בע"ה י"ב חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ההפקרות בנגב: נגנזו מעל 80% מהתיקים בגין ירי והחזקת אמל"ח

נתוני המשטרה חושפים: 12% מהתיקים שנפתחו בגין ירי והחזקת אמל"ח הסתיימו עם כתבי אישום. בן שיף: "המשטרה משחררת עבריינים בסיטונות ומפקירה אותנו לפשיעה חמורה ומסוכנת".

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה אב תשפ"א - 10:31 03/08/2021
גודל: א א א
הפגנה בבאר שבע, ארכיון (צילום: הועד להצלת הנגב)
הפגנה בבאר שבע, ארכיון (צילום: הועד להצלת הנגב)

החוק בדרום לא נאכף. יותר מ־80% מהתיקים שנפתחו בגין ירי והחזקת אמל"ח נגנזו. 12% בלבד הסתיימו עם כתבי אישום. הנתונים נלקחו במהלך ארבע וחצי השנים האחרונות ומתייחסים לעבירות אמל"ח, שוד וירי במקום מגורים. את הנתונים חשף לראשונה בן שיף, בנו של אריה שיף וחבר בועד להצלת הנגב בשדולה למען ארץ ישראל בכנסת בשבוע שעבר ופורסמו הבוקר הבוקר בעיתון "ישראל היום".

כ־40% מהתיקים נסגרו בתוך שבוע, וב־77% מתיקי השוד המשטרה אינה מצליחה לאתר את העבריינים והתיק נסגר. בשנת תש"פ, מתוך 337 מעצרים בגין ירי במקום מגורים, הוגש רק כתב אישום אחד. בשנת תשע"ט לא הוגש כתב אישום אחד מתוך 185 מעצרים. מתוך 18 אלף תיקים שנפתחו במרחב בין השנים תשע"ז-תשפ"א על עברות רכוש ושוד, 14 אלף נסגרו בעילת עבריין לא נודע ואלף תיקים נסגרו מחוסר ראיות. 7 אלף מתוכם נסגרו תוך שבוע ימים מהגשת התלונה.

אורטל פרלמן שמואלי, חברת מועצת העיר באר שבע לשעבר הגיבה לנתוני המשטרה שחשפו כי החוק בדרום כלל לא נאכף: "לא היינו צריכים את נתוני במשטרה הרשמיים כדי לדעת שהמצב הולך מדחי אל דחי. לא ייתכן שמתוך 18,302 תיקים שנפתחו 15384 תיקים יגנזו. המספרים מוכיחים שמישהו במשטרה ובפרקליטות עובד על תושבי הנגב בעיניים.חוסר המעש של רשויות אכיפת החוק יוצר בנגב מדינה בתוך מדינה. בפועל, ברור הוא שתושבי הנגב שווים הרבה פחות".

"סדר עדיפויות קלוקל",  אומר בן שיף לקול היהודי. "ביד אחת רודפים אחרי אריה שיף עד חורמה, משטרת ישראל ביקשה להכניס אדם נורמטיבי, את אבא שלי למעצר עד תום הליכים וערערה על ההחלטה לשחרר אותו פעם אחר פעם, ביד השנייה היא משחררת עבריינים בסיטונות, לא אוספת ראיות בשטח ומפקירה אותנו לפשיעה חמורה ומסוכנת".

"מאות אירועי ירי באיזורי מגורים עם אפס כתבי אישום. אלפי עבירות רכוש ושוד שנסגרים בטענה שהעבריין לא ידוע. כשאתה מגיש תלונה, לא מרימים אליך עיניים. יום אחד התיק על השולחן - אחרי כמה ימים זה בקלסר ולא יראו אותו לעולם", דברי שיף. 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד