בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המאבטח הערבי שהתעמת את בן גביר - מחבל משוחרר

המאבטח ישב שתי תקופות מאסר על עבירות ביטחוניות. חברו שהשתתף באירוע הביע תמיכה במחבל חמאס

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ט טבת תשפ"ב - 12:15 23/12/2021
גודל: א א א
המאבטח שתקף את בן גביר באחד מדיוני הארכת המעצר שלו על עבירות ביטחוניות (צילום מסך פייסבוק)
המאבטח שתקף את בן גביר באחד מדיוני הארכת המעצר שלו על עבירות ביטחוניות (צילום מסך פייסבוק)

המאבטח הערבי שעל פי החשד התעמת עם ח"כ איתמר בן גביר ואף איים עליו הוא מחבל משוחרר, כך עולה מתחקיר הקול היהודי.

מהמידע שהגיע לידי הקול היהודי עולה כי המאבטח, צעיר בן 21 מעסאוויה, ריצה שני מאסרים על עבירות ביטחוניות. ב-2016 ישב במאסר במשך חצי שנה וב-2018 ישב במאסר במשך 11 חודשים.

כלי תקשורת ערבים אף דיווחו לאחר שחרורו מכלא נפחה בינואר 2019 כי המשטרה והשב"כ הזהירו את משפחת המחבל שלא תעז לבצע תהלוכה לכבוד שחרורו ולהניף את דגלי ארגוני הטרור.

בדיקת הקול היהודי העלתה כי גם אמו של המאבטח שיתפה לאחרונה תמיכה במחבלים בחשבון הפייסבוק שלה.

המאבטח השני: תומך במחבל חמאס שחוסל

בדיקת הקול היהודי העלתה כי גם המאבטח השני מהאירוע, מוחמד שוויקה מסילוואן, שיתף פוסט אהדה למחבל.

מדובר במחבל חמאס עלי שיוכה מסילוואן שחוסל ב-2016 לאחר שהשליך בקבוקי תבערה על כוחות משטרה בסילוואן. שיוכי,  בן 20 במותו,  בהארץ נכתב על שיוכי כי הוא "נעצר ב-2014 ונשפט ל-15 חודשי מאסר בגין ידויי אבנים והשתתפות בהפרות סדר. הוא השתחרר לפני כעשרה חודשים, ולדברי גורמים בסילוואן הוא ריצה מעצרים ומאסרים מאז שהיה בן 12. בחמאס פרסמו הודעת אבל על מותו, ודובר התנועה בקטאר כתב כי הוא היה אחד מבניה של התנועה".

המאבטח שוויקה שיתף את תמונת המחבל כתמונת הפרופיל שלו וכתב: "אללה ירחם על רוחך, יקירי. זו הייתה משאלתך והיא התגשמה בעזרת אללה. את גן עדן ביקשת ואללה נתן לך".

בנוסף, מספר חברים המתויגים בפייסבוק של המאבטח שוויקה יחד איתו באירועים הם צעירים המזוהים עם חמאס ומפרסמים תמיכה בחמאס בחשבונות הפייסבוק שלהם.

שני המאבטחים התעמתו עם בן גביר, קיללו אותו ואיימו עליו וזה שלף אקדח כהגנה עצמית. אמש הגיע ח"כ איימן עודה יו"ר הרשימה המשותפת להביע תמיכה במאבטח שהתעמת עם בן גביר שכאמור הינו מחבל משוחרר.

אחראי מערך החניות: "הם התנהגו לאנשים כמו בהמות ללא רסן, גזעניים"

עדות חדשה מוכיחה כי אין מדובר במקרה חד פעמי אלא בתופעת אלימות של חברת האבטחה. 

מיכאל, אחראי מערך החניות בגני התערוכה, חושף כי שעתיים לפני התקרית, אותם המאבטחים שתקפו את ח"כ בן גביר, איימו על עובדי גני התערוכה, קיללו ותקפו אותם באלימות קשה. 

בהקלטה של אחד העובדים נשמע כי הזהיר שהמאבטח שם כלי כלשהו בכיס והחשש לשלומם של העובדים היה כבד.

בפנייה וסרטון על האירוע ששלח מיכאל להצל הוא מעיד כי שעתיים לפני ניסיון התקיפה של ח"כ בן גביר באו אותם מאבטחים והתחילו לאיים ולקלל אותו ואת חברו. 

בעדותו הוא מספר: "העמדתי את חברי מטעמי לידם בכניסה, כדי שיכוון את התנועה בין החניונים כי יש רבנים/ זמרים/ מפיקים שצריכים להגיע לבמה ויש את האורחים שצריכים להגיע לאולם, אז במקום שיהיה בלאגן גדול, אז בכניסה הוא בודק כרטיס ואומר להם איפה בדיוק לחנות כדי שזה יהיה המפלס שלהם הכי קרוב למקום שהם צריכים להגיע. ואני עמדתי בכניסה לחניון מינוס אחד כדי לקבל את הרבנים." 

"פתאום המאבטח מגיע אליי ושואל אותי מה אתה עושה? אני אומר לו אני מכוון את המכוניות כל אחד למקומו... הוא קילל אותי ואמר לי אל תעשה לי פה פקק ועוד פעם אחת שאתה עושה לי פקק אני מגיע שובר אותך... אמרתי לו מה אמרת? מי אתה בכלל שב במקום שלך ואל תפריע לי בעבודה שלי ולא נוצר שום פקק, הוא התקרב אליי דחף אותי והתחיל לאיים."

"מיד פניתי לאחראי המקום שישלח את המנהל מיד, המנהל הגיע ואני אומר לו "העובד שלך מאיים עלי" והוא מתחיל לקלל אותי ואת החבר שלי, המנהל והוא מדברים בערבית ובאמצע זורקים קללות ואז אנחנו ממשיכים לחבר שעומד בכניסה והם מחליטים להעיף אותנו שלא נעמוד שם (למרות שאפילו היינו במרחק רב מהם ולא מפריעים לכלום) אחרי כמה דקות חזרנו עם האחראי שלנו שם בהפקה ואמר לנו תעמדו כאן ודיבר איתם שהכל בסדר וכו'." 

"לא עוברים שתי דקות והחבר מצלצל שהוא הספיק כבר לחטוף בעיטה מהערבי ושהוא הלך לתיק והוציא משהו ושם בכיס ומתהלך סביבו בכעס ולכן הוא ברגע זה הלך לאולם ולא נשאר שם ...."

מיכאל ממשיך ומצהיר כי במקרה כזה, גם אם לו היה רישיון לנשק והיה חמוש הוא היה נאלץ לשלוף את הנשק ולהרתיע: " כמעט בוודאות הייתי מוציא את הנשק להגנה עצמית, הם התנהגו לאנשים כמו בהמות ללא רסן, גזעניים".

בסיום דבריו אומר מיכאל כי "הזוי שבמדינה שלנו מביאים מחבלים שיאבטחו את האירוע".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


14 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 71 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד