בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשפחה נדהמה: תמונת הפרופיל של משלוחן רמי לוי - מחבלים חמושים

אם המשפחה: "איזו עזות יש להם? חייבים למצוא אלטרנטיבה של עבודה עברית". בעקבות פניית הקול היהודי הופסקה עבודת המשלוחן. רמי לוי: "מדובר בעובד קבלן"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י' אלול תשפ"א - 18:50 18/08/2021
גודל: א א א
סניף רמי לוי. אילוסטרציה (הקול היהודי)
סניף רמי לוי. אילוסטרציה (הקול היהודי)

הדיווחים על עזות של עובדים ערבים אזרחי ישראל ממשיכים. הפעם מדובר במשלוחן של סופר רמי לוי בקרית שמואל אשר תמונת הפרופיל שלו בוואצאפ הינה של מחבלים רעולי פנים חמושים.

משפחה שהזמינה משלוחים מסניף רמי לוי בקרית שמואל נדהמה לגלות מהי תמונת הפרופיל של המשלוחן שיצר עמם קשר.

בעקבות פניית הקול היהודי לקבלת תגובה מרשת 'רמי לוי' הופסקה עבודתו של המשלוחן ברשת. ברמי לוי מסרו לקול היהודי כי "העובד אינו עובד ישיר של הרשת אלה עובד  של קבלן . ברגע שהגיע התלונה נעשה בירור והופסק שירות העובד ברשת במיידי".

"זה הדהים אותי שיש לו תמונת פרופיל כזאת", סיפרה אם המשפחה לקול היהודי. "זה מפחיד. אני לא משאירה את הבנות שלי לבד כשמגיעים משלוחנים. אין לי אמון בהם".

"איך יש להם כזו עזות בכלל לשים דבר כזה. אדם שמרגיש מספיק בטוח לשים תמונה כזו וגם לשלוח הודעות מהמספר הזה ללקוחות זה מראה כמה הוא לא חושש מכלום ועושה מה שהוא רוצה. זה נותן תחושה ברורה איפה אנחנו נמצאים".

לדבריה גם הממשלה החדשה נותנת עידוד להרמת הראש. "כיום הם מגובים גם על ידי הממשלה. גם בגל ההצתות לא מעיזים להגיד שזה ערבי. ברור שחרדי או נער גבעות היו מגדירים אותו מיד.

איך הם מרגישים כל כך בטוח? פעם עוד היו מחביאים את הגיבורים שלהם אבל היום יש להם מספיק כח ואף אחד לא עושה להם כלום. זה ההרגשה פה בכל אזור חיפה והצפון. גם בבתי חולים והרוקחים ובחנויות יש תחושה שאתה בכפר ערבי, תחושה של השתלטות שקטה. חייבים למצוא אלטרנטיבה של עבודה עברית".

מי שתיאר אירוע נוסף בסופר בפתח תקוה הוא כתב מקור ראשון אריאל שנבל שתיאר בחשבון הטוויטר שלו כיצד עובדים ערבים השפילו עובד יהודי: "אתמול. סופר בפ״ת. עובד מבוגר יוצא אתיופיה מפיל בטעות אבטיח על הרצפה. עובד ערבי צעיר מקלל אותו נמרצות, וסביבו נאספים עוד כמה עובדים ערבים שמגחכים. שתי מלקטות מוצרים מדברות בזעם אך בלחש: ״תמיד הם היו בריונים אבל מאז המלחמה האחרונה בכלל. וכולם משקשקים. לא התערבתי. חיי חשובים לי".

תגובות (8) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד