בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

העימות עם מג"ב: צה"ל השעה את לוחמי נצח יהודה

לפי צה"ל ומג"ב שני לוחמי נצח יהודה שעוכבו הלילה בידי שוטרי מג"ב, ניסו לשחרר מפגינים שנעצרו. הם הושעו עד לסיום תחקור האירוע

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ח' טבת תשע"ט - 11:17 16/12/2018
גודל: א א א
עיכוב אחד הלוחמים (צילום: טוביה לוי)
עיכוב אחד הלוחמים (צילום: טוביה לוי)

שני לוחמי נצח יהודה שעוכבו בידי שוטרי מג"ב בעימות הלילה סמוך לבית אל הושעו מתפקידם עד לסיום תחקור האירוע, כך דיווח דובר צה"ל.

לפי הגרסה של דובר צה"ל ודובר מג"ב, השניים ניסו לשחרר מפגינים יהודים שנעצרו בחשד לידוי אבנים על בתי ערבים במהלך הפגנת תושבים באזור מחסום פוקוס והכפר ביתין.

"החיילים המעורבים באירוע הושעו מתפקידם עד לסיום תחקור משותף של האירוע ע״י מפקדי צה״ל ומג״ב", נמסר מדובר צה"ל.

בקול היהודי פרסמנו לראשונה על דבר העימות.

לדברי עדי ראיה, במהלך ההפגנה שהתקיימה בעקבות המצב הביטחוני, החלו שוטרי מג"ב לבצע מעצרים של מפגינים יהודים. שני החיילים מחו על המעצרים, וכאמור על פי גרסת מג"ב וצה"ל אף ניסו לשחרר את העצורים מידי שוטרי המג"ב.

במקום התפתח עימות אלים בין השוטרים לחיילים והחיילים הושכבו על הרצפה בידי השוטרים שאף לקחו מהם את נשקם. מהמידע שהגיע לקול היהודי עולה כי אחד החיילים הצליח להימלט מהמקום לבסיס נצח יהודה הסמוך כאשר השוטרים מנהלים אחריו מרדף. חייל נוסף הועבר לאחר זמן מה למפקדיו בידי לוחמי המג"ב, וגם הלוחם השני הגיע למפקד הגדוד.

הרוחות בגדוד נצח יהודה סוערות לאחר שבוע קשה בגזרתם. פיגוע הירי בצומת עפרה, רצח שני לוחמי הגדוד בפיגוע בגבעת אסף בו חייל נוסף נפצע אנושות ועדיין נמצא בסכנת חיים, והמחדל בחדירת מחבל לעמדה ליד בית אל ופציעה קשה של חייל.

האירוע אמש הביא לשיא את תחושתם של רבים מהלוחמים על כך שידיהם כבולות, וכי מערכת הביטחון נוהגת ביד קשה דווקא כנגד מתיישבים באזור. 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד