בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
תיעוד מניסיון הלינץ'

הסהר האדום חוסם - ההמון תוקף

תיעוד נוסף מנסיון הלינץ' במהלכו ירה תושב והרג את אחד הפורעים בכפר חווארה

  • כ"ב אייר תשע"ז - 15:00 18/05/2017
גודל: א א א

תיעוד שמפרסמים כלי תקשורת ערבים מציג באופן חלקי את נסיון הלינץ' שביצעו עשרות פורעים ערבים בתושב יהודי בכפר חווארה. התושב נחסם בידי אמבולנס ערבי שעמד על הכביש הראשי העובר בכפר בואכה ישובי גב ההר.

עשרות ערבים נצפים בסרטון רוגמים את הרכב באבנים משתלבות מכל העברים. ג'יפ צבאי עומד בסמוך לרכב אך החיילים אינם מונעים מהפורעים להמשיך ולתקוף את האזרח ברכב, ומדי פעם נראה שהם יורים רימון הלם לעבר ערבים המיידים אבנים בנתיב הנגדי.

בשלב מסויים נשמעות יריות שנורו מתוך הרכב.

 אחר הצהריים התייצב התושב בתחנת המשטרה באריאל כשהוא מלווה בעו"ד נתי רום מארגון חוננו ובראש המועצה האיזורית שומרון יוסי דגן, בכדי להגיש תלונה במשטרה על נסיון הרצח.

עורכי הדין ממחלקת נפגעי עבירה ונפגעי טרור בארגון חוננו נתי רום ועדי קידר פועלים כעת מול המשטרה וכוחות הביטחון על מנת שישימו ידם על הפורעים הערבים במהירות האפשרית על מנת למנוע את המשך הפוגרומים ולהציל חיי אדם.

בחוננו מדווחים כי התושב ומשפחתו במצב לא פשוט, לאחר ארוע טראומתי וקשה, וב"ה מודים על הנס הגדול של הצלת אבי המשפחה ועל זה שהארוע הסתיים ללא הרג האב.

מדובר בפעם השלישית השבוע בה מאות ערבים חוסמים את הכביש הראשי בכפר המוביל אל ישובי גב ההר. הפעם רגמו ערבים בזה אחר זה כלי רכב של יהודים שעברו במקום.

אחד הנוסעים, אב לשמונה ילדים ועובד סוציאלי בהכשרתו, שחש סכנה לחייו כשרכבו הותקף בבלוקים ושמשתו הקדמית נופצה, פתח בירי לעבר הפורעים. אחד הפורעים נהרג ואחר נפצע באורח בינוני. הערבים דיווחו כי ההרוג הוא צעיר בין 23 מהכפר ביתא הסמוך.

מספר כלי רכב שנרגמו בכפר באבנים והצליחו להיחלץ מהכפר לאחר שניזוקו בצורה קשה. שתי תושבות שנחלצו מהכפר טופלה במנהלת גב ההר כשהיא מוגדרת נפגעת חרדה.

תיעוד וידאו: הרכב של הנהג שביצע את הירי:

 

רכב שהותקף בחווארה (חיים סוכנות TPS)

ראש המועצה האיזורית שומרון יוסי דגן מסר בתגובה: "יש לפעול באפס סובלנות כלפי מחבלים המבקשים לעצור את שגרת החיים ולפגוע פשוטו כמשמעו בתושבים. אנחנו מחזקים את חיילי צה"ל בפעילותם להגנה על אזרחי מדינת ישראל. אסור לנהוג בכפפות של משי במחבלים. לא ייתכן שאמא תצא עם בנה בבוקר לתור לרופא או לעבודה ותותקף לאור היום".

עוד הוא הוסיף ביחס לתושב שנאלץ להגן על חייו וירה במחבל: "אני מגבה לחלוטין את התושב שהגן על חייו ועל חיי הסובבים אותו מפני התוקפים".

רכב של נהגת שהותקף היום בחווארה

אתמול עוכבו למשך שמונה שעות שני נוסעים שהותקפו סמוך לעפרה בידי עשרות פורעים ערבים מסילוואד. השניים ירו ופצעו את אחד הפורעים. הם נחקרו באזהרה ושוחררו. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד