בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הטרור החקלאי נמשך - אך מי הם ה"אלמונים"?

גלילי צנרת ומערכת השקייה הוצתו בעמק יזרעאל. אך גם רבים מהחקלאים מסרבים לספר מה זהותם של המציתים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד ניסן תשע"ח - 10:46 09/04/2018
גודל: א א א
הקומביינים שהוצתו לפני כשבועיים בעמק הירדן (חברת ג"ג)
הקומביינים שהוצתו לפני כשבועיים בעמק הירדן (חברת ג"ג)

36 תופי מתכת המשמשים לפריסת צינורות השקייה, וכן מערכת השקייה הוצתו בימים האחרונים בידי ערבים בשדות קיבוץ מזרע שבעמק יזרעאל.

צינורות ההשקייה נועדו להיפרש בימים הקרובים על פני 300 דונם של שדות חמניה בשטחים החקלאיים של הקיבוץ - ועליהם היו אמורות להיות מולבשות טפטפות. זאת, לקראת עונת ההנבטה של החמניות. הנזק הכספי שנגרם בעקבות ההצתה נאמד לפי הדיווחים ביותר מ-200 אלף שקל כנזק ישיר, ועוד מאות אלפי ש"ח הצפויים כנזקים לגידולים. 

בראיון לאתר וואלה אמר מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר כי "השבוע חדש, אך הטרור ישן, ואף אחד לא עושה דבר כדי להגן על חקלאי ישראל. שוב נופלים החקלאים ורכושם קורבן לטרור חקלאי, הגובה נזק ישיר ועקיף במיליוני שקלים".

לדבריו, "הבעיה היא שכמו לפני שבוע בעמק הירדן ובמקרים דומים בעבר, עובדי האדמה אינם זוכים להגנת הגופים האמונים על שמירת החוק והסדר מטעם המדינה. קצנו בהודעות של כוונות לעשות או התפארות במקרים בודדים שבהם מובאים האשמים לדין".

בראיון לאיילה חסון ברדיו 103 נשאל מאיר "מי עושה את זה?", ועונה שוב בהתחמקות: "העסק הזה די ברור. ישנן כנופיות בעיקר מצפון הארץ שגובות פרוטקשיין".

גורמים נוספים קראו אמש לרשויות לשנות את הראש בכל הקשור לטרור כנגד חקלאי ישראל, אך רובם ככולם נמנעו מלהזכיר את זהותם של מבצעי הנזקים, בדואים וערבים מכל רחבי הארץ.

ח"כ לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי מראשי עוצמה יהודית, תקף את ההשתקה של זהות מבצעי הטרור החקלאי. "אסור להגיד מי עומד מאחורי הטרור החקלאי שמחסל את החקלאות היהודית, כדי להאיץ את תהליך ההשתלטות על אדמות הגליל", אמר בן ארי. "כל חקלאי מיואש, מקבל הצעה מפתה בכסף טוב, מאותו אחד שהצית לו כלים חקלאיים ושטחי מרעה. הגליל נכבש, ואם תשאלו את ריבלין, ׳בני עמי בחרו בטרור׳".

בתוך כך הלילה חדרו שלושה ערבים לכרם ענבים ביישוב פצאל שבבקעת הירדן וזאת ככל הנראה במטרה לגנוב ציוד חקלאי או לגרום לחבלות בכרם. שלושת הערבים נעצרו.

לפני כשבועיים הוצתו שתי מקצרות ("קומביינים") בסמוך לקיבוץ אשדות יעקב מאוחד שבעמק הירדן. הנזק בעקבות אירוע הטרור עומד על כשני מיליון שקלים.

בעקבות ההשחתה יצאו חקלאים למסע מחאה בכבישי הארץ, כשהם מסיעים את הכלים השרופים על גבי משאיות הובלה. החקלאים עצרו עם שיירת המחאה במספר מוקדים בארץ והציגו את הכלים שנפגעו לעוברים ולשבים. בין המקומות שעצרה השיירה היו, כיכר רבין בתל אביב, משכן הכנסת בירושלים וסמוך לבתיהם של שרי ממשלה שונים.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד