בע"ה י"ח אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הנרצח בפיגוע: אליהו דוד קיי הי''ד

אליהו דוד קיי הי''ד, תושב מודיעין בן 26, הוא הנרצח הבוקר בפיגוע סמוך להר הבית. עלה לארץ ואמור היה להתחתן בקרוב.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז כסלו תשפ"ב - 14:15 21/11/2021
גודל: א א א

אליהו דוד קיי הי''ד תושב מודיעין בן 26, הוא הנרצח הבוקר בפיגוע סמוך להר הבית.

קיי, עולה חדש מדרום אפריקה, עבד כמדריך הסברה ברחבת הכותל המערבי של הר הבית ונרצח שעה שהגיע למקום. אמור היה להינשא בעוד מספר חודשים. אליהו היה מתלמידי ישיבת 'תומכי תמימים' - חב"ד בקרית גת ולוחם ב'נצח יהודה'.

הודעה נמסרה למשפחתו.

עמותת 'נצח יהודה' וארגון בוגרי המסלולים החרדים בצה"ל 'דרך אחים', חברי ההנהלה, הרבנים והצוות מרכינים ראש בכאב ובצער גדול על הירצחו הבוקר של הקדוש אליהו קיי הי"ד בעת שהיה בדרכו לעבודתו בכותל המערבי, על ידי רוצח נתעב ושפל.

אליהו ז"ל עלה ארצה מדרום אפריקה ושירת במסלול 'חץ'. צוות העמותה המלווה את החיילים המשרתים במסלולים החרדים בצה"ל זכה להכיר מקרוב את אליהו שהיה אהוב על חבריו ולאורך כל שירותו היווה סמל למופת של מסירות ואהבת הארץ.

אנו שולחים את תנחומינו למשפחתו היקרה. יהי זכרו ברוך.

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר: "כואבים ודומעים על הירצחו הבוקר של עובד הקרן למורשת הכותל, אליהו קיי ה' יקום דמו, על ידי רוצח שפל בדרכו לעבודתו בכותל המערבי".

"אליהו קיי ז״ל, עולה חדש מדרום אפריקה עבד כמדריך הסברה ברחבת הכותל המערבי והאיר פנים לכל אדם, עשה מלאכתו קודש במסירות ובנאמנות. משתתפים בצערה העמוק של המשפחה".

מישיבת חב"ד קרית גת נמסר: "ישיבת חב"ד קרית גת היתה במשך שנתיים ביתו החם של אלי קיי הי"ד, שנרצח הבוקר בפיגוע ליד הכותל המערבי. הוא למד בישיבה בשנים תשע"ו ותשע"ז, יחד עם תלמידים תושבי חו"ל רבים. הוא המשיך את הקשר עם חבריו מהישיבה עד יומו האחרון".

ממשרד העלייה והקליטה נמסר: "עובדי משרד העלייה והקליטה כואבים את הירצחו של אליהו דוד קיי, שעלה לישראל מדרום אפריקה בשנת 2019 לבדו וממניעים ציוניים. אליהו נרצח והוא בן 25".

לבקשת אשתו של הפצוע קשה מהפיגוע בירושלים, נא להתפלל לרפואת הרב אהרון יהודה בן טובה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 57 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד