בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המערב הפרוע: בדואי שפוטר חטף את המנכ"ל ואיים על חייו

בדואי המתגורר בדימונה, הורשע במסגרת עסקת טיעון בכך שחטף מנכ"ל חברת מתכות לאחר שזה הודיע לו על פיטוריו. יחד עם עוד כשישה רעולי פנים, הכו אותו, דרכו לעבר ראשו נשק ודרשו ממנו לשלם סכומי כסף גדולים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב חשון תשפ"א - 09:28 09/11/2020
גודל: א א א
(צילום מסך מתוך דף הפייסבוק של אבו סולב)
(צילום מסך מתוך דף הפייסבוק של אבו סולב)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע אתמול את סארי אבו סולב, בדואי כבן 25 מדימונה, בעבירות של סחיטה בכוח, סחיטה באיומים והחזקת סכין.

על פי כתב האישום בו הורשע, אבו סולב פוטר מעבודתו כקבלן משנה במפעל מתכות בדרום הארץ. בתגובה, יחד עם אחרים שלא נתפסו, חטף אבו סולב את מנכ"ל המפעל במטרה לסחוט אותו ולאלצו להחזיר את אנשיו לעבוד בחברה.

על פי המתואר בכתב האישום, אבו סולב נסע ברכב יחד עם חבריו אחר מנכ"ל החברה בתום יום העבודה, ובשלב מסוים הבהבו לו כדי שיעצור. המנכ"ל חשב כי מדובר במשטרת תנועה ועצר בצד הדרך.

אבו סולב עצר את הרכב ויצא ממנו כשהוא חמוש בסכין. הוא ניגש למנכ"ל, פתח את דלת הרכב, התיישב לידו והצמיד את הסכין לצווארו כשהוא דורש ממנו לשתוק.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

מיד לאחר מכן, לקח אבו סולב א הטלפון הנייד של המנכ"ל, ניתק שיחה פעילה והעביר א ת הטלפון לדמצב טיסה'.

עוד נטען בידי הפרקליטות, כי שותפו של אבו סולב, נכנס אף הוא לרכב כשהוא רעול פנים ומכוון אקדח לעורפו של המנכ"ל.

השניים הורו לו להתחיל בנסיעה והמנכ"ל פעל על פי הוראותיהם. המנכ"ל נאלץ לרדת לשביל עפר בצד הדרך ולנסוע לעומק השטח הפתוח, כשלאורך הדרך האקדח מוצמד לעורפו של המנכ"ל ואבו סולב אומר לו כי הוא ישחט אותו.

בכתב האישום צויין כי המנכ"ל החל לבכות, התחנן בפני אבו סולב על חייו.

   |  הורידו את המנכ"ל על ברכיו ודרכו לעברו נשק: "אתה פגעת לי בכבוד"

למקום הגיעו כלי רכב נוספים ומהם יצאו לפחות שישה רעולי פנים, חלקם מצוידים באקדחים וברובים.

"אתה פגעת לי בכבוד", קרא אבו סולב לעבר המנכ"ל. "אתה תגיד לי לצאת מהשטח? אני אבו סולב, לנו יש כבוד" (צנזרנו מילים גסות וקשות).

בשלב הזה, הוצא המנכ"ל מהרכב ואבו סולב החל להכות אותו בפניו ובחזהו.

קבוצת הבדואים, הושיבה את המנכ"ל על ברכיו. אחד מרעולי הפנים במקום דרך את נשקו וכיוון לעבר ראשו של המנכ"ל כשאחר במקביל חונק אותו. "אני אשחט אותך, אף אחד לא ימצא אותך פה", אמר אבו סולב למנכ"ל.

אבו סולב הכניס את המנכ"ל חזרה לרכבו, הכה אותו ואמר לו: "תקשיב טוב מה אני אומר לך, אם תספר למישהו אני אשחט אותך, אני אבו סולב, אני לא מפחד… אתה תלמד לעשות כבוד". לאחר מכן הורה למנכ"ל להתחיל לנסוע לכיוון הכביש והורה שיאספו אותו משם. לפי הפרקליטות, במהלך הנסיעה אמר הנאשם למתלונן: "מהיום אתה קנוס, ויש לך מזל שאני לא קונס אותך 400 אלף… ממחר החבר'ה חוזרים לעבודה… במחיר של 120 שקל לשעה ואני לא רוצה לשמוע ממך מילה".

בשלב מסוים הצליח מנכ"ל החברה להימלט מהמקום ובמשך תקופה ארוכה חשש לצאת מביתו. בהמשך, ניסה אבו סולב ליצור איתו קשר שוב ושוב. באחד המקרים הגיע אבו סולב ודרש לקבל לידיו 340,000 ₪ ועד קבלת הכסף להעלות את שכר העובדים שלו הנמצאים בחברה.

לפני כ-9 חודשים התלונן המנכ"ל במשטרה על המקרה והורה לסמנכ"ל החברה להפסיק את העסקת העובדים דרך אבו סולב. מספר ימים לאחר התלונה נעצר אבו סולב ולאחר כשבועיים הוגש נגדו כתב אישום.

בתחילה הכחיש אבו סולב את הטענות כלפיו, אך בהמשך הודה בחלק מהם מבסגרת הסדר טיעון והוא הורשע כאמור בכתב אישום מתוקן, בהם חלקן מהעבירות שיוחסו לו בתחילה.

כמו כן, אבו סולב נשלח לשירות המבחן בכדי לקבל תסקיר בעניינו. בהמשך יוטל עליו גזר הדין.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


58 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד