בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הדרום הפרוע: הברחת סמים תחת אש

קרב לילי באזור צאלים: מבריח סמים בדואי נהרג במהלך חילופי אש בין מבריחים, שוטרים מצרים, ויחידת מסתערבי מג"ב - תמונות

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' שבט תשע"ח - 09:38 22/01/2018
גודל: א א א
הרכב של מבריחי הסמים שנתפס בגבול ישראל מצרים  (דוברות מג"ב)
הרכב של מבריחי הסמים שנתפס בגבול ישראל מצרים (דוברות מג"ב)

מבריח סמים בדואי נהרג הלילה במהלך חילופי אש בין מבריחים בדואים, שוטרים מצרים, וכוחות ייחידת המסתערבים של מג"ב, שפעלו לתפיסת מבריחי סמים בגבול ישראל מצרים.

מדיווח של דוברות מג"ב עולה כי לוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב בסיוע מודיעיני של יחידת מג"ן, סיכלו הלילה הברחת סמים בגבול ישראל-מצרים. ההברחה לוותה בירי מסיבי מצד המבריחים המצרים לעבר לוחמי הימ"ס ומצד כוחות הביטחון המצרים לעבר המבריחים שפעלו בצידו המצרי של הגבול. במקום נפצע ככל הנראה בדואי אזרח ישראל, שמאוחר יותר נקבע מותו לאחר שאותר באזור בסיס צאלים. 

הלילה נערכו מסתערבי מג"ב בחלקו הצפוני של גבול ישראל-מצרים בסיוע מודיעיני של יחידת מג"ן. הכוחות נערכו בתצפיות, מארבים וכוחות נוספים לסיכול הברחות הסמים בגבול. 

במהלך הפעילות זוהו כ- 30 מבריחים מצרים שנעו לכיוון גדר הגבול, מיקמו על הגדר סולמות והחלו להשליך לצד הישראלי שקים שעל פי החשד היו מלאים בסמים. שלפתע זיהו הכוחות 4 כלי רכב שנעו לכיוון מקום ההברחה מצידו הישראלי של הגבול. 

מכלי הרכב ירדו מספר חשודים שהחלו להעמיס את הרכבים בשקים שהושלכו על ידי המבריחים המצרים, מה שהביא לפעילות גלוייה של הכוחות, לביצוע מעצרים ולסיכול ההברחה.

במהלך הפעילות בוצע ירי מסיבי לעבר כוחות מג"ב ממספר מקורות ירי בצידו המצרי של הגבול, ירי שבוצע על ידי חוליות רתק שמיקמו המבריחים המצרים, חוליות לעברן השיבו הלוחמים באש.  

עם פעילות הכוחות וחשיפת ההברחה, הגיעו למקום שוטרים מצרים שביצעו ירי לעבר המבריחים שפעלו בצידו המצרי של הגבול. 

לאחר הימלטות המבריחים בשני הצדדים איתרו הלוחמים רכב שטח ובו עשרות ק"ג של חומר החשוד כסם.

בנוסף, לאחר כשעה מהאירוע התקבל דיווח על אדם שנמצא פצוע ירי בסמוך לבסיס צאלים. צוות מד"א שהגיע למקום פינה אותו לקבלת טיפול רפואי ובהמשך נקבע מותו. 

במשטרה מעריכים כי במהלך חילופי האש נפצע אחד המבריחים הישראלים שעל פי החשד נלקח מהזירה על ידי כנופיית הבדואים איתה הגיע, והם ככל הנראה הותירו אותו פצוע בכניסה לבסיס צאלים. כאמור בהמשך נקבע מותו.

עוד אומרים במג"ב, כי מפרטי האירוע עולה כי ככל הנראה החשוד נורה ונפצע על ידי המבריחים המצרים שירו לכל עבר.  

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד