בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המחבל שזוכה בשל שבירת הסכין - הורשע בניסיון רצח

לאחר זיכוי המחבל שניסה לרצוח את נירית זמורה בשל שבירת הסכין, הפך השופט את פסק הדין והרשיע אותו. "ביטוי צודק לשכל הישר" אומרים בחוננו

  • יח"צ
  • ח' תשרי תש"פ - 17:00 07/10/2019
גודל: א א א
זירת פיגוע דקירה. ארכיון צילום: דוברות מד"א
זירת פיגוע דקירה. ארכיון צילום: דוברות מד"א

בית המשפט הצבאי לערעורים במחנה עופר החליט ביום שני לקבל את ערעור הפרקליטות בנוגע לקולת עונשו של המחבל שדקר את נירית זמורה, ולהרשיע אותו בניסיון לרצח. 

השופט נתנאל בנישו, נשיא בית המשפט לערעורים, טען כי הרקע הלאומני של הפיגוע מחזק את כוונת המחבל להרוג את זמורה, וכן דחה את הספקות שהעלה בית משפט קמא לגבי פרטי האירוע. עוד קבע השופט בנישו כי אין בשבירת הסכין נסיבה שיש בה לערער על כוונת המחבל.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את נירית זמורה כנפגעת עבירה מסר "אנו מברכים על החלטת בית המשפט הצבאי לערעורים ועל הקביעה כי דקירה על רקע לאומני יש בה כדי להעיד על כוונת המחבל. בית המשפט לערעורים נתן את הביטוי הצודק לשכל הישר וההבנה אל מול מה מדינת ישראל ואזרחיה עומדים - מול טרוריסטים רצחניים. עלינו לפעול בכל הדרכים, גם המשפטיות, כדי להביא להרתעה אמיתית כנגד המחבלים. אנו צפייה שבית המשפט הצבאי יגזור שנות מאסר רבות על המחבל".

נזכיר כי בדיון בערעור, שהתקיים לפני חמישה חודשים, פנתה נירית זמורה לשופטים, שבה ותיארה את רגעי הפיגוע, את ניסיונו של המחבל להוציא את הסכין מגבה ואת ההתמודדות שלה ושל משפחתה לאחריו.

"חשתי בגבי חבטה חזקה. עד היום אני זוכרת את הקול של החבטה הלא רגילה הזאת.. הייתי מופתעת ואף פלטתי קריאת הפתעה, בעוד הפוגע ממשיך להתעסק במשהו בגבי. אחר כך הבנתי שעשה ניסיון להוציא את הסכין מגבי. חשתי שרגל שמאל חלשה וקרסתי במקום. מעדי ראיה שמעתי שהרוצח קרא קריאת אללה הוא אכבר ורץ עם סכין שלופה.. מאז ועד היום משפחתי ואני מתמודדים עם כל ההשלכות של הפיגוע והפציעה".

עוד הוסיפה זמורה "אני אומרת לכם, תקיפת אישה מאחור הוא מעשה פחדנות. מרחק הפגיעה היה קרוב ללב. היה פה זלזול בכל משפחות ישראל. עם ישראל הוא עם הנצח, אתם יכולים לפגוע בבודדים, ואני מבקשת מבית המשפט במקרים כאלה לתת את העונש המקסימלי. אני תוהה מי מוכן להגן על רוצח כזה. אני בטוחה בניצחון של עם ישראל ושל האנושות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד