בע"ה כ' טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מבצע הפיגוע בו נהרג אליאב גלמן זוכה מרצח

בית המשפט הצבאי זיכה את המחבל שביצע את הפיגוע בו נהרג אליאב גלמן ז"ל - "לא ניתן לקבוע שהמחבל התכוון לרצוח" הוא הורשע בהריגה

  • יח"צ
  • כ"ב חשון תשע"ט - 12:47 31/10/2018
גודל: א א א

בית המשפט הצבאי ביהודה זיכה היום  (ד') לפני זמן קצר את המחבל ממדוח יוסף עמרו מעבירת הרצח של אליאב גלמן ז"ל והרשיע אותו בעבירת הריגה בלבד. בימ"ש נימק את הזיכוי בכך שלא ניתן לקבוע כי המחבל אכן הגיע למקום על מנת דווקא לרצוח ולכן לא ניתן לבסס את היסוד הנפשי הנדרש בכדי להרשיע בעבירת גרימת מוות בכוונה - עבירת הרצח בדין הצבאי.

נזכיר כי המחבל ממדוח עמרו בן 26, תושב דורה באזור הר חברון, הגיע לפני כשנתיים בהליכה לעבר הטרמפיאדה בצומת גוש עציון.

לאחר שהוא עורר את חשדם של הלוחמים ששהו בצומת הוא החל לרוץ לעבר הטראמפיאדה במקום, תוך שהוא מניף סכין.

בטראמפיאדה שהו באותה שעה גלמן ואזרחים נוספים, גלמן שלף את אקדחו האישי והסתער לעבר המחבל, אך למרבה הצער נפגע מירי טועה אשר נורה לעבר המחבל, ואשר גרם למותו הטראגי. בימ"ש קבע כי המחבל כן נושא באחריות למותו של גלמן, שכן הירי נגרם בעקבות מעשיו.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה משפחות נפגעי טרור תוקף את ההחלטה: "החיפוש אחר יסוד נפשי של מחבל כאשר ברור שאותו מחבל הוא חלק מטרור של השמדת ישראלים אינו מובן ואינו מקובל,  מטרת המחבל הייתה לרצוח ולצערנו הרב הוא אף הצליח להשיג את התוצאה. אנו קוראים לתביעה לערער על הכרעת הדין כדי שהמחבל הרוצח יבוא על עונשו".

משפחתו של גלמן דורשת עונש מוות למחבל כעניין לאומי "גם אם יקוצצו ידיו ורגליו של המחבל עד שירקב וימות ביסורים זה לא ישנה את מצבנו, זה לא ינחם, ייאש ולא ירגיע את הכאב.
אנו דורשים עונש מוות למחבל -  עניין העונש והמוות של המחבל הוא עניין לאומי ציבורי למען עם ישראל שידע כל ארור מה הדין כשמנסה לפגוע ביהודי." מסרו.

 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד