בע"ה י"ב חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המחבל רצה להתחתן עם יהודיה – אביו עבד עם אבנר נתניהו

​חשיפת הקול היהודי: מחדל של אבטחת אישים? אביו התומך של מחבל שדקר יהודים עבד לצד בנו של ראש הממשלה. וגם, התיעוד שחושף: כיצד נפצע אחיו הקטן של המחבל?

  • אלחנן גרונר
  • י"ט טבת תשע"ט - 21:01 27/12/2018
גודל: א א א

זה היה יום דמים ברעננה. בתוך מספר שעות התרחשו שני פיגועי דקירה בעיר השקטה. התאריך הוא ל' תשרי תשע"ו. בפיגועים נפצעו חמישה אזרחים, ושני המחבלים, בעלי תעודות זהות כחולות מאזור ירושלים, נעצרו בחיים לאחר שאזרחים השתלטו עליהם, ובסופו של משפט נידונו למאסרים.

הפרשייה שתקראו בשורות הבאות שוזרת בתוכה את סיפורו של טארק דוויק, צעיר בשנות ה-20 לחייו, המחבל שביצע את הפיגוע הראשון באותו בוקר.

בתוכה תמצאו גם את בית הנשיא, ראש הממשלה ובני משפחתו, מגדניה ירושלמית שקטה בדרך כלל, את תופעת ההתבוללות וניצול יהודיות בידי ערבים על רקע לאומני, ובעיקר את התופעה בה יהודים מבקשים לעצום עיניים ממעשיהם של שכניהם, עובדיהם ולקוחותיהם הערבים.

>> הישאר מעודכן בדוא"ל: הכותרות החשובות מידי שבוע אצלך לדוא"ל! >>

הכתבה הזו לא באה ברגל...
הצוות המסור במערכת הקול היהודי עובד קשה כדי להשיג את המידע, לאמת אותו, לפרסם ולהביא אותו לידיעת הרשויות.
כל הפעילות הזו עולה ממון רב.
זו ההזדמנות שלך לקחת חלק פעיל ולהשמיע את הקול היהודי
תרום עכשיו לפעילות

יחד נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

לצאת עם יהודיה? כן – להתחתן? לא

כמו מחבלים רבים, גם דוויק ביקש במשפטו ללכת על הקו "המסכן". הוא לא מחבל שרצה לרצוח יהודים חלילה מכוונה לאומנית, אלא צעיר אבוד שמעשן סמים, כך טענו אביו ושכנו שהובא לבית המשפט המחוזי בלוד.

כחלק מטיעוני ההגנה הוסיפו האב והשכן כי המחבל אף היה בקשר עם יהודיות ואף רצה להתחתן עם יהודיה.

סאמר עיאש, שכנו של המחבל מהכפר א-רם  העיד: "היה קטע פעם שהוא רצה להתחתן עם בחורה יהודייה. היה בעיה בבית שלו עם האבא, התקשרו אליי, ירדתי, הוא היה מעשן. דיברנו שהדת שלנו לא כמו שלהם, לא בגלל גזענות. אצלנו זה לא הולך. לובשים הכל מכוסה. שם לפעמים לובשים קצר ולא מכסים את הראש, ואצלנו זה לא הולך בשכונה אפילו. יהיו בעיות עם השכנים".

גם אביו של המחבל, חליל, העיד וסיפר על הנושא מנקודת מבטו, שכן לדבריו מקובל אצלם "לצאת" עם יהודיות אך לא להתחתן עמן.

"שישה שבעה חודשים לפני המקרה הוא אמר לי שהוא רוצה להתחתן עם היהודייה", העיד האב. "אני התנגדתי שהוא יתחתן עם יהודייה. במשפחה שלנו יש כאלה שיוצאים עם יהודיות אבל לא מתחתנים איתן".

יש לציין כי בקול היהודי דווח לא פעם על קשרים בין ערבים ליהודיות המתבצעים על רקע לאומני, ולעיתים כמו במקרה של מיכל חלימי הי"ד אף מסתיימים ברצח.

אז היה פייסבוק?

האב טען כי בנו רצה בנות וסמים, ואף נעצר בעבר על עבירות סמים. האב טען כי הופתע כאשר שמע על כך שבנו דקר יהודים.

"לא האמנתי שהבן שלי ידקור או יעשה את זה, כי בדרך כלל הוא עובד אצל היהודים, גם אני. כל הזמן הוא היה מדבר עם הבחורות, הייתי לוקח אותו אליי לעבודה", סיפר האב לשופטים.

האב העיד כי מעבר לעבודת הבנייה ברעננה ממנה יצא לפיגוע, בנו עבד מספר חודשים במלון רמדה בירושלים.

"הוא עבד שלושה ארבעה חודשים בבית מלון רמדה בירושלים, מלצר, היה נותן אוכל ל-400 אנשים, היה עובד לילות ובוקר, מתי שהיה דרוש בבית המלון".

בנוסף בדף הפייסבוק של המחבל הוא תיאר את עצמו כסדרן בסניף רמי לוי בשער בנימין.

כאשר אומת האב בידי נציג הפרקליטות בכך שלמרות שהוא מתאר את בנו כלא לאומני, הרי שבנו הסית שוב ושוב נגד יהודים בפייסבוק והעלה לאורך השנים פוסטים של תמיכה בטרור, טען האב: "אני אומר לך בגלל הגיל שלי, 50, לא היה לי פייסבוק ולא הייתי מסתכל".

אך אבוי, בדיקת הקול היהודי העלתה כי לאב היה גם היה חשבון פייסבוק פעיל, ולאחר הפיגוע הוא הפך אף לפעיל יותר, בעיקר בפוסטים התומכים בבנו.

בין השאר הצטלם חליל דוויק בהפגנת תמיכה במחבלים הכלואים, כאשר הוא מחזיק את תמונת בנו.

בפוסט אחר העלה את תמונת הבן בחג' במכה, לצד דברי הלל ושבח לבנו וחבריו השהידים והגיבורים.

אב המחבל לצד בנו של ראש הממשלה

וכאן מגיעה תפנית נוספת לעלילה.

האב עצמו, כך מתברר, עובד לפי עדותו מעל 30 שנה במגדניית דובשנית, מגדנייה ביתית ברחוב הפלמ"ח בירושלים.

לדבריו, המגדנייה מספקת שירותים לבית הנשיא. "אנחנו לא משפחה של קיצוניים", העיד. כהוכחה לכך סיפר כי גם לאחר שבנו, שביקר לא אחת במגדנייה, ביצע את הפיגוע, הוא לא פוטר מעבודתו.

"המשטרה באו, והתייצבו חיילים מול התחנה של האוטובוס חודש שלם שלא יהיו דו"חות מאנשים נגדי, ובעל הבית לא פיטר אותי. הוא השאיר אותי בעבודה, ויש כאלה שאחרי מקרה כזה שולחים אותם הביתה", סיפר חליל.

ההגדרה ל"משפחה קיצונית" היא אמנם סובייקטיבית, אך קשה להתעלם מבן שביצע פיגוע דקירה, ואב שמהלל ומשבח אותו בפומבי.

השאר מעודכן בווצאפ: הכותרות החמות מידי יום אליך לווצאפ! - לחץ כאן >>

וכאן נכנס מה שנראה לכאורה כמחדל של היחידה לאבטחת אישים בשב"כ.

בדיקת הקול היהודי גילתה כי במגדניית דובשנית, לצד אביו של המחבל, עבד כחצי שנה אבנר נתניהו, בנו של ראש הממשלה. ראש הממשלה, רעייתו שרה ובנו יאיר, אף הגיעו לבקר את אבנר במקום.

סידורי האבטחה המונהגים לראש ממשלה נראים לעיתים הזויים. סריקות בפחים לאורך רחובות שלמים, צלפים על הגגות ואף עיכוב עוברים ושבים או גרירת מכוניות חשודות.

אך במקרה זה הורשה בנו של ראש הממשלה לעבוד לצד אביו של מחבל, המקבל מדי חודש כ-7,000 ₪ מימון מהרשות על הפיגוע שביצע בנו, ומביע גילויי אהדה למחבלים.

יש לציין כי נתניהו הבן עבד במגדנייה בשנה הלועזית 2018 לאחר שאביו של המחבל העלה פוסטים המביעים תמיכה בבנו המחבל.

אין צורך בדמיון פרוע כדי לחשוב על הנסיבות. בתשרי תשע"ד חטף ורצח ערבי, אחיו של מחבל כלוא, את החייל תומר חזן הי"ד שעבד עמו במסעדה בבת ים. החטיפה בוצעה בכדי לשחרר מחבלים כלואים, וחזן פותה בידי העובד הנחמד שהכיר, ללכת לכפרו.

אחיו של המחבל צילם מחבלים יורים ונפגע מקליע

עיון קצר בפייסבוק של אם המחבל, שמבקרת אף היא מפעם לפעם במגדנייה, מעלה כי עולם המחבלים והטרור לא זר גם לבנם הקטן, ובכלל לאזור מגוריהם בא-רם הנחשב למעוז טרור.

לפני כחודשיים נפצע מירי אחיו הקטן של המחבל, נער קטין. בני המשפחה סיפרו למעסיקים היהודים במגדנייה כי מדובר ב"ירי שמחה" מחתונה. המעסיקים אף הגיעו לבקרו בבית החולים הדסה עין כרם שם אושפז ארוכות.

אלא שבדיקת הקול היהודי העלתה שהבן לא נפגע בירי בחתונה, אלא מירי של מחבלים רעולים פנים אותם צילם.

תיעוד: אחיו הקטן של המחבל נפצע מירי

 

בסרטון שפרסמה אמו של המחבל, נראים מחבלים רעולים פנים רבים מבצעים ירי צרורות מאסיבי, ככל הנראה בא-רם או בסביבה. הבן הקטן מצלם את המחבלים מקרוב כשלפתע הוא נפגע מקליע בידו כפי שנראה בתיעוד.

אם לא די בכל שרשרת ההתרחשויות, הרי שאיתרנו תמונה שפרסמה האם בה נראה בנה בתאו בכלא, ככל הנראה לאחר שהתמונה צולמה והופצה באמצעות פלאפון מוברח.

"איננו מתייחסים למדיניות וסידורי האבטחה"

אז מה היה לנו? מחבל שרצה להתחתן עם יהודיה, אבא של מחבל שמביע בגלוי תמיכה בבנו ולמרות זאת עבד לצד בנו של ראש הממשלה, במגדניה שאף סיפקה אוכל לבית הנשיא.

פנינו למשפחת נתניהו בשאלה האם ביחידה לאבטחת אישים לכל הפחות עדכנו את אבנר ובני המשפחה על דבר עבודתו לצד אביו של מחבל, וכיצד הם רואים את הדברים. דובר המשפחה עופר גולן לא הגיב לפנייתנו.

באגף הביטחון במשרד רה"מ סירבו להתייחס ספציפית לנושא ומשם נמסר בתגובה לפניית הקול היהודי: "סידורי האבטחה של בני משפחתו של רה"מ נקבעים ע"י גורמי הביטחון בלבד. מטבע הדברים, איננו מתייחסים למדיניות וסידורי האבטחה של המאובטחים.״

במגדניית דובשנית ביקשו שלא להגיב לכתבה.

משב"ס נמסר בנוגע לפרסום תמונתו של טארק דוויק מתוך בית הכלא בפלאפון מוברח כי "ייערך בירור ובמידת הצורך ענישה".

הכתבה הזו לא באה ברגל...
הצוות המסור במערכת הקול היהודי עובד קשה כדי להשיג את המידע, לאמת אותו, לפרסם ולהביא אותו לידיעת הרשויות.
כל הפעילות הזו עולה ממון רב.
זו ההזדמנות שלך לקחת חלק פעיל ולהשמיע את הקול היהודי
תרום עכשיו לפעילות

יחד נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!
תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 0 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד