בע"ה י"ג כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הסכמה לעסקת המאה הביאה את התגברות הטרור

הטרור מתגבר, לא בגלל הדיבורים על ריבונות הישראלית, אלא בגלל ההסכמה לריבונות ערבית

  • יהודה פרל
  • י"א שבט תש"פ - 16:44 06/02/2020
גודל: א א א
זירת פיגוע הירי בירושלים, היום (יהונתן ולצר, tps)
זירת פיגוע הירי בירושלים, היום (יהונתן ולצר, tps)

החל מהלילה התרחשו כבר ארבעה פיגועים משמעותיים, בהם פיגוע דריסה בו נפצעו 14 חיילי צה"ל, פיגוע ירי בו נפצע שוטר בהר הבית ופיגוע ירי נוסף בו נפצע חייל בגוש טלמונים בבנימין. בלילה ירו ערבים לעבר כוחות צה"ל בג'נין והשליכו לעברם מטענים.

מתחילת השבוע נרשמו ביומן האינתיפאדה המושתקת של הקול היהודי למעלה מ-80 אירועי טרור והמספרים ממשיכים לתפס. גם הגזרה הדרומית לא שקטה ומעת לעת משגרים ערבים בלוני תבערה ומידי פעם גם רקטות, לעבר יישובי ישראל.

ארגון הטרור חמאס הוציא היום הודעה בה הוא מברך על הפיגועים. "המהפכה הבוערת בערי הגדה ובירושלים היא יישום החלטת העם הפלסטיני לגרש את הכיבוש מהגדה המערבית ולשחררה מהמתנחלים".

נביל אבו רודיינה, דובר יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אמר כי אירועי הטרור האחרונים הם תוצאה של פרסום עסקת המאה. "מגנים את ההסלמה החמורה האחרונה שנוצרה בעקבות עסקת המאה. עמנו והנהגתו יעמדו כגוש חוסם בפני כל המזימות ויפילו אותן".

   | לראשונה: קולות מרכזיים בימין מוכנים להסכים לריבונות ערבית בארץ ישראל

על פי ההודעות שהוצאו ברש"פ ובחמאס, הערבים מתנגדים לכל אפשרות של הכרזת ריבונות ישראלית על שטחים נוספים בארץ ישראל. אולם יותר מכך, הם מתעודדים מאפשרות שישראל תעניק להם ריבונות ב-70% משטחי יהודה ושומרון.

ההיסטוריה מלמדת, כי כאשר מדברים אודות נסיגות ומסירת שטחים לערבים, הטרור מתעודד ומרים ראש.

עסקת המאה אמנם מציגה כביכול "הצעה נדיבה" לישראל, הכוללת ריבונות שעד כה לא הוצעה לישראל, אולם טומנת בחובה וויתור על חלקי ארץ נרחבים, גם אם בהצהרה בלבד.

אם נרשמה כאן היסטוריה כאשר ארצות הברית הניחה על השולחן הצעה הכוללת הכרזת ריבונות ישראלית על 30% משטחי יו"ש, נרשמה כאן היסטוריה לא פחותה, כאשר דמויות וגופים מרכזיים בימין החליטו לתמוך בהצעה הכוללת אפשרות להקמת מדינה פלסטינית ומסירת חלקים מארץ ישראל לערבים.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד