בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המדינה בשירות חמאס ואונר"א

גם לאחר שחשף דובר צה"ל את הקשר הישיר בין אונר"א לחמאס, המדינה ממשיכה לפנות בכח את המפגינים בכרם שלום

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • ב' אדר תשפ"ד - 14:42 11/02/2024
גודל: א א א
הפגנה במעבר כרם שלום משנת 2018. אילוסטרציה צילום: אדל ראמר/TPS
הפגנה במעבר כרם שלום משנת 2018. אילוסטרציה צילום: אדל ראמר/TPS

לאחר ששמונה משפחות ובני נוער נוספים בילו את השבת במעבר כרם שלום, כוחות גדולים של המשטרה והצבא הגיעו הבוקר אל המעבר, פינו ועצרו את המפגינים ופתחו את המעבר.

המפגינים שבילו את השבת במקום דיווחו כי במהלך השבת, ותוך חילול השבת, הגיעו שתי משאיות עם מחסומים במטרה למנוע את חסימת המעבר בהמשך השבוע. המפגינים חסמו את מעבר המשאיות ומנעו את חסימת המעבר.

לאחר שישנו במקום במוצאי שבת, היום (ראשון) בבוקר הגיעו כוחות גדולים של צבא ומשטרה ועצרו עשרות מפגינים במטרה לפנות את המעבר למשאיות הסיוע לאויב.

בתזמון מעניין, דובר צה"ל חשף אתמול מנהרה של חמאס ששוכנת מתחת המטרה הראשי של אונר"א בעיר עזה. מתחת לרצפת המטה של אונר"א הקים החמאס מפקדת מודיעין עם מחשבים, שרתים וציוד תקשורת ששימש לריגול נגד ישראל. חלק מהכבלים נחתכו במטרה להעלים ראיות, אך כוחות צה"ל עדיין הצליחו למצוא כבלי תקשורת המחברים את מטה אונר"א אל מפקדת החמאס שמתחתיו.

בהודעה לתקשורת אמר שר הביטחון גלנט על המנהרה הזאת כי "חדרנו אל לב המקומות הרגישים ביותר של חמאס ומשתמשים במודיעין שלהם כנגדם. משתמשים באמצעי הלחימה שלהם ומפוצצים אותם בשטח, כל הדברים האלה עם תולדה של העמקה וחדירה אל לב היכולות של חמאס"

ראש ארגון אונרא ניסה להכחיש כי אנשיו ידעו שיש מנהרה כזאת מתחתיהם, אך החיבורים בין המנהרה והמטה, ורעשי החפירה שבוודאי נשמעו למעלה, מקשים על הטענה שלו.

הלקוח: אונר"א 

לפני זמן לא רב חשפנו כי במסמכים שהיו במשאיות נכתב כי הלקוח של הקמח הוא ארגון אונר"א של האו"ם, ארגון בו ישראל נאבקת ומנסה לסגור. כך בזמן שביד אחת ישראל מנסה לפעול מול מדינות עולם לסגור את התקציבים שזורמים אל הארגון, וחושפת את הקשר של הארגון אל חמאס, ביד השניה המדינה מתירה לארגון לממן ולארגן את משאיות הסיוע לאויב בזמן מלחמה.  

המפגינים שהעבירו אל הקול היהודי את המסמך, אחד מהם קצין צה"ל במיל' והשני נכה צה"ל, נעצרו בתחנת דלק באזור צומת בית קמה כאשר במשטרה ניסו לייחס להם מעורבות באירוע שהתרחש בצומת אחרת ובו התרחש עימות בין נהגי משאיות למפגינים.

אלא שהשלושה הציגו תיעוד ואליבי המוכיח כי כלל לא שהו במקום בשעת האירוע אלא במעבר ניצנה. במשטרה מיהרו להוציא הודעת דוברות על מעצרם ואף ציינו את מקומות מגוריהם בבנימין ובשומרון ואת העובדה כי יובאו לדיון, וזאת עוד בטרם נחקרו ומסרו גרסה. עו"ד נתי רום, המייצג את השלושה, תמה האם מדובר בנסיון תפירת תיק בעקבות המבוכה שגרמו למערכת בפרסום של המסמך שצילמו בקול היהודי.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

טרור במסווה

יש לציין כי רבים מהארגונים שתורמים לאונר"א ולסיוע לרצועת עזה הם ארגוני טרור או התאחדויות אסורות שמסייעות שנים לחמאס והוצאו מחוץ לחוק.  

כך למשל ארגון Muslim Hands הבריטי שהינו התאחדות אסורה מקואליציית הצדקה של חמאס. בדף הפייסבוק של הארגון ישנה התרמה קבועה לעזה ולפני מספר ימים פורסם סרטון של מנהלת מאונר"א מודה לתורמי Muslim Hands שמסייעים לרצועת עזה.  

בנוסף ניתן לראות את ארגון IHH הטורקי, ארגון טרור מוכרז בישראל ובמדינות רבות בעולם. הסיבה להוצאתו מחוץ לחוק במדינות רבות עקב המעורבות שלו בטרור באמצעות סיוע כביכול שהוא מעניק לאזרחים באזורי לחימה בעולם, סיוע במסגרתו מוברחים אמצעי לחימה או כספים לטרור.  

הארגון מוכר לציבור ממשט המרמרה אותו ארגן והפגנות שנאה נגד ישראל שהוא עורך בקביעות בטורקיה.

תגובות

עורך הדין נתי רום, המייצג את העצורים מסר: "במסגרת המחאה על העברת משאיות סיוע לאויב בשעת מלחמה הגיע כוח משטרתי גדול למעבר כרם שלום ועיכב כ 18 איש בניהם קטינים אשר הובאו לתחנת נתיבות. אנו נפעל מכאן כדי לשחררם בקרוב".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון