בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשטרה מסרבת להכיר בארועי הטרור בירושלים כפעולות איבה

עו"ד חיים בלייכר פנה בדרישה דחופה למפקד מחוז ירושלים להכיר בארועים כפעולות איבה "כשלתם בבטחון - לפחות תכירו כי מדובר פה במאבק נגד המדינה ונגד היהודים"

  • יח"צ
  • י"ב אייר תשפ"א - 21:27 24/04/2021
גודל: א א א
התפרעות בירושלים (דוברות המשטרה)
התפרעות בירושלים (דוברות המשטרה)

המשטרה מסרבת להכיר ביהודים שנפגעו בימים האחרונים מהתקפות ערבים בירושלים כנפגעי פעולות איבה, כך עולה מפניות רבות לארגון חוננו.

עו"ד חיים בלייכר מחוננו פנה ביום שישי האחרון בפניה דחופה למפקד מחוז ירושלים ניצב דורום תורגמן וכן לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה בדרישה להכיר באופן דחוף בנפגעים בארועים השונים בירושלים כנפגעי פעולות איבה.

"בימים האחרונים מקבל הח"מ עשרות פניות של נפגעי הפרעות עם סיפורים "מסמרי שיער" ועושה מאמץ לייעץ ולהכווין אותם בהגשת תלונות במשטרה ובליווי להמשך. ולצערי הרב ישנה תופעה חמורה  של סירוב מצד חוקרי המשטרה להנפיק עבור המתלוננים אישורים המאשרים כי הנזק נעשה כתוצאה מפעולות איבה." כתב עו"ד בלייכר במכתבו.

לאור כך דרש בלייכר ממפקד המחוז להכיר באופן דחוף בארועים כפעולות איבה "במצב הדברים הנ"ל לא זאת בלבד שהמדינה כשלה בהבטחת בטחונם של נפגעי הפרעות אלא שכעת המשטרה מסרבת להכיר בנזקם ומונעת מהם את השיפוי לו הם זכאים. אבקש להנחות בהקדם האפשרי את חוקרי המשטרה לספק לאזרחים את אישורי האיבה אליהם הם זכאים." נכתב.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי 

אחד מהמותקפים סיפר "זה האוטו אני נסעתי בסביבות ארבע לפנות בוקר בשדרות חיים בר לב, באתי להמשיך ישר לכוון פסגת זאב חסמו אותי שבעה ערבים, קלטתי שאין לי כזה לאן לברוח באתי לקחת את השמאלה לכיוון רחוב משה זקס,  בשניות התנפלו עלי עם סלעים, סלעים שפגעו לי, זה הסלע שפגע בי חצת את השימשה נכנס בי בצלעות, אתם יכולים לראות  את זה אין לי גם בעיה שיראו את זה, וחזרה לפה ומטח של אבנים אתם יכולים לראות פה שממש חור שניתן מאבן אני לא מאמין שזה יכול להיגרם מאבן.

הגשתי תלונה קודם כל באותו זמן התקשרתי למוקד 100 חצי שעה המתנתי שיביאו לי מד"א שלא הגיע בכל אופן הגשתי תלונה ואמרו לי שהם לא יכולים לתת לי אישור על פעולות איבה כיוון שזה לא מוכח שזה נגרם כתוצאה מפעולות איבה הנה הדף לפניכם אתם יכולים לראות "אין בידי משטרת ישראל ממצאים המצביעים על כך שנזק זה נגרם כפעולות איבה נגד ישראל."

עו"ד בלייכר מסר "בימים האחרונים מגיעים אלינו עשרות ארועים של מארבי לינץ' על יהודים, תוך קריאות אנטישמיות, ממש נסיונות רצח, נזק כבד לרכבים. אנשים שנצלים מהלינצ'ים האלה מגיעים להתלונן במשטרה ושם להפתעתם המשטרה מסרבת להכיר בפעולות האלה כפעולות איבה. אנחנו דורשים לפחות שאם כשלתם בבטחון של האנשים, לפחות תכירו בנזק שלהם כי מדובר פה במאבק נגד המדינה ונגד היהודים."

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד