בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הנרצח: ארי פולד הי"ד - לוחם הסברה

ארי פולד הי"ד מאפרת ואב לארבעה, שחרף פציעתו האנושה רדף וירה במחבל, היה פעיל הסברה מוכר למען עם ישראל. הלוויתו הלילה בכפר עציון - תיעוד

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' תשרי תשע"ט - 13:49 16/09/2018
גודל: א א א

תיעוד: ארי הי"ד רודף אחרי המחבל ויורה בו למרות פציעתו הקשה

ארי פולד הי"ד הוא הנרצח היום בפיגוע הדקירה בצומת גוש עציון, והנרצח הראשון בפיגוע בשנת תשע"ט.

ארי, תושב אפרת, אב לארבעה, היה לוחם הסברה מוכר למען ישראל ולוחם מוערך בכיתת הכוננות של אפרת.

למרות פציעתו הקשה, והעובדה שהותקף בידי המרצח מאחור, הצליח להדוף את המחבל, לשלוף את נשקו, לרדוף אחר המחבל תוך דילוג מעל גדר אבן ולירות בו, וכך הציל חיי נוספים במרכז הקניות ההומה.

לאחר מכן התמוטט ארי, ומאמצי ההחייאה של הצוותים הרפואיים ורופאי המרכז הרפואי שערי צדק לא צלחו.

הלוויתו של ארי פולד, נשוי למרים ואבא לתמר, נעמי, יקיר ונתן, תושב אפרת ולוחם בכיתת הכוננות שנרצח בפיגוע דקירה הבוקר בצומת גוש עציון תתקיים הלילה (א') בשעה 23:30 בבית העלמין בכפר עציון

פולד היה פעיל ברשתות החברתיות, נהג להתראיין רבות בתקשורת הזרה למען ישראל וההתיישבות, והפעיל דף פייסבוק בשם: Ari Fuld's Israel Defense Page.

רק בשבוע האחרון הספיק ארי לשתף בדפי הפייסבוק שלו סרטונים שזכו לעשרות אלפי צפיות ברחבי העולם, מהשריפות בעוטף עזה, סליחות בכותל המערבי של הר הבית, ודבר תורה לפרשת השבוע.

בתמונה האחרונה שהעלה איחל לעוקביו "שבת שלום מהגבעות היפות של יהודה, ישראל".

אחיו של ארי, איתן, דוברו של ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

"ארי פולד הי"ד היה חבר ותותח על בפני עצמו, אחד מלוחמי ההסברה הגדולים ביותר של מדינת ישראל בתקשורת הזרה", כתב ח"כ סמוטריץ בחשבון הטוויטר שלו. "והוא גם אח של איתן השותף התותח שלי לעשיה בכנסת. מעבר לכעס ולתסכול הכללי עצוב לי מאוד גם ברמה האישית. "הרנינו גויים עמו כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו וכיפר אדמתו עמו".

"מספיק לראות את הסרטון הזה כדי להבין מאיזה חומר ארי היה עשוי", כתב סמוטריץ' על גבורתו של ארי. "אחרי הדקירה רץ אחרי המחבל, קופץ מעל הגדר, נכנס למצב ויורה ופוגע כדי להציל חיים של אחרים. איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא. השם יקום דמו".

 

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד