בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשטרה מודה: "הירי בפורעים בקוצרא - הגנה עצמית"

​עו"ד קידר מחוננו: "במצב מתוקן האבות שליוו את טיול הבר מצווה היו מקבלים מהיום הראשון תעודות הוקרה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' טבת תשע"ח - 14:00 20/12/2017
גודל: א א א
ההורים שהותקפו בפתח תחנת המשטרה לאחר ששוחררו מהטיפול הרפואי צילום: ארגון חוננו
ההורים שהותקפו בפתח תחנת המשטרה לאחר ששוחררו מהטיפול הרפואי צילום: ארגון חוננו

המשטרה הודיעה כי בימים הקרובים תסיים את חקירת ההורים שליוו את הטיול בקוצרא והגנו על הילדים שנלכדו במערה, וכי מהחקירה עולה כי הם פעלו מתוך הגנה עצמית.

"חקירתם של שני ההורים המלווים, צפויה להסתיים בימים אלה ותיק החקירה יועבר לעיון והחלטת פרקליטות מחוז מרכז", נמסר בהודעת המשטרה.

במשטרה מדגישים כבר בשלב זה כי חומרי החקירה והראיות שנאספו עד כה בתיק, מחזקות את טענות ההורים המלווים "אשר חשו בסכנת חיים ובאיום ממשי על שלומם ועל שלום הנערים, וכן כי הירי בוצע לצורך הגנה עצמית".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את שני האבות שהצילו את הילדים מלינץ ברך על הודעת המשטרה.

"מרשי פעלו כדין, כחוק וכמתחייב מכל אזרח שנמצא תחת סכנת חיים ברורה ומידית. במצב מתוקן האבות שליוו את טיול הבר מצווה היו מקבלים מהיום הראשון תעודות הוקרה. הם חירפו נפשם בארוע קשה מאד על מנת להגן על הילדים ועל עצמם. לצערי הם מצאו עצמם תחת חקירה, אני שמח שהיום משטרת ישראל מודיעה שגירסתם נבדקה והתקבלה, כעת אנו ציפייה שעיקר מאמץ המשטרה יתמקד בהבאת כלל הפורעים לדין".

יש לציין כי ביום ראשון הוגש כתב אישום בגין ניסיון רצח כנגד ערבי מקוצרא שהטיח אבן בראשו של אחד ההורים מטווח קרוב בתוך המערה.

מרבית הפורעים שנעצרו עד כה שוחררו, רובם בערבות בלבד. במשטרה אומרים כי צפויים להגיש מספר כתב אישום נוספים, אך לא ברור כיצד עשרות הערבים שהשתתפו באירוע ויידו אבנים טרם נעצרו.

בארגון חוננו, אשר מלווה גם את נפגעי העבירה בתיק, הילדים והאבות שליוו את הטיול, תולים את האשמה בין השאר בכך שמחוז ש"י החליט להותיר את החקירה המורכבת בידי מרחב שומרון במקום להפעיל את היחידה לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י, יחידה שיודעת לרדוף יהודים גם על תיקיםפ קטנים תוך שימוש באמצעים מתקדמים, אך משום מה לא מעורבת בתיק החמור.

"מדובר בתיק חמור מאד, אשר לצערנו משטרת ישראל לא לקחה אותו ברצינות הראויה", אומרים בחוננו. "מחד משטרת אריאל אשר חוקרת את התיק עושה כל שביכולתה על מנת למצות את החקירה, עם זאת ישנה בימ"ר ש"י יחידה מיוחדת לחקירת פשעים לאומניים בה עשרות חוקרים, תיק כזה היה ראוי שיקבל כח אדם רב ועשיר באמצעיים שיביא לתוצאות מקסימליות במהירות, לצערנו לא ראינו את הלהיטות בחקירה במקרה הזה כמו במקרים אחרים שנתקלנו" אמרו בחוננו, תוך שהדגישו שוב שחוקרי משטרת אריאל עושים את המיטב באמצעים העומדים לרשותם.

"כתב האישום הוא צעד חשוב, אך ראשוני. עשרות רבות של פורעים, יתכן אף מאות, בשני ארועים שונים, יצאו על מנת לפגוע בילדים וביהודים נוספים, וזאת אך ורק בשל היותם יהודים. וכל זאת לאור יום, ללא מורא וללא פחד, זהו תיק שעל משטרת ישראל ועל רשויות צה"ל למצות את  הדין עם כל אחד ואחד מהפורעים. אנו ציפייה כי כל פורע אשר נטל חלק בארוע יועמד לדין ויהיה מאחורי סורג ובריח" הוסיף עו"ד חיים בלייכר מהארגון , אשר מסייע לנפגעים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד