בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הסרסור בסוהרות: שב"ס התנצל ופתח בחקירה

דובר שב"ס התנצל על הכפשת ערוץ 20 והודה כי הפרסום היה מדויק. שב"ס העביר את הנושא לחקירה, ובערוץ 20 חושפים עוד ועוד עדויות של סוהרות

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה סיון תשע"ח - 10:03 08/06/2018
גודל: א א א
שב"ס (שירות בתי הסוהר)
שב"ס (שירות בתי הסוהר)

הפרשיה שנחשפה בידי כתב ערוץ 20 לירן לוי, במסגרתה סרסרו בשב"ס על פי החשד בסוהרות כדי לרצות מחבלים כלואים, ממשיכה להכות גלים.

לאחר שתחילה השתלחו בדוברות השב"ס בלוי וטענו כי מדובר בטענות שקריות, חזר בו דובר שבס אסף ליברטי והתנצל בפני לוי.

"לירן, אינני יודע את הפרטים, הם יחקרו ויתבררו ואנחנו לא נתפשר ולא נכסה. המינוי של הקצין הבודק הוא ההוכחה לכך. אני חייב לך התנצלות על ההתנפלות שלי עליך, אני מודה שלא האמנתי ועדיין מתקשה להאמין. הכי חשוב לטפל באלה שיש חשש שנפגעו ובמקביל לברר את האמת".

דבריו של דובר שב"ס הגיעו לאחר החלטה של נציבת שב"ס עפרה קלינגר להעביר את ממצאי הבדיקה הראשונית ליחידה לחקירות סוהרים כדי שזו תברר את הטענות.

בערוץ 20 נחשף כי המחבל שדרש את הסוהרות הוא מוחמד עטאללה מבכירי המחבלים הכלואים בכלא גלבוע, משוייך לארגון הטרור פת"ח שנכלא למאסר עולם ועוד 15 שנה.

מאז החשיפה בערות 20 התקבלו עוד ועוד עדויות של סוהרות על כך שלבקשת המחבל שובצו הסוהרות בעבודה באגף שלו, וכי הוא ומחבלים נוספים הטרידו אותם מינית. על פי עדות אחת הסוהרות, סוהר שמצא "סוני פלייסטיישן" אצל עטאללה, הועבר משירות באגף לפי דרישתו של המחבל.

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד