בע"ה ט' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הטרור השקט: בממוצע - 10 אירועי טרור ביום

בחודשיים האחרונים נרשמו בידי צה"ל 630 אירועי טרור, בהם מאות אירועים בהם ערבים יידו אבנים לעבר אזרחים וכוחות הבטחון ועשרות מקרים של השלכת מטענים ורימונים / הנתונים המלאים בכתבה

  • יהודה פרל
  • ז' אב תש"פ - 09:22 28/07/2020
גודל: א א א
(חוננו)
(חוננו)

בחודשיים האחרונים (מאי ויוני 2020), התרחשו ביהודה ושומרון כ-630 אירועי "טרור עממי", כך עולה מנתונים שמסר צה"ל לאתר הקול היהודי.

הנתונים שהעביר צה"ל לקול היהודי, כוללים בתוכם הן את אירועי טרור האבנים בכבישים כלפי אזרחים, והן את האירועים שנרשמו כנגד כוחות צה"ל במהלך פעילות מבצעית בכפריים ערביים. עם זאת, האירועים הללו לא כוללים מקרים של ניסיונות דקירה ו/או דריסה וירי וכן לא כוללים את האירועים המתרחשים בירושלים ובמקומות אחרים ברחבי הארץ.

בדרך כלל, בצה"ל לא חשפו את הנתונים המצביעים על היקף האירועים בהם כוחות צה"ל מותקפים בידי ערבים במהלך פעילות מבצעית, אך לאחרונה נעתרו בצה"ל לבקשת הקול היהודי והציגו את הנתונים.

יש לציין, כי הנתונים המתפרסמים ביומן האינתיפאדה המושתקת של הקול היהודי, לא מכילים את האירועים בהם כוחות צה"ל מותקפים במהלך פעילות מבצעית, שכן המקור המאומת היחיד בנושא הוא צה"ל, שכאמור רק לאחרונה נעתר לבקשה וחשף את הנתונים.

   | ערבים השליכו מטענים בעשרות מקרים

על פי הנתונים, בחודש הלועזי מאי, נרשמו בידי צה"ל 316 אירועי טרור שביצעו ערבים.

אירועי הטרור בחודש מאי כוללים בין היתר 243 אירועי זריקות אבנים לעבר כלי רכב של אזרחים וכן לעבר כוחות הבטחון. 67 אירועים בהם השליכו ערבים מטענים, וכן 6 אירועים בהם השליכו ערבים מטענים או רימונים לעבר כוחות צה"ל.

בחודש יוני נרשמו 314 אירועי טרור שביצעו ערבים.

בחודש יוני אומנם נרשמה ירי קלה באירועי ידויי האבנים ובקבוקי התבערה, אך מנגד נרשמה עלייה חדה באירועים בהם הותקפו כוחות צה"ל במטענים ורימונים.

בסך הכל, נרשמו בחודש יוני 228 אירועים בהם ערבים יידו אבנים לעבר כוחות צה"ל ואזרחים ו-51 אירועים של השלכת בקבוקי תבערה. ב-35 מקרים, השליכו ערבים מטענים או רימונים לעבר כוחות צה"ל.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד