בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מאחורי הקלעים" - תומכי הטרור שהובילו עם הח"כים מאבק למען המחבל

פעילי שמאל וח"כים ערבים ניסו לשוות למאבק לשחרור מאהר אל אחרס אופי של שמירה על זכויות אדם. בפועל הובילו אותו יד ביד עם תומכי טרור מובהקים ומחבלים משוחררים

  • אלחנן גרונר
  • ב' כסלו תשפ"א - 10:12 18/11/2020
גודל: א א א
הפגנה למען מאהר אל אחרס (מג'די פתחי, tps)
הפגנה למען מאהר אל אחרס (מג'די פתחי, tps)

לא זכויות אדם אלא תמיכה מובהקת בטרור. בדיקת הקול היהודי מעלה שיתוף פעולה במאבק לשחרור מחבל הג'יהאד האסלאמי, בין מחבלים משוחררים הממשיכים להסית לטרור נגד יהודים, עם חברי כנסת מהרשימה המשותפת.

בימים הקרובים צפוי מחבל הג'יהאד האסלאמי מאהר אל אחרס להשתחרר לביתו שבכפר סילת א-דאהר בצפון השומרון.

שביתת הרעב בה פתח לאחר שנעצר במעצר מנהלי, הובילה לכניעת הרשויות בישראל. הפגנות של ארגוני שמאל רדיקאלי וערבים אזרחי ישראל בטיבול עתירות לבג"ץ, הביאו לבסוף לפרסום על הפסקת השביתה בתמורה לשחרור.

אלא שאופן מובהק הרבה יותר מבמקרי עבר בהם מחבלים שבתו רעב במחאה על מעצר מנהלי, רכבת התומכים במחבל שאושפז במרכז הרפואי קפלן היתה גדולה וצעקנית מהרגיל, ובדיקת הקול היהודי מעלה כי בין הנכנסים ויוצאים היו תומכי טרור מובהקים, מחבלים מורשעים, שהמטרה של הגעתם ברורה - לא זכויות אדם, אלא תמיכה בטרור הפלסטיני-אסלאמי. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

לחדרו של העצור נכנסו בזה אחר זה תומכים רבים, נעצרו להצטלם כשהם מסמנים את תנועת הניצחון ויצאו. בין הנכנסים ובאים חברי כנסת מכל מפלגות הרשימה המשותפת, בכירי "ועדת המעקב" של הערבים אזרחי ישראל, ואנשי תנועת "בני הכפר" שיזמו וארגנו את ההפגנות ברחובות, בחיפה ובריכוזים ערביים נסופים ברחבי הארץ.

משום מה על אף תקנות הקורונה המתירות כניסת מבקר אחד למרכז הרפואי עבור כל מאושפז, ועל אף שמדובר במחבל שאינו אזרח ישראל, אפשרו במערכת הביטחון ובמרכז הרפואי כניסה בלתי פוסקת של מבקרים וגם בני משפחתו שאמורים לכאורה להיות ללא אישורי כניסה בשל קרבתם למחבל, הובאו מצפון השומרון לתמוך בו. 

לא זכויות אדם - תמיכה במחבלים

אלא שהנסיון של חברי הכנסת וחבריהם בשמאל הרדיקאלי להציג את המאבק אופי של הגנה על זכויות אדם, מוטל בסימן שאלה כאשר בוחנים לעומק את הדמויות שהובילו חלק נכבד מן המאבק.

אחד הדוברים המרכזיים בהפגנה שארגנה ועדת המעקב ומי שהיה שותף מרכזי בארגון המאבק לשחרורו של מאהר אל אח'ראס היה מוחמד כנענאה, מזכ"ל "בני הכפר". כנענאה ישב בעצמו 30 חודשים בכלא על העברת מידע מחיזבאללה למחבלי פת"ח.

באותה הפגנה, בצד, קצת נחבא אל הכלים עמד מוניר מנסור - מחבל משוחרר ששוחרר בעסקת ג'יבריל, ומאז מארגן את מעטפת התמיכה של המחבלים הערבים אזרחי ישראל. מעטפת זו כוללת הפגנות תמיכה, מסיבות שחרור, ותמיכה במשפחות המחבלים.

למה מנסור נחבא אל הכלים? כי הארגונים שמנסור עומד בראשם הוצאו מחוץ לחוק. רק הפעילות נמשכת תחת שמות אחרים. בדיקת הקול היהודי העלתה כי רק אחרי סיום שביתת הרעב של המחבל, הרשה לעצמו מוניר מסנור לפרסם תמונה משותפת שלהם מבית החולים, ככל הנראה משום שחשש שפרסום התמונה קודם לכן יפגע באסטרטגיה התקשורתית של ארגוני השמאל וחברי הכנסת.

תומך טרור מובהק נוסף שביקר את המחבל שובת הרעב בבי"ח קפלן היה עו"ד מוחמד עליאן, תושב ג'בל מוכבר שבמזרח ירושלים. עליאן הוא אביו של המחבל בהא עליאן שביצע את פיגוע הירי והדקירה באוטובוס קו 78 בארמון הנציב, שבו נרצחו שלושה יהודים מבוגרים. דף הפייסבוק של עורך הדין עליאן מלא דברי שבח והלל לבנו המחבל ולמחבלים נוספים והוא אף נחקר בעבר על הרצאות שהעביר על "מורשת בנו".

רק השבוע פרסם מוחמד עליאן פוסט לכבודו של המחבל כמאל אבו וואר שנשפט ל-4 מאסרי עולם על שורת פיגועים בהם נרצחו יהודים, ומת בכלא. בפוסט שאליו צירף את תמונות ה"שאהידים" - המחבלים הרוצחים מגל הפיגועים האחרון, כתב כי  למרות המחיר שאותו משלמים המחבלים עליהם לשמוח על "זכותם". מי שעוד שיתף את הפוסט הוא אותו מוחמד כנענאה - סמוך לפוסט שבו צירף את התמונה שבו הוא חוגג את ניצחונו של מאהר אל אחראס יחד עם חברי הכנסת טיבי ואבו שחאדה.

בפוסט שבו צירף מוחמד עליאן  את תמונתו בבית החולים קפלן ליד מיטתו של ה"עצור" המנהלי, סיפר שהמחבל אל אחרס הבטיח לו שלאחר הניצחון - כאשר ישתחרר מ"השבי", ילך מיד לבקר ראשונים את "אבות השאהידים".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד