בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הלילה ניסיון לינץ ביהודים בעיר העתיקה

​שני תושבי העיר העתיקה הותקפו הלילה בידי ערבים סמוך לביתם. אחד מהם נפגע בראשו ופונה למרכז הרפואי הדסה הר הצופים. חוננו: "חוששים שהמשטרה מטייחת שוב פיגוע כנגד יהודים"

  • כ"ז תשרי תשע"ח - 08:40 17/10/2017
גודל: א א א
אמבולנס. ארכיון (צילום: הלל מאיר TPS)
אמבולנס. ארכיון (צילום: הלל מאיר TPS)

שני תושבי העיר העתיקה בירושלים הותקפו הלילה בידי כעשרה ערבים סמוך לביתם באזור שער האריות.

התקיפה החלה לאחר שאחד מהם יצא להשליך אשפה בפח הזבל הסמוך לביתם, כאשר מספר ערבים התנפלו עליו והחלו להכותו. תושב נוסף המתגורר במקום, אשר שמע מביתו זעקות עזרה, יצא לרחוב בכדי לסייע, והותקף גם הוא בצורה קשה.

התוקפים הקיפו את השניים, והכו בהם בכל חלקי גופם. השניים נפגעו מחבלות בכל חלקי גופם ואחד מהתושבים פונה לטיפול בבית החולים בידי כוחות מד"א שהוזעקו למקום, וזאת בשל פציעה בראשו.

בני משפחתו של הפצוע סיפרו כי המקרה הזכיר להם את סיפרו של הרב נחמיה לביא הי"ד שנרצח לא רחוק מהמקום בנסיבות דומות, כאשר יצא מביתו בכדי לסייע לבני משפחת בניטה בפיגוע הקשה לאחר ששמע את זעקותיהם.

נציין כי מדובר במתחם יהודי הסמוך לשער האריות אשר סובל בקביעות מהתנכלויות של ערבים. בחודשים האחרונים אף הוצת ביתם של התושבים היהודים מספר פעמים בידי פורעים ערבים שהציתו אתדלת הכניסה והשליכו בקבוקי תבערה על הבית.

המשטרה עצרה חלק מהתוקפים, ובשעה זו הם נחקרים בתחנת המשטרה במרחב דוד.

המחלקה האזרחית של ארגון חוננו מסייעת לתושבים בכדי למצות את זכויותיהם כנפגעי עבירה.

בחוננו העלו חשש כי המשטרה מטייחת שוב פיגוע טרור. "הלילה הותקפו יהודים בצורה קשה בירושלים בירת ישראל רק בגלל שהם יהודים, ובנס הם ניצלו. אנו ציפיה כי המשטרה תמצה את הדין עם המחבלים ותעצור את כלל המעורבים. לצערנו הקולות שעולים כעת ממשטרת מרחב דוד אינם כאלה, ואנו קוראים לכלל הגורמים שלא לטייח שוב פיגוע קשה נגד יהודים", אמרו בארגון.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד