בע"ה ג' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
פרסום ראשון

הכתובות בזירה בדומא לא תואמות לכתב ידו של בן אוליאל

חוות דעת מומחה: כתובות הגרפיטי לא תואמות לכתב ידו של בו אליאול, ואף נכתבו על ידי שני אנשים שונים, זאת בסתירה לכתב האישום

  • כ"א תמוז תשע"ט - 12:52 24/07/2019
גודל: א א א
הכתובות בכפר דומא  (רבנים למען זכויות אדם)
הכתובות בכפר דומא (רבנים למען זכויות אדם)

חוות דעת מומחה שהוגשה לבית המשפט לגבי כתובת הגרפיטי שנמצאו בכפר דומא סותרת את כתב האישום, בו נטען כי עמירם בן אוליאל הוא שכתב את שתי הכתובות בליל ההצתה. לפי חוות הדעת שתי הכתובות נכתבו על ידי שני אנשים שונים, ובן אוליאל אינו אחד מהם. 

כותבת חוות הדעת, הפסיכולוגית והגרפולוגית ד"ר בתיה כהן קרויטורו, תעיד היום בדיון עדי ההגנה במשפט דומא. מדובר בעדות שתחזק את קו ההגנה בו נטען כי בן אוליאל אינו קשור למעשה.

בחוות הדעת, נתבקשה כהן קרויטורו לבחון האם כתובת הגרפיטי מהכפר דומא תואמות לכתב ידו של בן אוליאל, וכן האם הכתובות נכתבו בידי אותו אדם. בן אוליאל נדרש לכתוב מספר מסמכים בכתב ידו, אותם השוותה כהן קרויטורו לכתובות הגרפיטי.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

כהן קרויטורו מצאה חוסר התאמה מוחלט בין כתב ידו של בן אוליאל לכתובות הגרפיטי. לדבריה "לאחר בדיקה יסודית, מעמיקה ושיטתית נתגלתה ברמת מובהקות גבוהה ביותר חוסר זהות מוחלטת בין הכתב בשני המסמכים (כתובות הגרפיטי) לבין קבוצת המסמכים (שכתב בן אוליאל)".

בנוגע לבחינת ההתאמה בין כתובת גרפיטי אחת לשניה נכתב "כמו כן, לאחר בדיקה יסודית, מעמיקה ושיטתית נתגלתה ברמת מובהקות גבוהה ביותר חוסר זהות מוחלטת בין הכתב בשני המסמכים (כתובות הגרפיטי), היינו המסמכים נכתבו בידי שני אנשים".

בנוסף, בדקה כהן קרויטורו את שחזור כתובות הגרפיטי אותו התבקש בן אוליאל לכתוב במהלך חקירת העינויים בשב"כ, בה הודה בביצוע ההצתה. גם לגביהן קבעה כי "קיימת חוסר זהות מוחלטת. ברמת מובהקות גבוהה ביותר".

בהמשך פירטה כהן קרויטורו את הזהויות אותן בדקה: גודל הכתב, זווית הכתיבה, התחלות וסיומות, הפרשי אורך, רוחב וצורת כתיבה, עובי קו, נטיית כתב ועוד. כאמור, לפי בדיקתה נמצא חוסר זהות מוחלטת בין כתובות הגרפיטי לכתב ידו של בן אוליאל, וכן בין כתובת גרפיטי אחת לשניה. 

ממצאים אלו סותרים לחלוטין את כתב האישום, בו נטען כי בן אוליאל היה לבדו בכפר דומא בליל ההצתה, והוא זה שכתב את שתי כתובות הגרפיטי.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד