבוקר קראו לתושבי הכפר בכפרים הסמוכים לנתיב בריחתו של המחבל, להשאיר את דלתות המסגדים פתוחות כדי שהמחבל יוכל להסתתר בתוכם באם יקלע למקום, ולהטמין מים ומזון בשדות למקרה שיעבור שם המחבל ויוכל להרוות את צמאונו.

בנוסף קראו אמש בכפר לתושבים למחוק את הסרטת המצלמות מהיממה האחרונה, בכדי להקשות על כוחות הבטחון במעקב אחרי נתיב בריחתו של המחבל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד