בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המחבלים איימו בשביתה - מערכת המיסוך הוסרה

מחבלים כלואים בכלא רמון איימו בפתיחתה של שביתת רעב ובעקבות כך הסירו בשב"ס את ממסכי הקליטה שהותקנו בכלא

  • ט"ז סיון תשע"ט - 10:22 19/06/2019
גודל: א א א
כלא למחבלים. ארכיון (שבס)
כלא למחבלים. ארכיון (שבס)

המחבלים הכלואים בכלא רמון איימו בשביתת רעב מחודשת ובעקבות כך הסירו בשב"ס את מיסוכי הקליטה הסלולרית בבית הסוהר. כך פורסם בעיתון מעריב.

סוגיית המיסוכים החלה במסגרת המאבק בהברחה המונית של טלפונים סלולריים לבתי הכלא למחבלים.

לאחר שבכירי המחבלים של חמאס שעצורים באגף הביטחוני בכלא רמון איימו בחידוש מהומות ובשביתות שונות, בסופו של דבר הורדה מערכת החסמים, ובכך נפגעה באופן מעשי גם היכולת לחסום שיחות מהכלא באמצעות מכשירים ניידים שמוברחים בדרכים שונות.

אגף המחבלים בכלא רמון הוא השני במספר שמותקנים בו החסמים של חברת נטליין שגם אמונה על הפעלתם בהם בתקופת הפיילוט, כפי שמוגדר המצב כעת.

בעקבות ההתפרעות האלימה שהתרחשה בכלא לפני שלושה חודשים, כשהאסירים הציתו 14 תאים בבית הכלא, הם חזרו לאגף בכלא רמון רק בתחילת השבוע שעבר, לאחר שיפוץ ארוך.

בעת שהייתם מחוץ לאגף, הוא שופץ והותקנו גם החסמים, וחזרתם לכלא התעכבה בגלל סירובם לחזור לכלא עד שיותקנו בו הטלפונים הציבוריים שהוסכם עליהם במסגרת הפשרה. 

בשבוע שעבר כאמור הם חזרו לבית הכלא, לאחר שהובטח להם שימצא פתרון מהיר לסוגיית הטלפונים הציבוריים.

גורמי ביטחון מבקרים את ההחלטה להוריד בסוף השבוע את מערכת החסמים הסלולריים בכלא רמון ואת התנהלות בכירי השב"ס אל מול המחבלים: "פעם אחר פעם בשב"ס בוחרים לפתור בעיה מקומית מתוך חשש להתמודד עם אלימות ומהומות בבתי הכלא. בכל פעם שהם מפעילים כוח ולחץ, הם זוכים לוויתורים ומקבלים את רצונם, ומה שקורה בבתי הכלא מקרין גם על גזרות אחרות".

"מההבטחות על הקשחת תנאי האסירים הביטחוניים לאחר פרסום המלצות הועדה שלא בוצעו בשטח, ועד גמגום והססנות מול האסירים בכל הקשור להתקנת החסמים הסלולריים. לא באמת ברור מי באמת מנהל את הכלא, הנהגת האסירים או שירות בתי הסוהר", מסכם אחד מגורמי הביטחון שאיתם שוחחנו בנושא זה.

משב"ס נמסר בתגובה: "התקנת החסמים במסגרת הפיילוט בבית הסוהר רמון מבוצעת ע״פ שיקולים מבצעיים בלבד ובלו״ז שקובע שב״ס. בדיוק כפי שהאגף בבית הסוהר רמון אוכלס בהחלטת שב״ס ובלו״ז שהוא קבע! עד לסיום הפיילוט צפויים עוד בדיקות טכניות שונות בהתאם לדרישות שב"ס".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד