בע"ה ט"ז תמוז תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

העליון דן בערעור של מחבל שביצע פיגוע דריסה

ביהמ"ש העליון דן אמש בערעור שהגיש מחבל, שביצע פיגוע דריסה בירושלים. "העונש היה צריך להיות גבוה בהרבה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' ניסן תשע"ט - 10:40 11/04/2019
גודל: א א א
(צילום: חוננו)
(צילום: חוננו)

ביהמ"ש העליון דן אמש (ד') בערעור שהגיש המחבל מוראד רג'בי, שביצע פיגוע דריסה בירושלים לפני כשנתיים וחצי. החלטת השופטים לגבי עונשו תינתן בהמשך.

 

עו"ד חיים בלייכר ליווה את פצוע הפיגוע עתניאל אלקיים לדיון, ומסר "היום התקיים דיון בעליון בערעור שהמחבל הגיש לאחר שעשה פיגוע ודרס את עתניאל ואברהם, ופצע את עתניאל רציני. המחבל קיבל 15 שנה, הגיש ערעור וביקש להקל בעונש.

עוד הוסיף בלייכר כי פצוע הפיגוע הגיש העביר מכתב לשופטים, בו הוא מתאר את שעבר בעקבות הפיגוע. "אנחנו נכנסנו לתיק הזה בשלב מאוחר אמנם, אבל כששמענו שיש ערעור הגענו לערעור עם נפגע העבירה, והגשנו מכתב מטעמו. ראינו איך ברגע שנפגע העבירה הגיש את המכתב וסיפר מה הוא עובר, ועל זה שהוא עלה לארץ להצטרף לעם היהודי וכמה חשוב לו הביטחון פה בארץ, זה ממש שינה את פני הדברים וכולם הבינו שאין שום הצדקה להפחתה בעונשו של המחבל". 

את סוף דבריו הפנה עו"ד בלייכר לשופטים "אנחנו מקווים שנראה את התוצאה גם בפסק הדין, ששופטי העליון יקבעו שאין מקום להפחתה. היינו רוצים שתהיה החמרה אמנם, אבל במקרה הזה לא היה ערעור מהצד השני,  אבל לפחות שתהיה אמירה על כך שמחבל כזה צריך לקבל הרבה יותר שנים. 15 שנה בכלא - צריך לפחות 20 שנה אחרי פיגוע כזה חמור של ניסיון לרצח יהודים רק בשל היותם יהודים".

נזכיר כי הפיגוע התרחש לפני כשנתיים וחצי, עת דרס רג'בי את עתניאל אלקיים ואדם נוסף, ולאחר שפגע בהם ניסה לדקרם בסכין ולהכות בהם בקסדתו. הוא הורשע ונידון ל 15 שנות מאסר, אך כאמור ערער על עונשו.

בין הנימוקים לערעור טען המחבל כי הפצועים לא ניזוקו באופן קשה, וכי הוא ביצע את הפיגוע בעקבות מצבו הנפשי הרעוע.

במכתבו של פצוע הפיגוע לשופטים תואר סיפורו של הפצוע כגר צדק, הנזק הפיזי והנפשי שנגרם לו כתוצאה מהפיגוע ובקשתו מהשופטים שלא להקל בעונש המחבל. "כל הקלה בעונשו של המחבל תתפרש כוויתור ברצון החיים שלנו כאזרחים ישראלים. הקלה תתפרש כוויתור לטרור ותזמין פיגועים נוספים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


5 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון