בע"ה ט' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הנה מה שאף אחד לא מספר לכם על ניסיון הלינץ' בית ג'אן

למעלה משבוע חלף מאז ניסיון הלינץ' בפקחים שביקשו לאכוף עבירות בנייה בשמורת טבע בצפון. מאז, הנחיה לחדול מאכיפה במגזר הדרוזי ובכפר פצחו בחגיגות ניצחון / תיעוד

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט תמוז תש"פ - 09:11 21/07/2020
גודל: א א א

כמעט שבוע חלף מאז ביצעו הדרוזים בבית ג'אן כמעט לינץ' בפקחי רשות הטבע והגנים שהגיעו לשמורת הר מירון כדי לתלות צווי הפסקת עבודה וצווי הריסה למבנים בלתי חוקיים שנבנו במקום. התקשורת כמעט דוממת, במשטרה וברט"ג החליטו שלא לבצע כעת אכיפה כנגד עבריינות דרוזית, ובבית ג'אן חגגו את הניצחון.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' פרסם את השתלשלות האירועים:

"בשבוע שעבר ביצעו תושבי בית ג'אן הדרוזים כמעט לינצ' בפקחי רשות הטבע והגנים (רט"ג) ושוטרי משטרת ישראל שבאו לתלות צווי הריסה למבנים לא חוקיים בשמורת הטבע הר מירון. הפקחים והשוטרים ניצלו בעור שיניהם. ככה נראה רכב הפיקוח לאחר הלינצ'.

מאז - דממה. כמעט אפס התייחסות בתקשורת ואף לא מילת גיבוי אחת מצד השרים אמיר אוחנה וגילה גמליאל, האחראיים לעובדיהם שהותקפו באלימות קשה (שניהם לא שתקנים גדולים בדרך כלל...) כמובן, אף מילת גינוי מצד מנהיגי ואנשי הדת הדרוזים. מה שכן קרה זה שניתנה הנחיה מקוממת להפסיק לחלוטין את פעולות האכיפה בכל המגזר הדרוזי. כניעה לאלימות. לא פחות.

מה שכן היה במערכת הפוליטית זה הנאום ההזוי הזה של ח"כ חמאד עמר מישראל ביתנו, שנתן רוח גבית לפורעים ודרש, לא פחות, להעמיד לדין את הפקחים והשוטרים..

והתוצאות בסרטונים דלהלן - שלא צולמו בעזה, לא ברמאללה, ואפילו לא באום אל-פאחם או אצל הבדווים בנגב (שם למרבה הצער כבר התרגלנו...). הסרטונים צולמו בשבת האחרונה בבית ג'אן הדרוזית במסגרת חגיגות הניצחון על המדינה. מעניין האם מדובר בנשק לא חוקי או בנשק צה"לי של חייל בחופשה.

ואם חשבתם שבזה זה נגמר, אז הנה סוכנות הידיעות "קודס" מרמאללה בסרטון על הפגנת שמחה בבית ג'אן אחרי הניצחון "על הכיבוש".

הנה התרגום:

פקחים של רשות הטבע בליווי משטרתי ביקשו לתת צווי הריסה למחסנים חקלאיים לא חוקיים, מאות מתושבי המקום (שנקראים בסרטון פלסטינים) סירבו לקבל את הצווים, הבריחו את הפקחים ושרפו מכונית של רשות הטבע.

מוואפק טריף, המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית: "לא נקבל מציאות של הרס בבית ג'אן".
ראש המועצה נג'אם ראדי דרש להקפיא את הצווים: "לא נקבל הרס של מחסנים חקלאים בשטח שהוא (מבחינתנו) שטח פרטי".

העובדות הן שבמגזר הדרוזי בצפון יש אינפלציה של עבירות בניה. מהן בשמורות טבע והמדינה פשוט מפחדת להתעסק איתם. בעשר השנים האחרונות בוצעה הריסה עצמית אחת בחורפיש ולא מומש אף צו הריסה על ידי המדינה. רק בשנה החולפת הוצאו 100 (מאה!) צווים לבב"חים בשמורת הטבע בכרמל ואף אחד מהם לא מומש.

המשטרה מסרבת שיטתית לאבטח פעולות אכיפה ואיך שזה נראה יש גם "הוראה מגבוה" בעניין. אפס ריבונות ואפס משילות.

עכשיו תראו, דווקא בגלל שהעדה הדרוזית כרתה ברית עם מדינת ישראל ניתן לצפות שהיא גם תציית לחוקיה ותקבל את ריבונותה ולא תפעל ותאיים באלימות בכל פעם שמשהו לא מוצא חן בעיניה.

תזכרו בפרעות פקיעין שהתרחשו ב 2007 וכללו חטיפת שוטרת, ירי וזריקת רימונים. אף אחד מהמעורבים אז לא הועמד לדין עד היום! יד עלומה סגרה את התיקים ב"הבנות שקטות". ויש עוד דוגמאות רבות.

ברור שלא כל הדרוזים פורעי חוק ואלימים, מן הסתם רק חלק קטן, אבל ההנהגה הרוחנית והפוליטית שלהם מגבה את האלימות הזו, ורשויות המדינה, מלמעלה ועד למטה נכנעת לה ולא אוכפת את החוק במגזר הדרוזי.

ועוד דוגמא אחת מהיום להשתקה והטיוח בכל מה שנוגע לדרוזים: הגשתי אתמול שאילתא דחופה בעניין לשר לבט"פ אבל יו"ר הכנסת מהליכוד, יריב לוין, לא חשב שזה מספיק חשוב ודחה אותה. ריבונות עלאק", סיים סמוטריץ'.

תגובות (66) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד