בע"ה ט' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המדינה מציעה פיצוי כספי למשפחתה של אעישה א-רעבי

כשנתיים לאחר שנהרגה מאבן שהושלכה לעברה סמוך לרחלים, המדינה מציעה כעת פיצוי כספי למשפחה בסך יותר מחצי מיליון ש"ח. אעישה פרסמה "משפטים חכמים של היטלר" ובנותיה שיתפו אהדה לטרור

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ד אב תש"פ - 08:55 04/08/2020
גודל: א א א
ערבים מתפרעים סמוך לרחלים (צילום מסך, פייסבוק)
ערבים מתפרעים סמוך לרחלים (צילום מסך, פייסבוק)

משרד הבטחון הכיר בעאישה א-ראבי, ערבייה מהשומרון שנהרגה לפני כשנתיים מאבנים שייודו לעברה סמוך לישוב רחלים, כנפגעת פעולות איבה, וכעת מציעה המדינה פיצוי בסך למעלה מחצי מיליון ₪.

משפחת א-ראבי פנתה לועדה לתשלום פיצויים ודרשה פיצוי בגובה של 7 מיליון ₪. הועדה, שדנה בבקשה, הציעה למשפחת א-ראבי פיצוי בסך 670,040 ₪. אולם המשפחה הודיעה כי בכוונתה לדחות את ההצעה ולהגיש עתירה לבית המשפט.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

במשפחת א-ראבי אמרו, כי "אישה תמימה ואם לשמונה ילדים שנרצחה בדם קר על לא עוול בכפה, רק בשל היותה ערבייה. כל העולם מסתכל על החלטת הוועדה, זוהי תעודת עניות למדינת ישראל".

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "א־ראבי אינה אזרחית ישראלית ואינה זכאית לזכויות מהמוסד לביטוח לאומי. סכום הפיצוי שפסקה הוועדה חושב לפי התגמול הבסיסי, שהיה משולם על ידי המוסד לביטוח לאומי, לו הייתה א־ראבי זכאית לזכויות, וביחס בין השכר הממוצע בישראל לזה שבשטחים".

   | אעישה פרסמה "משפטים חכמים של היטלר" ובנותיה שיתפו אהדה לטרור

כפי שפורסם בעבר, אחייה של עאישה חוסל בידי כוחות צה"ל לפני כ-21 שנים, כך דווח בכלי תקשורת ערביים, והוא רשום כ"היד".

בנויה של עאישה, שיתפו פוסטים ותמונות ברשתות החברתיות, המביעות תמיכה בטרור ערביי עזה, ירי טילים ועוד. בשיחה עם הקול היהודי אמר בעלה של אעישה ואביהן של הבנות, כי הן "רוצות שלום ועשו זאת כהזדהות עם ישראל".

אעישה עצמה, שיתפה ברשת החברתית פייסבוק פוסט עם "10 משפטים החכמים של היטלר".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד