בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לילה אחרי לילה: ערבים הציתו מטע בכפר עציון

הלילה שוב הציתו ערבים אש במטעי הדובדבנים של קיבוץ כפר עציון. בקיבוץ אפק נשרף טרקטור מיוחד לאיסוף באלות חציר

  • דוד אור שחר
  • י' סיון תשע"ח - 09:35 24/05/2018
גודל: א א א

לאחר שבליל אמש הציתו ערבים חלקים במטעי הדובדבנים של כפר עציון, הלילה בוצעה הצתה נוספת במקום.

ערבים הגיעו בשעות הלילה למטע ובעזרת צמיג בוער אותו הצמידו לאחד העצים במטע נשרף העץ, ועלה באש ציוד חקלאי. כמו כן גדר המטע נפגעה.

ירון רוזנטל מנהל ביה"ס שדה כפר עציון המארגן מאבק בפרשיות הפשיעה החקלאית שאירעו לאחרונה בכפר אמר הבוקר כי "מדובר במאבק על האדמה, אנחנו נחושים ועקשנים מהאוייב. זה מטע שנעקר בשנות ה-40 ונשתל שוב כשחזרנו לאדמתנו. מי שצריך להתחיל לפעול זו המדינה שלא מפנימה שהיכן שתעבור המחרשה, שם יהיה הגבול".

בקיבוץ אפק באזור הקריות נשרף הלילה טרקטור חקלאי מיוחד לאיסוף באלות, בעת שחנה בשטח. נסיבות הדליקה נחקרות ונבדק חשד שמדובר בהצתה שבוצעה בידי ערבים במסגרת הטרור החקלאי. שלושה צוותי כיבוי פעלו לכיבוי השריפה אך הטרקטור נשרף כליל.

כזכור, אמש (ד') הציתו ערבים חלקים נרחבים במטע הדבדבנים של כפר עציון. המטע עומד לפני קטיף ובמקום מתוכנן להתקיים פסטיבל הדובדבנים המסורתי בגוש עציון בו נוטלים חלק אנשים מכל רחבי הארץ. בעקבות ההצתה ניזוקו עצים רבים ופרי רב הושחת. 

בתחילת השבוע דווח כי ערבים פגעו במאות עצי בננה במטעי קיבוץ אשדות יעקב שבמוא"ז עמק הירדן. העצים נכרתו באמצעות מסור או מצ'טה באופו שמונה מהם את היכולת לשוב ולהתפתח. בקיבוץ אמרו כי מדובר בנזק של מאות אלפי שקלים.

מנהל המטעים של הקיבוץ, אורן ראובני, אמר כי הוא מעריך שהנזק החמור נגרם בכוונה על מנת לגרום לפגיעה כלכלית קשה גם בשנים הבאות.

"הנזק נגרם במכוון לנצרים, שהם דור ההמשך. לא היתה פגיעה בעצים בוגרים עם פרי עליהם – רק בעצים הצעירים. בכל פגיעה כזו – הרגו לחלוטין את היכולת של הבית (מצבור של 3-4 עצים) לתת פרי בשנים הקרובות. זה דבר בלתי נתפס!" אמר ראובני.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד