בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הנחיות לשבת בבתי חולים: "חלק גדול מהכתבנים הערבים לא יגיעו לעבודה"

בגלל הפרעות חלק גדול מכתבני השבת הערבים שמשמשים כ"גויים של שבת" לא מגיעים. במרכזי הרפואי לניאדו ומעייני הישועה הרוחות סוערות

  • משה הס
  • ג' סיון תשפ"א - 15:58 14/05/2021
גודל: א א א

הרב חיים יעקב שוורץ, רב המרכז הרפואי לניאדו בנתניה, פרסם לקראת השבת הוראות הלכתיות "למקומות שבהם לא יהיו כתבנים". הכוונה היא לערבים שמשמשים בשגרה כ"גויים של שבת", וכותבים את העניינים הרפואיים בשבת, וכעת בגלל הפרעות חלק גדול מהם לא יגיעו לעבודה, והרב נצרך לתת הוראת הלכתיות לעובדים היהודיים שנשארו במרכז הרפואי.

"לעובדי בית החולים שלום", נכתב בתחילת המכתב, "חלק גדול מהכתבנים לא יגיעו לעבודה, להלן ההנחיות לצוות הרופאים / אחיות / כוחות עזר, למקומות שלא יהיו כתבנים. לחולים שיש בהם חשש סכנה / פיקוח נפש, המלאכות יעשו על ידי שינוי כשיתאפשר. לחולים שאין בהם סכנה / פיקוח נפש כל המלאכות יעשו רק על ידי שינוי."

בימים האחרונים הרשתות הפנימיות של עובדי בית החולים גועשות, בעקבות פרסומים של אחיות ורופאות מהמגזר הערבי שהביעו תמיכה מוצהרת במעשי הפרעות הרצחניות של הימים האחרונים.

אחת הרופאות הערביות, רופאה במחלקת ילדים, פרסמה תמונה של חבורת פורעים ערבים עם אלות על רקע ההתפרעויות שהיו בכיפת הסלע, עם סמיילי של לבבות. אחרי פרסום ברשתות החברתיות נמסר מהנהלת לניאדו כי הרופאה פוטרה, אבל לא היחידה. כאמור הרופאים היהודים זועמים, והכתבנים הערבים כרגע לא ממהרים להגיע לעבודה.  

 

גם במרכז הרפואי מעייני הישועה פרסמו כי "בעקבות המצב החמור שנוצר בארצנו הקדושה, לעת עתה לא תהיינה כתבניות שבת או סניטרים לא יהודים. כמובן עלינו לתפקד בתור בית חולים, ולכן על כל הצוות הרפואי לעשות כל דבר הנצרך עבור החולים." 

 

רגע לפני שאתם עוזבים...
זה המקום היחיד בו תוכלו לקרוא את כל החדשות שאחרים מנסים להסתיר מכם. האיסוף, אימות המידע, הפרסום והעבודה מסביב דורשת משאבים רבים. זו ההזדמנות שלכם להצטרף ולקחת חלק במאבק שהופקר בידי הרשויות.

הצטרפו עכשיו לבניית כלי תקשורת עצמאי יהודי וערכי >> 
יחד נשמיע את הקול היהודי >> 

להצטרפות לעדכונים מהקול היהודי:
בווצאפ >>
בטלגרם >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד