בע"ה י"ב חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרוצח הורשע: "נדרוש עונש מוות לרוצח בננו"

בימ"ש המחוזי בבאר שבע הרשיע את רוצח רון קוקיא הי"ד. אביו: "נדרוש עונש מוות ושלילת אזרחות שנקווה שתתייתר לאחר עונש המוות"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח אדר תשע"ט - 12:08 05/03/2019
גודל: א א א
רון קוקיא הי"ד צילום: דובר צה"ל
רון קוקיא הי"ד צילום: דובר צה"ל

בבימ"ש המחוזי בבאר שבע הורשע היום המחבל הבדואי שרצח את רון קוקיא הי"ד בערד. בית המשפט הרשיע את הרוצח בעבירות המיוחסות לו וקבע תאריך לדיון בטיעונים לעונשו.

לאחר המשפט שוחח אביו של רון, בועז קוקיא עם כלי התקשורת ואמר: "בסעיף הראשי של הרצח כמובן שהוא אשם. בסעיפי משנה ברובם הוא אשם". האב ביקש לומר תודה לתומכי המשפחה ולאחר מכן הציג את דרישותיהם בנוגע לעונשו של הרוצח ומשפחתו. 

"תודה למכרים חברים וחיילים תושבי הנגב יהודים ובדואים שבאתם לתמוך במשפחתנו, במשפט של רוצח רון בננו ואחינו היקר. תודה גם לתנועות אם תרצו, השומר החדש, ציונות בנחישות, וחיילי צה"ל שהגיעו לכאן".

"שמענו כעת את ההחלטה המתבקשת מפי בית המשפט שחאלד אשם ברצח של רון הי"ד. אנו נתכונן היטב לדיון ההמשך של הטיעונים לעונש ובו נדרוש את העונש הראוי למחבל רוצח זהו עונש מוות.

מתוך תקווה שבית המשפט יקשיב וישקול היטב את הדרישות שבאות לעשות דין וצדק וכך להרתיע את המחבלים הזוממים לבצע פעולות טרור.

במקביל לכך אנו נתחיל בהליך של שלילת האזרחות לרוצח, בתקווה שהליך זה יתייתר עם ביצוע עונש המוות. אני מקדם גם את הענשת האבא שגר בפזורת כסייפה שעבד ועובד עם יהודים באיזור ערד שחינך את ילדיו לשנוא את המדינה וחייליה בצורה כזו שקמו ורצחו חייל צה"ל".

כזכור רון קוקיא נרצח על ידי שני בדואים בעיר ערד בזמן שחיכה לאוטובוס בתחנת הסעה לפני כשלוש שנים. 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד