בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הסיוע לישראל נעצר, הסיוע לחמאס ממשיך כרגיל

בזמן שהממשל האמריקאי מעכב סיוע צבאי לישראל, אנשי 'צו 9' חסמו את משאיות הסיוע לאויב

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • א' אייר תשפ"ד - 10:59 09/05/2024
גודל: א א א
פצצות.  (דו"צ)
פצצות. (דו"צ)

לאחר הדיווחים על כך שממשל ביידן שוקל לעצור את הסיוע הצבאי לישראל, מזכיר ההגנה האמריקאי לויד אוסטין אמר שממשל ביידן עצר משלוח של פצצות מטוסים. שיירות הסיוע לאויב ממשיכות לזרום ואנשי תנועת 'צו 9' חסמו אותם במצפה רמון.

במהלך שימוע שנעשה בקונגרס האמריקאי, אמר מזכיר ההגנה האמריקאי כי ארה"ב בוחנת את העברת הסיוע המיידי לישראל לאור פעילותה ברפיח. על פי אוסטין, הממשל עוד לא החליט לעצור את הסיוע לישראל, אבל כעת הוא "מעכב" משלוח של פצצות מדויקות שהיה אמור להגיע לישראל. 

המשלוח שמעוכב היה אמור לכלול כ-3500 פצצות JDAM מדויקות במשקלים שונים. 

במהלך השימוע נזף הסנטור לינדזי גרהאם מהמפלגה הרפובליקנית בשר ההגנה אוסטין על ההחלטה לעכב משלוחי נשק: "אויבי ישראל רוצים להרוג את כל היהודים ואתה מונע מהם נשק? זה הירושימה על סטרואידים" "תנו לישראל את הנשק להילחם במלחמה שהם לא יכולים להרשות לעצמם להפסיד"

הסיוע לאויב ממשיך לעבור

למרות עצירת הסיוע לישראל, משאיות הסיוע לאויב בעזה ממשיכות לעבור. בנסיון לעקוף את מעבר רפיח שנסגר ואת החסימות האזרחיות בבקעה משאיות הסיוע נכנסו הלילה (ד') דרך אילת. אנשי תנועת צו 9 חסמו את המשאיות באילת, ולאחר שהשיירה יצאה ב-04:00 צפונה, חסמו אותה בשנית בכניסה למצפה רמון.

בזמן החסימה אמר ראש מועצת מצפה רמון אליה וינטר: "נראה לכם סביר שמדינת ישראל תעביר תרופות אוכל ודלק למחבלים שברגעים אלו ממש מתעללים בבנות שלנו?! את מי עוד צריך להעיר?"

כזכור, על מנת לאפשר את מעבר הסיוע לאויב פתח אתמול צה"ל את מעבר כרם שלום שנסגר לאחר ש-4 חיילים נהרגו בהפצצה של החמאס. 

פתיחת המעבר נועדה לאפשר למתפ"ש לעמוד ביעדי הסיוע שהציבו האמריקאים, אך ככל הנראה הדבר לא קורה. מתוך מאות משאיות שאמורות להיכנס כל יום, מדווחים על כמה עשרות שמצליחות להיכנס בפועל.

תגובות

בעקבות עצירת הסיוע, צייץ השר איתמר בן גביר בחשבון ה-X שלו שחמאס אוהב את ביידן

השר בצלאל סמוטריץ' הגיב: ערב יום העצמאות ה- 76 שלנו, אנחנו מקבלים תזכורת שמלחמת העצמאות שלנו עוד לא הסתיימה. את עצם ההכרזה על הקמת המדינה נאלצנו לעשות למרות התנגדות נחרצת של מרשל, מזכיר המדינה בממשל טרומן, ולמרות אמברגו נשק שהטילה ארה"ב על המדינה שזה עתה קמה, וגם את המלחמה הזו אנחנו חייבים להמשיך עד הניצחון, למרות, ובמידה מסוימת דווקא בשל התנגדות ממשל ביידן ועצירת משלוחי הנשק. פשוט אין לנו ברירה אחרת שלא תסכן את קיומנו וביטחוננו.

שני דברים קריטיים שאנחנו חייבים לעשות עכשיו:

1. להמשיך את המלחמה בעזה עד להשמדת חמאס והחזרת החטופים. זה כרוך בכיבוש רפיח באופן מלא כאן ועכשיו.

2. לשמור על האחדות שלנו מכל משמר. רק יחד נוכל לעמוד מול האויבים שלנו וכנגד הלחצים הבינלאומיים הכבירים שמופעלים עלינו להיכנע.

נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראפ כתב בנושא ש"ביידן בחר את הצד של חמאס"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד