בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המטייל התמים – תומך מחבלים ומסית לטרור

הרשת גועשת והתקשורת מזדעזעת ממטיילים ערבים שסולקו בידי יהודים. אז מה באמת התרחש בשבת ליד נווה צוף? הנה כמה עובדות שלא סיפרו לכם בתקשורת

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ח שבט תשפ"א - 16:00 10/02/2021
גודל: א א א
תמונת הנושא של המטיילת בזמן מבצע 'צוק איתן' (צילום מסך פייסבוק)
תמונת הנושא של המטיילת בזמן מבצע 'צוק איתן' (צילום מסך פייסבוק)

בימים האחרונים מדווחים כלי תקשורת רבים בזעזוע על אירוע בו אזרחים יהודים וחיילים סילקו משפחה של ערבים שערכו פיקניק במערב בנימין. אם המשפחה, ערביה מהכפר איקסל שבאזור נצרת, מתראיינת שוב ושוב בכלי התקשורת ופוסט שפרסמה עם תיעוד מהאירוע זכה לויראליות רבה.

אלא שבדיקת הקול היהודי מעלה כמה עובדות שבכלי התקשורת לא טרחו לציין ובכלל זה המצב הביטחוני והתרעות ממוקדות לפיגועים בנקודה בה התרחש האירוע.

הסתה לטרור ואח במעצר מנהלי

אם המשפחה לובנה, שנמצאת בפרונט בכלי התקשורת, היא ערביה אזרחית ישראל מאזור נצרת, אולם בעלה, עבדאללה סוויטי, גדל בדורא שהר חברון, כפר ממנו יצאו מחבלים רבים.

על חתונתם של השניים אף פורסמה כתבה בתקשורת הערבית שסיפרה על הזוג שניצח את מחסומי "הכיבוש", ולובנא מגדירה עצמה כפלסטינית. כעת מתלוננים כיצד התייחסו התושבים לפלג של אזרחי ישראל במשפחה כאל "פלסטינים" שאינם אזרחי ישראל.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

חשבון הפייסבוק של הבעל, עבדאללה סוויטי מלא בדברי שבח והלל למחבלים, תמיכה בטרור ועוד. אפילו את איימן עודה יו"ר הרשימה המשותפת הוא גינה בצורה קשה לאחר שעודה העז לגנות פיגוע ירי של ערבי מחיפה. גם תמונת הנושא שפרסמה בזמן מבצע צוק איתן אותה מטיילת היא של מנהיגי המחבלים ברצועת עזה.

בנוסף עולה כי אחיו של סוויטי נעצר במשך כשנה במעצר מנהלי בחשד לעבירות טרור ושוחרר לקראת סוף השנה הלועזית 2019.

יש שישאלו מדוע מדובר במידע רלוונטי. האם התושבים היהודים מהחווה הסמוכה בדקו את חשבון הפייסבוק שלהם לפני שסילקו אותם? ובכן, יש עוד כמה נקודות שכדאי להכיר.

שורת פיגועים והתרעות ממוקדות

הצגת האירוע בכלי התקשורת נתנה תחושה כאילו יצאה המשפחה לחורשת קק"ל מסודרת וסולקה ללא סיבה.

אז בדקנו. מדובר בשטח מרעה שנמצא בתוך תחומי הקו הכחול של הישוב נווה צוף. מעבר לעובדה שאסור להדליק בשטח מרעה ובחורשות אש, מה שעשתה המשפחה במקרה הזה, במערכת הביטחון קיימות התרעות ממוקדות רבות על כוונה של מחבלים לבצע פיגוע בחווה הסמוכה, ולפגוע בבעל החווה צבי בר יוסף, שהפך למוקד השמצות של ארגוני שמאל רדיקאלי ואף מנהל בימים אלו תביעת דיבה כנגד ארגון השמאל "כרם נבות".

לא מדובר בחששות בלבד. בראש השנה האחרון הניחו מחבלים מטען חבלה בכביש הגישה לחווה של בר יוסף ורק בנס המטען התגלה בטרם התפוצץ על רכב. מספר מחבלים נוספים נעצרו בחודשים האחרונים לאחר שתכננו פיגוע מפורט במקום, ומחבלת חמושה בסכין נעצרה גם כן סמוך לחווה. בנוסף, על פי פרסומי כלי תקשורת ערבים מנהלים במערכת הביטחון מצוד כבד כבר מספר חודשים אחר מחבל מהכפר כובר הסמוך שמסתובב חמוש ובכוונתו לבצע פיגועים באזור.

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >> //  הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

הכפר כובר הוציא מקרבו שורת מחבלים ארוכה, חלקם ממשפחת ברגותי האחראים לפיגועים קשים בבנימין בשנים האחרונות, ואותם מהלל ומשבח סוויטי בחשבון הפייסבוק שלו.

הישוב נווה צוף עצמו למוד פיגועים ובראשם הטבח בבית משפחת סלומון, ופיגוע ההצתה שכילה כ-15 בתים בישוב.

רק ביום חמישי בלילה, כ-24 שעות לפני האירוע בחורשה, חדר מחבל לחוות שדה אפרים הסמוכה לאזור וחוסל. 

מסיבה זו והחשש מאיסוף מל"מ (מודיעין לפני מבצע) לפיגוע או גניבות צאן ובקר מהן סובלים בעלי החוות, כמו גם החשש מביצוע פיגוע במסווה של טיול תמים, כוחות הצבא אינם מאפשרים כניסת ערבים לאזור, ואנשי החווה נמצאים בכוננות רבה.

המשפחות שלא נכנסו לתחומי הישוב לא סולקו

בתקשורת רבים הציגו את האירוע כ"גזעני", אלא שמתברר שמשפחות ערביות נוספות שהיו באזור אך מחוץ לשטח של נווה צוף נשארו לנפוש ללא הפרעה ורק התבקשו בידי התושבים שלא להיכנס פנימה יותר לשטח הישוב.

בראיון לעיתונאי רועי שרון "כאן" אף סיפרה אם המשפחה כי הם הבחינו במשפחות ערביות נוספות היושבות לפיקניק מתחת לנקודה בה אירע האירוע, אך הם עלו למעלה ואז סולקו בידי החיילים.

אז אחרי כל זה עם מה נשארנו ביד? יהודים שנתונים תחת הסתה, התרעות ופיגועי טרור רבים מצד ערבים, שדיברו בצורה לא מנומסת לערבים שלפחות חלקם תומכי טרור מובהקים שנכנסו לשטח הישוב.

וכמובן עם השאלות האם מדובר בפיקניק תמים או באיסוף מל"מ (מודיעין לפני מבצע), ומדוע עבדאללה סוויטי עדיין לא נעצר והועמד לדין על ההסתה שפרסם שוב ושוב בחשבון הפייסבוק שלו.

וכל זה עוד בטרם התחלנו לדבר על הצביעות של כלי התקשורת המתעלמים מהתקפות קשות ויומיומיות על יהודים ומזדעזעים מאירוע שכזה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד