בע"ה ז' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המניע "הותר לפרסום" - עברו של המחבל נחשף

"אקנה עוד פעם סכין ואני אבוא שוב לכאן כדי להיכנס לכלא או להיות שאהיד" אמר רוצח אורי הי"ד לאחר שבעבר נעצר חמוש בסכין. ביקורת קשה על השב"כ

  • דוד אור שחר
  • ו' אדר תשע"ט - 11:07 11/02/2019
גודל: א א א
סכינים שנתפסו אצל ערבי בדרכו לפיגוע. ארכיון צילום: משטרת ישראל
סכינים שנתפסו אצל ערבי בדרכו לפיגוע. ארכיון צילום: משטרת ישראל

אתמול בלילה, פורסמה מסקנת השב"כ לאחר חקירה מעמיקה שארכה כמעט ארבעה ימים. לפי המסקנה הרצח האכזרי שביצע המחבל ערפאת ארעפיה בוצע "על רקע לאומני", קרי 'פיגע טרור', וכי הוא תקף באכזריות ורצח את אורי הי"ד עקב היותה יהודיה.

ראש הממשלה אף נפגש בתקוע עם בני משפחתה של אורי על מנת להודיע בעצמו לבני המשפחה את תוצאותיה הדרמטיות של החקירה.

לאחר ההודעה נשמעו קולות רבים הזועמים על התנהלות השב"כ והמשטרה לפיה ארך זמן רב כל כך לקבוע את סיבת הפיגוע כאשר בחסות צו איסור הפרסום ניסו גורמים במערכת להאפיל על האירוע ולטשטש את מימדיו הרצחניים. הדבר גרם גם לשלל השמועות על מצב הגופה ותיאורים מזעזעים שהופצו. 

"היינו בטוחים שהרקע היה רומנטי ...", צייץ מיכאל בן ארי מראשי עוצמה יהודית בחשבון הטוויטר שלו וביטא את תחושותיהם של רבים נוספים.

בהמשך הערב פורסמו בחדשות 13 תמלולי חקירה של המחבל ממעצרו לפני כשנתיים עת נעצר בכניסה להר הבית חמוש בסכין בהם הוא מצהיר כי באם ישוחרר יקנה סכין נוספת ויעשה הכל על מנת להיות 'שאהיד'.

יש לציין כי ערוצי התקשורת השונים דאגו לציין בימים האחרונים כי המחבל נעצר בעבר אך הוא "ללא עבר פלילי משמעותי".

במהלך החקירה הוא נשאל האם הוא אוהד חמאס, שאלה עליה השיב בחיוב, ואף פירט: "בדברים שהם עושים, למשל מגינים על העם הפלסטיני בנשק". 

לפי התמלולים, ארפאעיה שינה גרסאות במהלך חקירתו. כך למשל אמר בהתחלה כי לא חשב לדקור או לפגוע בשוטר, לאחר מכן טען שרצה להיעצר אבל לא התכוון לעשות שוב, ולבסוף אמר שהוא מוכן לבצע גם פיגוע כדי להיעצר. "אני רוצה להיות שאהיד", הצהיר אז וביום חמישי האחרון מימש את מאוויו.

לשאלת החוקר כיצד הוא מתכוון להפוך לשאהיד, ענה: "אני אעשה את זה שוב, אקנה עוד פעם סכין ואני אבוא שוב לכאן כדי להיכנס לכלא או להיות שאהיד", והוסיף, "הייתי עושה כל דבר כדי להיכנס לכלא. ואם תשחררו אותי אני אחזור לכאן עם סכין ואהיה שאהיד".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד