בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החוסה הסיעודי נפטר - המטפל הערבי חשוד ברצח

אפרים בן ברוך ז"ל עבר ככל הנראה התעללות בידי מטפלו הערבי בהוסטל בחיפה. לאחר שבועיים של אשפוז, נפטר אפרים בסוף השבוע האחרון

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה תמוז תשע"ט - 11:08 28/07/2019
גודל: א א א
(באדיבות המשפחה)
(באדיבות המשפחה)

במרכז הרפואי בני ציון בחיפה נפטר בסוף השבוע האחרון אפרים בן ברוך, חוסה במעון 'רמת חיפה', לאחר שעבר התעללות קשה על פי החשד בידי העובד הערבי שטיפל בו.

המשטרה תביא היום (ראשון) פעם נוספת לבית המשפט השלוום בחיפה, את החשוד מוחמד חטיב (כבן 20) מטמרה, הפעם כשהוא חשוד ברצח, בבקשה להאריך את מעצרו.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

בתחילה נעצר חטיב לאחר שבן ברוך ז"ל, הועבר לטיפול רפואי כשהוא סובל מחבלות והתעללות. הוא נחקר בגין התעללות בחסר ישע. לאחר שבן ברוך נפטר ביום שישי האחרון, שינתה המשטרה את החשד כנגד חטיב והוא חשוד כעת גם ברצח.

המשטרה הודיעה על הקמת צוות חקירה מיוחד בתחנת חיפה שיתגבר את צוות החוקרים הקיים בתיק. בתוך כך, גופתו של בן ברוך ז"ל הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

בן ברוך, צעיר סיעודי כבן 29, התגורר בשנים האחרונות בהוסטל 'רמת חיפה' לבעלי מוגבלויות שכליות והתפתחותיות קשות. לאחר שבהוסטל טענו שנפל ונחבל, הוא הועבר לטיפול במרכז הרפואי בני ציון. הוא היה בהכרה ודיבר בקול חלש. הוא סיפר כי המטפל חנק אותו עד שלא יכול היה לנשום. לדבריו, המטפל שלו גם היכה אותו בראשו.

מעון רמת חיפה מסר בתגובה כי "הנהלת המעון מרכינה ראש ומשתתפת בצערה של המשפחה ועושה כל שביכולתה לתמוך בה ברגעים קשים אלו. נדגיש כי מלבד הדיווח המיידי על ידי הנהלת המעון, מיד עם היוודע המקרה כמו גם הגשת התלונה, המעון ממשיך ומשתף פעולה באופן מלא עם חקירת המשטרה וגורמי הרווחה. אנו רואים בחומרה מקרים מסוג זה, לא נסכים לסבול התנהגות אלימה מכל סוג שהיא, ונטפל במקרים מסוג זה במלוא חומרת הדין. אנו ממשיכים במחויבותנו למשפחות הדיירים לעשות את המיטב על מנת לעמוד בסטנדרטים גבוהים ובכדי להבטיח את ביטחונם האישי של דיירי המעון".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד