בע"ה כ"א תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הטרור החקלאי: "איש הישר בעיניו יעשה"

כמאה ערבים חדרו לשטחים החקלאיים של מושב שקף ובזזו כ-30 טון תוצרת חקלאית. כ-70 נתפסו ו40 שוחררו בשטח

  • אלחנן גרונר
  • ב' חשון תשע"ח - 13:15 22/10/2017
גודל: א א א
הגניבה חקלאית במושב שקף דוברות מג"ב
הגניבה חקלאית במושב שקף דוברות מג"ב

הפשיעה החקלאית הלאומנית היא תופעה קשה ההולכת ומתרחבת ברחבי הארץ, אולם גניבת ענק כמו שהתרחשה במהלך השבת בחבל לכיש מלמדת על תעוזה בלתי רגילה ותחושה קשה של הפקרות, בפרט נוכח החלטת המשטרה לשחרר 40 מהגנבים בשל היותם קטינים.

על פי חשיפת הכתב אסף פוזיילוב מרשת ב', כמאה ערבים מאזור בית עווא חדרו במהלך יום שישי ושבת דרך צינורות הניקוז שתחת גדר המערכת באזור שקף ובמשך כיומיים בזזו מכל הבא ליד משטחי הישוב.

על פי ההערכות מדובר בכ-30 טון של תוצרת חקלאית שנגנבה, מלבד נזקים שנגרמו לחממות ולציוד.

חיילים לכדו כ-67 מהערבים, שנעצרו והובלו בשיירות בידי החיילים ושוטרי מג"ב שהוזעקו למקום. חוקרי מג"ב מעריכים בשלב הזה כי נקטפו בין 20-24 טון ענבים ובין 5-7 טון עגבניות.

צפו:

 

במג"ב אומרים כי כ- 40 ערבים קטינים שוחררו באופן מיידי לאחר שהועברו לכפר בית עווא מאחר והם בני פחות מ-12 ואינם בגיל האחריות הפלילית. עוד כ- 27 בגירים שנעצרו, יחד עם נוספים, קטפו את התוצרת החקלאית והעבירו אותה בארגזים ובדליים חזרה למספר כלי רכב שהמתינו מעבר לגדר, ומשם על פי החשד נסעו למכור את התוצרת בשוק המקומי שבכפר בית עווא השוכן בסמוך לשקף, מצידה השני של הגדר.

   | "עברייני הפשיעה החלקאית לא מתרגשים מגורמי האכיפה"

בנוסף לכמות הענקית של התוצרת שנקטפה, ביצעו החשודים נזקים גדולים לחממות ולרכוש החקלאי שהיה במקום מתוך כוונה על פי החשד להשחית ולהסב נזק רב.

בנוסף הוחרמו 4 רכבים ששימשו על פי החשד את הגנבים.

מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר, הגיב לגניבה האדירה במושב שקף ואמר: "האירוע הזה מוכיח, שוב, כי הפושעים לא מתרגשים מגורמי האכיפה של מדינת ישראל. מצדם הם "צודקים" – ממשלת ישראל איבדה את הריבונות על השטחים החקלאיים ומאפשרת להתנהג בשטחי החקלאות ובחקלאים "כאיש הישר בעיניו יעשה".

במקום לעסוק בחוקים שלעולם לא יבשילו, ראוי שהשר לבטחון פנים בממשלתו של בנימין נתניהו, גלעד ארדן, יגיש עם פתיחת כנס החורף של הכנס הצעת חוק ממשלתית להחמרת האכיפה והענישה, חקיקה אשר תבהיר לעבריינים כמו גם לגורמי האכיפה כי ממשלת ישראל לא משלימה עם המצב המערב הפרוע שיש בשטחי החקלאות בישראל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד