בע"ה י"ז אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חרדי הותקף על ידי עשרות ערבים - התיק יפתח מחדש

עשרות ערבים סטרו והשפילו יהודי חרדי סמוך לשער שכם, באזור המרושת מצלמות אבטחה. לאחר שלושה ימים החליטה המשטרה לסגור את התיק משום שלא מצאה חשודים. עו"ד בלייכר "לא יתכן שאירוע חמור שמצולם לכל אורכו, נסגר ללא לכידת התוקפים".

  • יח"צ
  • י"ד אייר תשפ"א - 12:46 26/04/2021
גודל: א א א
צילום: דוברות המשטרה, ארכיון (צילום מסך)
צילום: דוברות המשטרה, ארכיון (צילום מסך)

נפתח מחדש תיק חקירת תקיפה של תלמיד ישיבה חרדי על ידי עשרות ערבים, זאת לאחר שנסגר היות והמשטרה לא הצליחה לאתר חשודים למרות שאזור התקיפה, ליד שער שכם, מרושת מצלמות אבטחה. 

התקיפה אירעה לפני כשבוע, במוצאי שבת 17/04. ב', תלמיד ישיבה חרדי כבן 18 צעד עם חברו ברחוב הסמוך לשער שכם בדרכם לכותל המערבי. לפי מכתבו של עו"ד בלייכר מארגון חוננו, לפתע ערבי סטר לב'. ב' וחברו נבהלו והחל להתקדם במהירות לכיוון השוטרים שהיו ליד שער שכם.

"או אז ולאורך כל הדרך החלו לסטור להם בפניהם ולבעוט בהם כמעט כל המוסלמים שנכחו ברחוב. מרשי וחברו חטפו סטירות ובעיטות לאורך כל הדרך עד הגיעם לעמדת השוטרים, מלפחות 30 מוסלמים".

ב' תיאר את התקיפה "כל ערבי שעבר החל לתת לנו סטירות ובעיטות, 30 ערבים. הכיפה שלי עפה כמה פעמים, התעקמו לי המשקפיים. הלכנו מהר לכיוון הכותל. היו שם שוטרים שצעקנו להם, היה שם גם מכת"זית אבל לא התייחסו אלינו".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

במכתבו ציין עו"ד בלייכר את דברי השר לביטחון פנים אמיר אוחנה "הנחיתי את משטרת ישראל לפעול בחומרה נגד כל המקרים מהימים האחרונים מירושלים, בהם ערבים תקפו יהודים חרדים רק משום שהם כאלה, התקפות שלא צריך להיות להן מקום באף מקום בעולם – אך בטח לא במדינת הלאום של העם היהודי".

כאמור, כעת החליטה המשטרה לפתוח מחדש את התיק, בהמשך לפניית כתבת גל"צ עשהאל פלד ובקשה לקבל את חומרי החקירה ששלח עו"ד בלייכר המייצג את הנפגע מטעם ארגון חוננו.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 67 מהשבוע האחרון