בע"ה ד' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשפחות השכולות: לעצור את ההסכם עם הרשות הפלסטינית

הממשלה צפוי לחתום היום (א') על הסכם לפיו יועברו 800 מיליון ש"ח מתקציב הקורונה בישראל לידי הרשות הפלסטינית כ"הלוואה המוניטרית".

  • יח"צ
  • ט"ז אייר תש"פ - 09:29 10/05/2020
גודל: א א א
משרדי הרשות הפלסטינית במוקטעה ברמאללה (אהוד אמיתון TPS)
משרדי הרשות הפלסטינית במוקטעה ברמאללה (אהוד אמיתון TPS)

ממשלת ישראל צפויה לחתום היום (ראשון) הסכם עם הרשות הפלסטינית, אשר על פיו תעניק מדינת ישראל לרשות הפלסטינית 800 מיליון ש"ח בהלוואה, וזאת בעקבות משבר הקורונה. על פי הפרסומים, מדובר ב"הלוואה הומניטרית", כזו אליה נכנסים שני הצדדים כאשר ברור שככל הנראה הרשות הפלסטינית לא תשיב את ההלוואה.

ההסכם נחשף בתשובת משרדי האוצר וראש הממשלה לעתירה שהגיש עו"ד יצחק בם בשם ארגון לביא ופורום בוחרים בחיים, כנגד ההסכם. העתירה דורשות מבג"צ לעצור את ההסכם וזאת לאור תשלומי הרשות הפלסטינית למשפחות המחבלים.

מתשובת המשרדים לבג"צ עולה כי הכספים צפויים להילקח מהכספים אשר ממשלת ישראל הקצתה בצו מיוחד להתמודדות עם משבר הקורונה.

בעתירה לבג"צ נימק עו"ד יצחק בם את ההתנגדות להלוואה בחשש הממשי שהכספים לא יוחזרו למדינת ישראל, וכן כי הרשות הפלסטינית צפויה להעביר חלק ניכר מהכספים למשפחות מחבלים ופעילי טרור, כמענק על ביצוע פיגועים ומעשי טרור כנגד אזרחי ישראל. בעתירה צויין כי "למרבה הצער, הרשות הפלסטינית, בניגוד גמור להתחייבויותיה לחדול מדרך הטרור, עושה שימוש נלוז בכספים המגיעים אליה ומשלמת משכורות ומענקים לפעילי טרור המרצים את עונשם בבתי הסוהר בישראל ולכאלה שהשתחררו מריצוי מאסרם. הרשות הקימה מערך ענף ועתיר תקציבים של תמיכה כלכלית בפעילי טרור ובני משפחותיהם." נכתב ע"י עו"ד בם.

נציין כי חרף החוק הקובע כי מדינת ישראל תקזז מהכספים המועברים לרש"פ את משכורות מחבלים אשר משולמות על ידי הרשות, טרם הורה השנה הקבינט המדיני ביטחוני על קיזוז הכספים.

מירב והרצל ההורים של סגן שיר חג'אג' הי"ד חברים ב-"פורום בוחרים בחיים" מסרו "לא יתכן שמאות אלפי משפחות ועסקים בישראל קורסים כלכלית ונמצאות מול שוקת שבורה, ממשלת ישראל בוחרת להעביר 800 מיליון ש"ח בחודש מענק לרשות הפלסטינית תומכת הטרור בזמן שהרשות ממשיכה לשלם משכורת למחבלים אשר רצחו את ילדינו יוצא מזה ממשלת ישראל ואנחנו אזרחי ישראל בכספי המיסים שלנו משלמים את משכורות רוצחי ילדינו".

בארגון לביא למינהל תקין הוסיפו כי "העברת מיליארד ש"ח לרשות הפלסטינית לצורך מימון משכורות המחבלים אינה יכולה להתקבל על הדעת, לא יתכן שהרשות הפלסטינית תעניק משכורות עתק לרוצחי יהודים ותבכה על קשיים. העברת מיליארד ש"ח לרש"פ במחטף בוטה זה, הינה צפצוף על חוק קיזוז משכורות מחבלים שנחקק אך לאחרונה ועל משפחות נפגעי הטרור".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד