בע"ה י' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

היום: גזר דין לרוצח אליאב גלמן

הבוקר (ד') ייתקיים דיון גזר הדין למחבל שביצע את הפיגוע בו נרצח אליאב גלמן הי"ד שנורה בעת פיגוע בצומת הגוש

  • יח"צ
  • ט"ו אדר תשע"ט - 10:05 20/02/2019
גודל: א א א
אליאב גלמן הי"ד  (צילום: דובר צה"ל)
אליאב גלמן הי"ד (צילום: דובר צה"ל)

הבוקר (ד') בשעה 11:00 יתקיים דיון גזר דינו של המחבל שרצח את רס"ן אליאב גלמן הי"ד בצומת הגוש.

נזכיר כי הפיגוע בו נרצח אליאב גלמן הי"ד התרחש לפני כשנתיים, עת התקרב המחבל לטרמפיאדה בצומת גוש עציון.

לאחר שעורר את חשדם של הלוחמים ששהו בצומת, החל לרוץ לעבר הטרמפיאדה תוך שהוא מניף סכין. גלמן שלף את אקדחו האישי והסתער לעבר המחבל, אך למרבה הצער נפגע מירי תועה שנורה לעבר המחבל, אשר גרם למותו הטראגי. בימ"ש קבע כי המחבל כן נושא באחריות למותו של גלמן, שכן הירי נגרם בעקבות מעשיו.

בנוסף, היום צפוי היה להתקיים  בביהמ"ש הצבאי במחנה עופר דיון בערעור שהגישה נירית זמורה כנגד החלטת ביהמ"ש - להאשים את המחבל שדקר אותה בגרימת חבלה בלבד. הדיון נדחה למועד אחד מנסיבות אישיות של השופט.

נזכיר כי במהלך המשפט זוכה המחבל מניסיון לרצח והורשע רק בגרימת חבלה, כיוון שהסכין נשברה במהלך הדקירה ולפי השופטים לא ניתן להוכיח שכוונת המחבל הייתה לרצוח.

במסגרת ההליך הוגש ע"י עו"ד בלייכר תחשיב של הנזק אותו גרם המחבל לזמורה, על סך כחמישה מליון ש"ח. התחשיב כולל חישוב של פגיעה בה, כאב וסבל ופיצוי עונשי.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג הן את משפחת גלמן והן את נירית זמורה מסר "הדיון בערעור מחר על זיכויו מניסיון לרצח של המחבל שפצע את נירית זמורה הינו דיון עקרוני וחשוב, בעל השפעת רוחב ועומק על המאבק המשפטי. מחר תנוח על השולחן בית המשפט השאלה האם יש לקבל טענות "כבושות" של מחבל על כוונותיו לאחר שלא הצליח לבצע את זממו ולרצוח יהודי, או לפעול לפי האמת הפשוטה והברורה לכל אזרח על מטרת המחבלים -  להשמיד להרוג ולאבד אותנו. 

יש שורה של תיקי טרור אשר תלויים ועומדים בשאלה זו, כמו גם הרצח של אליאב גלמן הי"ד, שמחר יינתן פסק הדין בעניין המחבל ימ"ש שזוכה מרצח והואשם בהריגה, ועתיד לידון שוב בערכאת ערעור.   באופן פלאי גזר הדין יינתן מחר, בפורים שושן קטן, ביום האזכרה של אליאב. יש צורך לחשבון נפש עמוק של מערכת המשפט הצבאית - היכן היא עומדת במלחמה מול הטרור ובמאבק במחבלים?".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד