בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הותר לפרסום: נחשפה רשת מבריחי טלפונים למחבלים

צפו: טלפונים בגודל אצבע הוברחו בתוך ארגזי שתייה על ידי עובדי חברת שיווק לקנטינה

  • יח"צ
  • י"א תשרי תשע"ח - 15:12 01/10/2017
גודל: א א א

הותר לפרסום: משטרת ישראל חשפה רשת להברחת טלפונים סלולריים למחבלים בבתי הכלא באמצעות עובדי חברה לאספקת מוצרי קנטינה לאסירים.

צפו: תיעוד של חשוד המחדיר מכשירי סלולר לארגזי שתייה קלה המיועדים לאסירים ביטחוניים.

בחקירה של יחידה מרכזית במשטרה ישראל בשיתוף שירות בתי הסוהר, נחשפה רשת מאורגנת להברחת טלפונים סלולריים למחבלים בבתי הכלא בישראל. בין עצורי הרשת ערבי מיהודה ושומרון ואזרחים ישראלים עובדי חברת שיווק המספקת את מוצרי הקנטינה לאסירים בבתי הסוהר. 

החקירה הסמוייה נפתחה לפני כחודש, לאחר שבחיפוש שערכו אנשי שב"ס במשלוח קנטינה שהגיע לכלא עופר והכיל ארגזי שתייה, חטיפים ומוצרי צריכה נוספים, נתפסו מוסלקים בתוך ארגז שתייה קלה חמישה טלפונים סלולריים ומספר רב של כרטיסי סים. בבדיקה התברר כי משלוח הקנטינה היה מיועד לאסירים ביטחוניים המוחזקים בכלא עופר.

כעבור מספר ימים, נתפס ארגז שתייה נוסף שהגיע במשלוח קטינה לאסירים ביטחוניים בכלא רמון, ובתוכו נתפסו שישה טלפונים סלולריים זעירים בגודל של אצבע. 

במהלך החקירה חשפו החוקרים התארגנות שיטתית במסגרתה הוחדרו לחברת השיווק עובדים שיועדו מראש לבצע הברחות של טלפונים סלולריים בתוך משטחי סחורה של מוצרי קנטינה, שהועברו ממחסני החברה באיזור השפלה לבתי הכלא ברחבי הארץ.

עוד עלה חשד, כי למרות שיעד המשלוח של משטחי הקנטינה היה מסומן באמצעות קוד בלבד, ידעו חברי הרשת לאן מיועד כל משלוח ובהתאם החדירו מכשירי סלולר לארגזי השתייה.

על פי אחת העדויות, עובדי החברה קיבלו סכומי כסף של אלפי שקלים על כל מכשיר שהוברח, כאשר הסכומים נעו בין אלפים בודדים לטלפון סלולרי זעיר, 8,000 ₪ לטלפון סלולרי רגיל ועד 15,000 ₪ לסמארטפון. 

עם המעבר לחקירה גלויה נעצרו בתחילת החודש זיאד שנטי בן 39 תושב חרבת נבי אליאס שבגזרת קלקיליה, עלי טורקי בן 22 תושב ראשל"צ, יעקב יברגימוב בן 25 מבת-ים, ריצ'רד פסצ'ניק בן 23 מראש-העין וחשוד נוסף ששמו נאסר לפרסום לבקשת סנגורו- בן 20 תושב ראשל"צ.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת, ומחר (ב') תגיש פרקליטות מחוז מרכז כתב אישום בעניינם בגין הכנסת טלפונים סלולריים לבתי כלא וכן עבירות על סעיפים בחוק המאבק בטרור. 

יש לציין כי מדובר בתופעה רווחת מזה שנים, וכי בעבר נטען שהשב"כ אף עוצם עין ולא מטפל בה בצורה אפקטיבית מפני שנח לו לעקוב אחר שיחות הטלפון שמבצעים המחבלים הכלואים. בעבר חשפנו בקול היהודי תיעודים של מחבלים ערבים מתוך הכלא, מה שאף הביא לשפיטת אסירים והעברתם לבידוד.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד