בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החל משפט ההוכחות לרוצח רון קוקיא הי"ד

החל משפטו של המחבל חאלד אבו גודה שרצח לפני חצי שנה את החייל רון קוקיא הי"ד. אביו של רון "דורשים עונש מוות למחבל - עכשיו"

  • דוד אור שחר
  • ח' סיון תשע"ח - 09:34 22/05/2018
גודל: א א א
אביו של קוקיא הי"ד (צילום: אבי אלחיאני תנועת "ציונות בנחישות")
אביו של קוקיא הי"ד (צילום: אבי אלחיאני תנועת "ציונות בנחישות")

בבית המשפט המחוזי בבאר שבע התקיים הבוקר (ג'') דיון הוכחות ראשון במשפטו של המחבל חאלד אבו גודה שרצח לפני חצי שנה את החייל רון קוקיא הי"ד.

אל אולם בית המשפט הגיעו עשרות רבות של בני משפחה, וחברים ופעילים מתנועת "אם תרצו".

לפני הדיון בועז קוקיא, אביו של רון הי"ד נשא דברים ואמר כי "מדינת ישראל אינה עושה מספיק כדי להלחם ולהפחית את הטרור. אנו מצפים מהפרקליטות לדרוש עונש מוות לרוצח השפל שהוא אזרח ישראלי שבגד במדינתו. אין שום סיבה להחזיק בכלא רוצחים שפלים הנדונים למאסר עולם. אני מקווה שחוק עונש מוות יקודם בכנסת ויקרה כמו גם חוק קיזוז כספים לרשות הפלסטינית, המסיתה לטרור ומשלמת למשפחות הטרוריסטים  ובכך מחוללת  את כל מעגל הטרור בישראל", אמר קוקיא.

קוקיא התייחס גם למשפחת הרוצח ממנה צמח המחבל ואמר כי "עברו כמעט שישה חודשים מרצח רון ואבי הרוצחים עודה אבו גודה לא גינה את המעשה. עודה הוא זרע הפורענות, בכך שיש לו כמה נשים שחלקן לא רשומות כחוק כמו אימו של אחד הרוצחים שהיא פלסטינית. אנו דורשים מהרשויות לטפל פלילית ואזרחית באב הרוצחים בגלל שעבר על החוק לפני הרצח ובמיוחד אחריו, בכך שהחזיר את אם הרוצח פעמיים אחרי גירושה והוסיף חטא על פשע.

אי הטיפול עד כה בהפקרות של אבי הרוצחים ע״י הרשויות מהווה הזנחה בתפקידם ואחריותם, ויגרום במגזר הבדואי לזלזול ואי כיבוד החוק דבר אשר יביא לפעולות טרור נוספות. מצב החוק והסדר בנגב לא טוב ויש לטפל בבעיה במלוא הכוח. אנו מחזקים את המשפחות השכולות מפורום "בוחרים בחיים" ודורשים יחד איתם לקדם לאלתר את חבילת ההרתעה נגד אותם טרוריסטים. עונש מוות למחבלים-עכשיו"

ראש אגף פעילים בתנועת "אם תרצו" תום ניסני, שתנועתו מלווה את פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות בו חברה גם משפחת קוקיא מסר: "מדינת ישראל נמצאת תחת מתקפת טרור קבועה ורק בגלל מקצועיות כוחות הביטחון איננו מרגישים זאת. יחד עם זאת, הדבר מוכיח כי תעשיית הטרור עדין בתאוצה והדרך היחידה לבלום אותה היא על ידי יצירת חבילת הרתעה אמיתית. כזו שתשכנע את המחבל הבא, טרם פעולתו, כי היא לא תשתלם לו. אנו תקווה כי הפעם יגזר עונש מוות למחבל תושב ישראל שהחליט לרצוח חייל צה"ל. אנו מצפים שבמושב הקרוב בכנסת יקודמו יוזמות שמטרתם להשית גירוש משפחות מחבלים לעזה וכן להרוס את בתיהם של המחבלים ומשפחותיהם. רק כך ישנו סיכוי לעצור את תעשיית הרצח המשתוללת".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד