בע"ה י' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

העו"ד הערבי מחה על מעצר חברו - הדיון נדחה

נדחה דיון בעונשו של המחבל שדקר את נירית זמורה לאחר שהעו"ד הערבי שבת בעקבות מעצר עו"ד ערבי החשוד בטרור

  • יח"צ
  • כ"ט אדר תשע"ט - 10:34 06/03/2019
גודל: א א א
סכין שנתפס על מחבלת. ארכיון (דוברות המשטרה)
סכין שנתפס על מחבלת. ארכיון (דוברות המשטרה)

נדחה דיון שהיה אמור להתקיים אמש בבית המשפט הצבאי במחנה עופר, בנוגע לערעור על עונשו של המחבל שדקר את נירית זמורה.

עורכי הדין של המחבלים, מחבלים בהליך המשפטי באופן מכוון, ופוגעים פעם אחר פעם בנפגעי העבירה. הדיון היה צריך להתקיים בערעור שהוגש על זיכויו מניסיון לרצח של המחבל שדקר את נירית זמורה והאשמתו בגרימת חבלה. 

נפגעי העבירה היו בדרכם לבית המשפט בזמן שהודיעו להם על כך שסנגורו של המחבל הודיע שהוא שובת בעקבות מעצר של עו"ד אחר המייצג מחבלים - טארק ברגות, שנעצר לפני שבוע עם המחבל זבידי בעקבות התארגנות טרור. זו כבר פעם שנייה  שהסנגור השובת גורם ברגע האחרון לדחיית הדיון. 

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמלווה את נפגעי העבירה מסר "שוב הסנגורים של המחבלים פוגעים בעבודת בית המשפט הצבאי, תוך הזדהות עם מחבלים מורשעים ועם עצורים על רקע טרור. ככלל, הסנגורים של המחבלים מטעם הרשות אינם עוברים כל סיווג או הרשאה ישראלית. הסנגורים של המחבלים חשופים לחומרים ביטחוניים רבים ומהווים סכנה ביטחונית חמורה. לאחרונה התגלו כמה מקרים של קשר ממשי בין הסנגורים לפעילות טרור ולמחבלים. 

אנו דורשים לעצור את המחדל לבדוק את הקשר בין הסנגורים לטרוריסטים מעבר לייצוג בבתי המשפט, ולבצע מעצרים והרחקות של אותם סנגורים. יש להטיל קנסות כבדים על הסנגורים שמבזים פעם אחר פעם את בית המשפט ופוגעים קשות שוב בנפגעי האיבה ומשפחתם".

נירית זמורה, שנפצעה על ידי המחבל, מסרה עם ההודעה עם דחיית הדיון כי "אמור היה להתקיים דיון בערעור על פסק הדין בענשו של המחבל שניסה לרצוח אותי לפני כשלוש וחצי שנים. בעבר כבר התבטל דיון מאחר ובשעות הערב עורך דינו של המחבל הודיע על היעדרות בשל מחלה. 

כעת, בשעה שתים עשרה, אנו עדיין ממתינים להכרעת בית המשפט האם יתקיים היום דיון, מאחר ועורך הדין של המחבל החליט זה עתה לפתוח בשביתה.

כמובן שאנו רואים בכך זלזול בבית המשפט ובי אישית כנפגעת. אנו ממתינים זמן רב להכרעת בית המשפט ובכל דחיה שכזו נגרם לנו נזק. אנו מקוים שדברים אלו יילקחו בחשבון בבית המשפט".

נזכיר כי במהלך המשפט זוכה המחבל מניסיון לרצח והורשע רק בגרימת חבלה, כיוון שהסכין נשברה במהלך הדקירה ולפי השופטים לא ניתן להוכיח שכוונת המחבל הייתה לרצוח.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד