בע"ה י"ט אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
הותר לפרסום:

צעירות בדואיות הצטרפו לדאעש ותכננו פיגועים

לבקשת גורם מדאעש שיצרו עמו קשר, בדקו השתיים אפשרויות לביצוע פיגוע באיזור באר שבע. ערבי נוסף מירושלים נעצר גם כן

  • אוריאל דויטש
  • כ"א טבת תשע"ח - 14:00 08/01/2018
גודל: א א א
לוחמי דאע"ש
לוחמי דאע"ש

כתב אישום הוגש היום כנגד שתי נשים בדואיות מלקיה שבנגב שנעצרו בחודש האחרון בחשד לקשר עם דאע"ש ולתכנון פיגועים כנגד יהודים.

על פי הודעת השב"כ, רחמה אלאסד ותסנן אלאסד, שתי צעירות בדואיות כבנות 19 תושבות לקיה שבנגב, היו בקשר עם גורמי טרור בחו"ל המזוהים עם דאע"ש ואף הונחו על ידם לבצע משימות הכנה לקראת ביצוע פיגוע כנגד יהודים באזור באר שבע.

כמו כן אומרים בשב"כ, כי במהלך החקירה התברר כי השתיים תכננו אף לצאת לחו"ל על מנת להצטרף ללחימה בשורות דאע"ש, וכן ניסו לשכנע צעיר ערבי נוסף ממזרח ירושלים בשם אחמד אבו רמילה, לבצע פיגוע.

השתיים אף חשודות בפרסום תכנים בשבח "המדינה האיסלאמית" וכן דברי הסתה למעשי טרור כנגד יהודים וכנגד מדינת ישראל.

היום (ב') הגישה פרקליטות מחוז דרום כתב אישום כנגד השתיים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

כתבי האישום מייחסים לנאשמות את העבירות הבאות: מגע עם סוכן חוץ, הכנה לביצוע עבירה שהיא מעשה טרור, מסירת ידיעות לאויב, שבועה לעבור עבירה אחרת, ניסיון לשידול לרצח, קשירת קשר לפשע (רצח שהוא מעשה טרור), קשירת קשר לפשע (חברות בארגון טרור) ועבירות נלוות לכל אחת מהנאשמות.

כתב אישום נוסף הוגש נגד אחמד אבו רמילה, בגין עבירות מגע עם סוכן חוץ, קשירת קשר לפשע (חברות בארגון טרור), שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה.

כתבי האישום מתארים על פני מספר אישומים את פעילותן של הנאשמות, תסנין ורחמה, על רקע הזדהותן עם ארגון דאעש, אשר כללה בין היתר שבועת אמונים לארגון המדינה האסלאמית ולעומד בראשו, ניסיון לגיוס תומכות נוספות לדאעש (תסנין), הכנות מקדימות שבוצעו לשם הוצאת פיגוע את הפועל, שידול אדם להוציא לפועל פיגוע ועוד.

עפ"י כתבי האישום, הנאשמות החזיקו חשבון ברשת "טלגרם" ובאמצעות חשבון זו היו השתיים חברות במספר קבוצות המזדהות עם ארגון דעאש, שמטרתן שכנוע המשתתפים בקבוצות שדרכה של דאעש היא הדרך הנכונה, וכן במסגרת חשבון זה יצרו הנאשמות קשר עם אנשים שונים אשר פועלים ברשת האינטרנט במסגרת ובשם דאעש.

כתבי האישום מתארים קשר שנוצר בטלגרם (באמצעות סים שרכשה במיוחד למטרה זו) בין תסנין לאדם המכונה "שייח' קאסם", הפועל ברשת האינטרנט בשם ארגון דעאש, ובמסגרתו פנה שייח קאסם אל תסנין ושיתף אותה בדבר האפשרות לביצוע פיגוע בישראל והיא הביעה נכונות עקרונית לסייע. בהתאם לכך ביקש ממנה שייח קאסם לבחון את הכניסות וסידורי האבטחה של אוניברסיטת בן-גוריון, התחנה המרכזית ומכללת קיי בבאר-שבע.

תסנין מסרה לשייח קאסם כי בתחנה המרכזית ישנם הרבה מוסלמים ועל כן לא ניתן לבצע שם פיגוע משום שאלה עלולים להיפגע.

בשלב מסוים יצרה תסנין קשר עם רחמה והשתיים יצאו לסיור באוניברסיטת בן-גוריון וכן במכללת קיי על מנת לאסוף מידע לצורך ביצוע פיגוע שמטרתו להרוג יהודים ע"י הכנסת מזוודת נפץ למכללת קיי ולאוניברסיטת בן-גוריון בבאר-שבע. הנאשמות הגיעו למסקנה כי לא ניתן להכניס מזוודת נפץ משום שסדרי האבטחה במקומות הנ"ל אינם מאפשרים זאת.

עוד מתואר בכתבי האישום כיצד הנאשמות קשרו קשר לשדל את אחמד אבו רמילה לבצע פיגוע מטעם המדינה האסלאמית בתאריך 1/1/2018 בעת חגיגות הסילבסטר שמטרתו רצח ממניעים דתיים, וכן כי השתיים תכננו לצאת לסיני על מנת להצטרף לארגון דאעש ולשם כך ניגשו למשרד הפנים לשם הוצאת דרכונים.

כתב האישום שהוגש נגד אחמד אבו רמילה מתאר כי אף הוא היה חבר באמצעות חשבון הטלגרם עם מספר קבוצות המזדהות עם ארגון דאעש, וכי תכנן להתחתן עם תסנין ויחד עימה לצאת לסיני על מנת להצטרף לדאעש. לאחר שחשש כי רחמה ותסנין נעצרו ע"י הרשויות, מחק את שיחותיו עימן מחשש כי אף הוא יעצר.

במקביל להגשת כתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה למעצרם של השלושה עד תום ההליכים נגדם.

לפני כשבוע נשלחו שני ערבים תומכי דאע"ש למאסר לאחר שהציתו איצטדיון בטייבה בניסיון למנוע הופעה של זמר ערבי. לטענת הערבים, הופעה שכזאת מבטאת כפירה באיסלאם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד