בע"ה ט"ו ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הליך הוצאה לפועל לרש"פ: צווי עיקול למשכורות המחבלים

בעקבות תביעת משפחתה של הודיה אסולין הי"ד נגד הרש"פ ואש"ף החל הליך הוצאה לפועל במטרה להעביר את כספי המחבלים למשפחה.

  • יח"צ
  • י"ח שבט תש"פ - 17:37 13/02/2020
גודל: א א א
(אהוד אמיתון TPS)
(אהוד אמיתון TPS)

צו עיקול הוצא נגד הרשות הפלסטינית המשלמת את משכורתם של המחבלים שביצעו את הפיגוע בירושלים, בו נפצעה הודיה אסולין ולאחר כ7 שנים נפטרה מפצעיה. צווי עיקול משכורות נוספים הוצאו נגד שירות בתי הסוהר בגין כספי הקנטינה המשולמים למחבלים.

בהמשך לתביעה שהגישה משפחת אסולין נגד הרש"פ וארגון אש"ף בעקבות חשיפת תשלומי המשכורת המועברים מידי חודש למחבלים המרצים את עונשים בכלא, ביהמ"ש הכריע כי על המחבלים לפצות את המשפחה. כעת החלה רשות האכיפה והגבייה בהליך הוצאה לפועל נגד המחבלים, הכולל מתן צווי עיקול למשכורות המשולמות להם על ידי הרש"פ וכספי הקנטינה המועברים לשב"ס.

לפי הצו, על הרשות הפלסטינית להעביר את משכורות המחבלים המשולמות מידי חודש ישירות למשפחת אסולין, עד שיצטברו לסכום המבוקש של  583,598 ₪. מלבד המשכורות מעבירה הרש"פ למחבלים סכומים המיועדים לקניות בקנטינה של הכלא, אותם תצטרך רשות בתי הסוהר להעביר לידי המשפחה עד שיצטברו גם הם לסכום המבוקש.

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את משפחת אסולין מסר "מאחורי המציאות הביטחונית הקשה במדינת ישראל נמצאים אנשים ומשפחות, ושורת הצדק מחייבת כי כאשר מאות אלפי שקלים משולמים כמשכורות למחבלים בעקבות רצח יקיריהם כי אז אלו יופנו לכיסוי הנזקים שנפסקו להם ולא לרווחת הרוצחים הכלואים בארץ. 

מכאן מחויבת הפעילות בכל האמצעים הקיימים כדי לעקל את הכספים ולהעביר אותם למשפחות. בנוסף, המטרה העיקרית בהוצאת צו העיקול על כספי הקנטינות היא צמצום הרווחה הבלתי נסבלת של הטרוריסטים בבתי הכלא בישראל", הוסיף.

נזכיר כי במהלך ההליך המשפטי נחשף גובה המשכורות המועברות למחבלים על ידי הרשות הפלסטינית, העומדות על למעלה מ1,500,000 ₪. מדובר בסכום של אלפי שקלים לכל אחד מהמרצחים בחודש, שהגיע אף לסכום של 'משכורת' בת כ8,000 ₪ למחבל, ולמעל 20,000 ₪ בחודש לכל המחבלים יחד. בנוסף, ישנו סכום קבוע בחוק הפלסטיני על תשלום 400 ₪ מטעם הרשות לכל אסיר מורשע עבור הקנטינה.

הודיה אסולין נפצעה קשה לפני כ-8 שנים בפיגוע בירושלים, בו פוצץ מטען חבלה בתחנת אוטובוס על יד בנייני האומה. בפיגוע נרצחה תיירת ונפצעו 67 בני אדם, בניהם אסולין, שבמשך כמעט 7 שנים הייתה ללא הכרה עד שנפטרה מפצעיה.

בתביעה אותה הגישו הוריה של אודליה על סעיף נזק גופני ופיצוי עונשי בגין מעשה איבה, נכתב על התלאות אותן עברה המנוחה מיום הפציעה ועד לפטירתה, ונתבע סכום של 60 מיליון ש"ח. כאמור, כעת החל הליך הוצאה לפועל נגד הרשות הפלסטינית ושב"ס במטרה להעביר את כספי המחבלים למשפחה.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד